9 здорових звичок для вашого розуму, тіла та душі

24 травня 2022
Annie

Коли ви чуєте слово «здоров'я», найімовірніше, перше, що спадає на думку, — це фізичне здоров'я. Хоча фізичне здоров'я, звичайно, дуже важливо, це не єдиний аспект здоров'я, на якому ми маємо зосередитися. Крім здоров'я нашого тіла, треба враховувати і піклуватися про здоров'я розуму і душі.

На щастя, здоров'я стало набагато ширшою темою для обговорення, яка охоплює всі аспекти нашого здоров'я. Мені подобається думати про це так: фізичне здоров'я пов'язане з нашим тілом, наше психічне здоров'я пов'язане з нашим розумом, а емоційне та духовне здоров'я пов'язане з душею. Кожний аспект є важливим, бо він показує, хто ми є і впливає на якість нашого життя.
 


Якщо ви хочете використовувати більш цілісний підхід до піклування про здоров'я, читайте далі про деякі здорові звички для розуму, тіла та душі.

Розум

Перевірте своє здоров'я.

Це корисна звичка, навіть якщо у вас немає проблем із психічним здоров'ям. У всіх нас бувають погані дні, і ми боремося зі складними емоціями та думками. Важливо перевірити своє психічне здоров'я і подолати будь-які труднощі, з якими ви можете зіткнутися. З досвідом я зрозуміла, що нехтування своїм психічним здоров'ям може призвести до досить неприємних ситуацій. Ця здорова звичка може зайняти лише кілька хвилин, але принесе величезну користь загальному благополуччю.

Як дбати про своє психічне здоров'я

Стимулюйте свій мозок.

Можна легко вдатися до безглуздих дій, як-от перегляд телевізора або гортання соціальних мереж. Я не вважаю, що нам потрібно повністю виключити ці речі з нашого життя, але важливо збалансувати їхній вплив, бо той стимулює наш мозок. Щоб подбати про здоров'я нашого розуму, важливо задіяти його ділянки, яким ставатиме краще завдяки інтелектуальній діяльності. Робіть те, що викликає у вас почуття здивування та цікавості, і, найголовніше, ніколи не переставайте вчитися. Коли ви зробите ці речі буденною звичкою, здоров'я вашого розуму буде у чудовій формі.

Практикуйте уважність

Практика свідомості, ймовірно, є однією з найкорисніших звичок для вашого психічного здоров'я. Заземліться зараз і навмисно зосередьтеся на ньому. Це допоможе вам з'єднатися зі своїм розумом, тілом та душею у будь-який момент. Уважність допоможе впоратися зі стресом, краще висипатися та очистити свій розум. По суті, усвідомленість — це досить неймовірна звичка дбати про здоров'я свого розуму.

Тіло

Відпочивайте тілом.

Я дійсно вважаю, що нам потрібно перестати нехтувати сном, тому що ми «дуже зайняті». Ми всі зайняті, але всі люди, і всім потрібно відпочивати, перезаряджатися і заряджатися енергією, щоб отримувати від життя максимум задоволення. Відпочивати та отримувати необхідну кількість сну необхідно для вашого фізичного здоров'я. Дайте собі дозвіл зробити перерву, відпочити і добре виспатися. Коли ви візьмете на озброєння цю здорову звичку, відчуєте вищий рівень енергії у короткостроковій перспективі та здорове тіло у довгостроковій перспективі.
 

Практикуйте усвідомлене харчування

Щоб зберегти наше тіло здоровим, важливо звертати увагу на їжу. Внесіть усвідомленість і у свої харчові звички. Слідкуйте, що ви їсте, як ви їсте та як їжа впливає на ваше тіло. З досвіду я знаю, що часто буває простіше поквапитися з їжею, бо маємо багатозадачність, і втратити рахунок тому, що їси протягом дня. Усвідомлене харчування не забороняє вам їсти більш поблажливі продукти, але ця здорова звичка напевно допоможе відновити контроль над своїми звичками в їжі та здоров'ям вашого тіла.

Рухайте тілом

Вправи можуть лякати багатьох людей, включаючи мене. У мене є абонемент у тренажерний зал, і я ходжу на заняття з фізкультури, але в мене безперечно бувають дні, коли я просто не можу змусити себе тренуватися у громадських місцях або взагалі займатися спортом.

Знайдіть зручні для вас способи руху тіла. Перерви, щоб розім’ятися протягом дня, прогулянки або навіть влаштовуйте сольні танцювальні вечірки у своїй кімнаті. Рух тіла має стати рутиною. Зробіть це заняття фановим, доступним і зручним для вас, і ви з більшою ймовірністю перетворите його у звичку.

Душа

Відчуйте всі свої почуття.

Це, мабуть, найкорисніше, що ви можете зробити для своєї душі. Деякі емоції можуть пригнічувати, збивати з пантелику, бентежити і важко  сприйматися. Але вашій душі потрібно все це відчути, щоб зцілити себе. Будьте щасливі, коли ви щасливі, і зліться, коли ви злитеся. Будьте схвильовані та налякані, натхненні та стурбовані. Не піддавайтеся бажанню приховати, придушити чи ігнорувати свої почуття. Дозвольте відчувати все це. Це один із найпрекрасніших привілеїв, які ми маємо як люди.
 

Фрирайтинг, або Вільні сторінки

Навіть якщо ви не любите писати, ведення щоденника – відмінне заняття для душі. Це може бути досвідом, що розплющує очі, викликає прозріння і показує реалізації, про які ви навіть не підозрювали. Візьміть щоденник, або аркуш паперу, або навіть свій комп'ютер, і просто пишіть все, що спадає на думку. Ведення щоденника – відмінний вихід для ваших думок, емоцій, цілей та мрій. Це також може бути дуже терапевтичним і дозволити вам осмислено з'єднатися із самим собою. Коли ви перетворите ведення щоденника на звичку, стан душі покращиться.

Створюйте

Я ніколи не усвідомлювала, наскільки важливою і корисною є звичка творити.

Я вважаю, ми всі тут, щоб зробити щось у той час, який маємо, і всі ми маємо вроджене бажання творити. Вам не потрібно малювати, писати чи проєктувати, щоб творити. Створенням може бути приготування їжі чи планування дня. Навіть думки у вашій голові є формою творення. Перетворення творчості на звичку може принести стільки натхнення, задоволення та сенсу вашій душі та вашому життю. Тому вважаєте себе творчою людиною чи ні, цю здорову звичку варто спробувати.

Здоров'я є цілісним, і важливо приділяти увагу всім аспектам. Коли ми це робимо, якість нашого життя обов'язково покращується. Отже, спробуйте ці здорові звички, а також можете вигадати кілька своїх. З'ясуйте, що працює для вас, щоб ви могли подбати про свій розум, тіло і душу якнайкраще.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше