Благодійники прикрасили Самчиківським розписом будинок для самотніх людей в Київській області

13 квітня 2018
Редакція

На початку квітня 2018 року мистецька ініціатива "UAMAZE" спільно з Асоціацією арт-терапевтів благодійно оздобили стіни будинку для самотніх людей (с. Грузьке, Київська обл.) Самчиківським розписом в рамках проекту "Дивосвіт українського мистецтва".

До розпису долучилися київські художниці, які наразі опановують майстерність Самчиківського розпису в Києві.

Автор проекту Віктор Раковський зазначив: "Мені дуже приємно, що тепер краса Самчиківки кожного дня дарує радість мешканцям цього будинку. Дійсно, народне мистецтво розвивається завдяки сучасним проектам, які спільно з партнерами реалізує мистецька ініціатива "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва".

Проект став можливим за підтримки Асоціації арт-терапевтів та Олени Тарариної, які наприкінці 2017 року під час благодійного аукціону зібрали кошти від майже 500 благодійників.

"Діяльність проекту "UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" спрямована на популяризацію найколоритніших доробків українського народного декоративного мистецтва. Ми експериментуємо з новими ідеями для того, щоб народне декоративне мистецтво ставало сучасним та популярним", зазначає Ірина Чиркова, засновниця мистецької ініціативи "UAMAZE".

"Як чудово, що тепер щодня ця краса українського мистецтва зігріває серця наших мешканців. Ми щиро вдячні за те, що обрали саме наш заклад та знайшли час, можливість проявити людську турботу та милосердя до одиноких людей. Стало дуже затишно, а як швидко піднімається настрій від споглядання краси", – зазначила Світлана Ніконенко, завідуюча будинку для самотніх людей.

Олена Тараріна, благодійниця та засновниця Асоціації арт-терапевтів повідомила: "Впродовж багатьох років ми опікуємося мешканцями цього закладу, тому що для нас важливо дбати про соціально незахищені верстви населення. Своїми діями ми показуємо приклад відповідальності за суспільство. Під час ремонту їдальні нам пощастило знайти однодумців з "UAMAZE", які реалізують просто фантастичні благодійні проекти. Щиро дякуємо всім, хто брав участь у проекті, за цю шалену, яскраву красу".

Самчиківський розпис - неймовірно барвисте й автентичне, проте маловідоме декоративне мистецтво, яке походить з с. Самчики на Хмельниччині. На сьогодні в цій техніці працюють лише 4 майстри. У Києві мистецька ініціатива "UAMAZE" організує майстер-класи, школу Самчиківського розпису та арт-тури для всіх охочих опанувати дивовижне мистецтво.

Подробиці на сторінці www.facebook.com/pg/UAMAZEart/events.

Довідкова інформація

"UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва" - це мистецька ініціатива, яка займається популяризацією найколоритніших доробків народного декоративного мистецтва України. Діяльність проекту спрямована на те, щоб культурна спадщина ставала сучасною та відомою не тільки в Україні, але й у світі. 

"UAMAZE" займається благодійними соціальними проектами; організує майстер-класи та школу з Петриківського та Самчиківського розпису; поширює знання про символіку декоративного мистецтва; організує арт-подорожі Україною; поширює якісну сувенірну продукцію.

У 2017 році ініціатива "UAMAZE" презентувала соціальні об'єкти, оздоблені Петриківським розписом, в рамках благодійного проекту "Дивосвіт українського мистецтва" - їдальню Київського пансіонату ветеранів праці та дитячі гойдалки на майданчику поблизу парку Слави.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Просто захоплююче! Майстерність в квітах :)
Золото чи сталь? — 5 феноменальних книг "Книжкового Арсеналу"
Цікавих видань на цьогорічному "Книжковому Арсеналі", який вже розпочав роботу, представлено чимало. Але вибрати з них такі, що заслуговують на особливу увагу — через власну унікальність чи актуальність — не так вже й просто. Тож незайвим буде своєрідний гід по новинках, в якому пропонується вибрати між "золотом" класики і "сталлю" крутих сюжетів.
Читати більше