Цікаво про мед: усі секрети смаків

7 вересня 2018
Annie

Гадаємо, ви неодноразово чули про корисні властивості меду. А ще - про те, що він - гарний замінник цукерок. Ми разом з "Тут — цікаво" вирішили розповісти вам те, що потрібно знати про цей продукт.

Цікаві факти про мед:

1. Найбільше меду виробляють в Китаї. Але найдорожчий — в Ізраїлі. 

2. Тепло знижує корисні якості меду, тому нагрівати його не варто. Температура в понад 50 градусів повністю прибирає всі корисні властивості меду.

3. Ложка меду в день забезпечить вам відмінну профілактику проти застудних, серцево-судинних і шлунково-кишкових захворювань.

4. Щоб виробити 100 грамів меду, бджола повинна облетіти понад 100000 квіток.

5. У Стародавньому Єгипті і Стародавньому Римі мед був чудовою альтернативою валюти і ним запросто можна було розплатитися. Навіть в слов'янських книгах було сказано, що штрафи можна було виплачувати або грошима, або худобою, або медом.

6. Дуже часто археологи, розкопуючи єгипетські могили, знаходили банки з медом тисячолітньої давності, в яких мед був абсолютно свіжим і все ще корисним. Одна з головних властивостей меду - він ніколи не псується. Якщо дотримуватися правил зберігання, а саме тримати кришку закритою і не допускати проникнення води, то його можна зберігати вічно!

7. Дуже важко встановити точний період походження меду, свідоцтва його існування сягають корінням в глибину тисячоліть. Однак достеменно відомо, що деякі види меду добувалися майже 20 мільйонів років тому!

8. Залежно від локації і від того, яким квітам бджоли наносили візит, мед може мати відчутні відмінності за смаковими і колірними якостями. Тільки в США існує 300 різних сортів меду. Головний орієнтир в світі меду — це колір: чим світліший мед, тим м'якший його смак, чим темніший - тим він більш насичений.

9. Чистий органічний мед переповнений вітамінами, мінералами й ензимами, які захищають нас від хвороботворних бактерій і зміцнюють імунітет. Мед часто використовують при застуді, щоб подолати кашель і біль в горлі.

10. Мед - найдавніший засіб проти подряпин. Його в'язкість створює захисний бар'єр для ранки, а антибактеріальні властивості борються з мікробами та вірусами, і порізи дуже швидко гояться.

11. Для того, щоб зібрати 100 грамів меду, бджолі необхідно облетіти ні багато ні мало — сорок шість тисяч кілометрів, для порівняння - це довжина екватора.

12. Цікаво, що в процесі польоту за медом, а вірніше на зворотньому шляху, нектар служить для бджоли своєрідним паливом. Так, літаючи до квітів на далекі відстані, бджола може принести назад лише 30% нектару — все інше буде витрачено на поточні потреби.

13. Слово «мед» має єврейське походження. Дослівно його можна перевести як «чари» або «наділений магією».

14. У меді міститься багато фруктози, яка відмінно допомагає виводити з організму алкоголь. Якщо на ранок після грандіозної вечірки ви прокинулися з хворою головою, пийте більше чаю з медом — це відмінна зброя в боротьбі з похміллям!

15. У 1985 році перуанські митники затримали на кордоні велику партію меду з Еквадору. Як виявилося, у ласощах містився кокаїн. Пізніше з'ясувалося, що наркотик не був підмішаний механічним способом. Для отримання смертельно-небезпечного меду бджіл випускали прямо на плантації коки.

16. Мед, до речі, відмінний хоч і дорогий консервант, про що знали ще в давнину. Як відомо, тіло Олександра Македонського, який помер у поході, під час перевезення до столиці Македонії для поховання було загорнуто в мед, щоб запобігти розкладанню під час довгого шляху.

17. Цікаво, що на відміну від багатьох харчових продуктів, мед ніколи не пліснявіє. Незважаючи на те, що до складу меду входять білки і вуглеводи, вітаміни, мінерали та інші речовини, необхідні для життя і розвитку будь-якої живої клітини, цвілеві грибки, якими навмисно заражали мед, гинули в ньому.

18. Існує старий спосіб швидкої перевірки меду на домішки. Візьміть сірник і мокніть його в мед, потім підпаліть. Якщо мед натуральний, сірник буде горіти, якщо ні, то мед буде плавитися на сірнику.

19. У Стародавній Греції безсмертя богів пояснювали тим, що вони харчувалися амброзією, яка складається з молока, нектару і меду. Піфагор, Гіппократ і Аристотель вважали, що споживання меду сприяє довголіттю.

20. Своїм існуванням бджільництво зобов'язане «північним» бджолам, які заготовляють мед, щоб було чим підкріпитися взимку. В Африці теж існують бджоли, і вони теж переробляють нектар в мед, але вони не зберігають його у вуликах, оскільки в Африці немає зими, а значить, запасати мед просто не потрібно.Але все-таки, найбільше в світі меду роблять в Китаї. Причому, найпопулярніший китайський мед - гречаний.

21. Мед, який отримують, викачуючи його з вуликів за допомогою пристрою під назвою медогонка, називається відцентровим. Найчастіше під словом «мед» мають на увазі саме відцентровий мед.

22. Алергія на мед - явище досить рідкісне. Однак мед може бути отруйним, коли бджоли збирають нектар з рослин, що містять отруйні речовини. Відомі випадки легкого отруєння при вживанні меду, зібраного бджолами з квітів аконіту і рододендрона. Але, наприклад, з блекоти, болиголова, багна і наперстянки бджоли зазвичай збирають цілком доброякісний мед, який не викликає хворобливих явищ.

23. Для отримання ложки меду (30 г) 200 бджіл повинні збирати нектар протягом дня. Стільки ж бджіл повинні займатися прийомом нектару і обробкою його у вулику. При цьому частина бджіл посилено вентилює гніздо, щоб швидше йшло випаровування з нектару зайвої води. 

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше
Як вибрати УФ-лампу для домашнього манікюру
Раніше у майстрів манікюру не було вибору, УФ лампи існували лише в одному виді — кварцеві. Зараз такі прилади зустрічаються дедалі рідше, але ви все ще можете придбати таку лампу за дуже помірною ціною.
Читати більше