Цікаво про мед: усі секрети смаків

7 вересня 2018
Annie

Гадаємо, ви неодноразово чули про корисні властивості меду. А ще - про те, що він - гарний замінник цукерок. Ми разом з "Тут — цікаво" вирішили розповісти вам те, що потрібно знати про цей продукт.

Цікаві факти про мед:

1. Найбільше меду виробляють в Китаї. Але найдорожчий — в Ізраїлі. 

2. Тепло знижує корисні якості меду, тому нагрівати його не варто. Температура в понад 50 градусів повністю прибирає всі корисні властивості меду.

3. Ложка меду в день забезпечить вам відмінну профілактику проти застудних, серцево-судинних і шлунково-кишкових захворювань.

4. Щоб виробити 100 грамів меду, бджола повинна облетіти понад 100000 квіток.

5. У Стародавньому Єгипті і Стародавньому Римі мед був чудовою альтернативою валюти і ним запросто можна було розплатитися. Навіть в слов'янських книгах було сказано, що штрафи можна було виплачувати або грошима, або худобою, або медом.

6. Дуже часто археологи, розкопуючи єгипетські могили, знаходили банки з медом тисячолітньої давності, в яких мед був абсолютно свіжим і все ще корисним. Одна з головних властивостей меду - він ніколи не псується. Якщо дотримуватися правил зберігання, а саме тримати кришку закритою і не допускати проникнення води, то його можна зберігати вічно!

7. Дуже важко встановити точний період походження меду, свідоцтва його існування сягають корінням в глибину тисячоліть. Однак достеменно відомо, що деякі види меду добувалися майже 20 мільйонів років тому!

8. Залежно від локації і від того, яким квітам бджоли наносили візит, мед може мати відчутні відмінності за смаковими і колірними якостями. Тільки в США існує 300 різних сортів меду. Головний орієнтир в світі меду — це колір: чим світліший мед, тим м'якший його смак, чим темніший - тим він більш насичений.

9. Чистий органічний мед переповнений вітамінами, мінералами й ензимами, які захищають нас від хвороботворних бактерій і зміцнюють імунітет. Мед часто використовують при застуді, щоб подолати кашель і біль в горлі.

10. Мед - найдавніший засіб проти подряпин. Його в'язкість створює захисний бар'єр для ранки, а антибактеріальні властивості борються з мікробами та вірусами, і порізи дуже швидко гояться.

11. Для того, щоб зібрати 100 грамів меду, бджолі необхідно облетіти ні багато ні мало — сорок шість тисяч кілометрів, для порівняння - це довжина екватора.

12. Цікаво, що в процесі польоту за медом, а вірніше на зворотньому шляху, нектар служить для бджоли своєрідним паливом. Так, літаючи до квітів на далекі відстані, бджола може принести назад лише 30% нектару — все інше буде витрачено на поточні потреби.

13. Слово «мед» має єврейське походження. Дослівно його можна перевести як «чари» або «наділений магією».

14. У меді міститься багато фруктози, яка відмінно допомагає виводити з організму алкоголь. Якщо на ранок після грандіозної вечірки ви прокинулися з хворою головою, пийте більше чаю з медом — це відмінна зброя в боротьбі з похміллям!

15. У 1985 році перуанські митники затримали на кордоні велику партію меду з Еквадору. Як виявилося, у ласощах містився кокаїн. Пізніше з'ясувалося, що наркотик не був підмішаний механічним способом. Для отримання смертельно-небезпечного меду бджіл випускали прямо на плантації коки.

16. Мед, до речі, відмінний хоч і дорогий консервант, про що знали ще в давнину. Як відомо, тіло Олександра Македонського, який помер у поході, під час перевезення до столиці Македонії для поховання було загорнуто в мед, щоб запобігти розкладанню під час довгого шляху.

17. Цікаво, що на відміну від багатьох харчових продуктів, мед ніколи не пліснявіє. Незважаючи на те, що до складу меду входять білки і вуглеводи, вітаміни, мінерали та інші речовини, необхідні для життя і розвитку будь-якої живої клітини, цвілеві грибки, якими навмисно заражали мед, гинули в ньому.

18. Існує старий спосіб швидкої перевірки меду на домішки. Візьміть сірник і мокніть його в мед, потім підпаліть. Якщо мед натуральний, сірник буде горіти, якщо ні, то мед буде плавитися на сірнику.

19. У Стародавній Греції безсмертя богів пояснювали тим, що вони харчувалися амброзією, яка складається з молока, нектару і меду. Піфагор, Гіппократ і Аристотель вважали, що споживання меду сприяє довголіттю.

20. Своїм існуванням бджільництво зобов'язане «північним» бджолам, які заготовляють мед, щоб було чим підкріпитися взимку. В Африці теж існують бджоли, і вони теж переробляють нектар в мед, але вони не зберігають його у вуликах, оскільки в Африці немає зими, а значить, запасати мед просто не потрібно.Але все-таки, найбільше в світі меду роблять в Китаї. Причому, найпопулярніший китайський мед - гречаний.

21. Мед, який отримують, викачуючи його з вуликів за допомогою пристрою під назвою медогонка, називається відцентровим. Найчастіше під словом «мед» мають на увазі саме відцентровий мед.

22. Алергія на мед - явище досить рідкісне. Однак мед може бути отруйним, коли бджоли збирають нектар з рослин, що містять отруйні речовини. Відомі випадки легкого отруєння при вживанні меду, зібраного бджолами з квітів аконіту і рододендрона. Але, наприклад, з блекоти, болиголова, багна і наперстянки бджоли зазвичай збирають цілком доброякісний мед, який не викликає хворобливих явищ.

23. Для отримання ложки меду (30 г) 200 бджіл повинні збирати нектар протягом дня. Стільки ж бджіл повинні займатися прийомом нектару і обробкою його у вулику. При цьому частина бджіл посилено вентилює гніздо, щоб швидше йшло випаровування з нектару зайвої води. 

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Інтернет-магазин парфумерії: переваги онлайн-шопінгу для любителів ароматів
Більшість людей доповнюють свої щоденні образи парфумом, який бере на себе важливі функції. Саме унікальний аромат додає недостатніх ноток всьому аутфіту, що робить його ще більш привабливим для оточення.
Читати більше