9 ознак, що у вас стрес, та що з цим робити

17 березня 2022
Олена Українка

Стрес може виявлятися у вашому житті по-різному, у тому числі фізично, емоційно та когнітивно. Особливо це видно зараз, під час війни. Кожен намагається впоратися з ним по-своєму. Нижче трохи роздумів про це.

Як ми повинні йти в ногу з вимогами життя, при цьому не волаючи? Або не прагнучи звернутися калачиком, або просто не стрибнути в літак і втекти до якоїсь екзотичної країни? Добре, можливо, це трохи драматично, але повірте мені, я розумію.

Простіше кажучи, стрес справді жахливий. Особливо коли здається, що твоє життя вийшло з-під твого контролю і ти нічого не можеш із цим вдіяти. Але є щось, що ви можете з цим зробити, і я тут, щоб розповісти вам про це. У цій статті я поділюся з вами 9 ознаками стресу і тим, що ви можете зробити з ним.

1. ВАС ЛЕГКО РОЗДРАТУВАТИ І ВИ ШВИДКО ЗРИВАЄТЕСЯ

Щоразу, коли я в стресі і не в настрої, я можу досить імпульсивно огризатися. Коли у вас багато турбот, зазвичай ви відчуваєте роздратування і зі свого боку зганяєте це на інших.

Що з цим робити: коли ви відчуваєте стрес, зробіть паузу та відпочиньте, перш ніж говорити з кимось. Це може завадити вам сказати те, що ви не маєте на увазі. Крім того, якщо ви знаєте, що у вас поганий настрій, немає нічого ганебного, щоб попросити того, з ким ви перебуваєте, дати вам трохи місця, поки ви не розслабитеся. І якщо ви зрештою зірвалися, будьте достатньо вдумливі, щоб визнати це і перепросити.

2. НЕ ВИСТАЧАЄ МОТИВАЦІЇ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ЗАДАЧ

Коли ваше життя сповнене стресом, почуття мотивації, щоб виконувати повсякденні завдання, може бути дуже зниженим. Прибрати в будинку? Піти по продукти та готувати? Тренування та навчання? Ці речі, які вимагають зусиль, можуть здатися неможливими. Ви можете відчувати себе надто млявим, надто втомленим або надто зайнятим, щоб знайти мотивацію для дій.

Що з цим робити: виділіть у своєму розкладі час одного маленького кроку до мети. Він має бути керованим та реалістичним (наприклад проводити 30 хвилин у спортзалі на день або займатися 25 хвилин на день). Інша ідея полягає в тому, щоб знайти партнера, якому будете звітувати. Це допоможе вам не збитися зі шляху.

3. ЧАСТО ВИНИКАЄ ГОЛОВНИЙ БІЛЬ ТА БОЛІ В ШЛУНКУ

Головні болі та проблеми із травленням зазвичай пов'язані зі стресом, і насправді про це є багато наукових досліджень. Коли ми дійсно відчуваємо стрес, наші тіла можуть сприймати це як небезпеку та активувати реакцію «бий або біжи». Ця реакція виробляє адреналін, викликає прискорене серцебиття та тремтіння в тілі. Це може навіть уповільнити наше травлення та повпливати на судини. У результаті ми отримуємо головний біль, біль у животі і зрештою відчуваємо себе виснаженими.

4. ВИ ПОСТІЙНО ВТОМЛЮЄТЕСЯ

Почуття стресу справді позначається на розумі та тілі. Якщо ваше тіло відчуває, що воно в небезпеці, йому доведеться працювати вдвічі старанніше, щоб зберігати пильність і забезпечувати вашу безпеку. Також може бути складно із повноцінним сном, коли в голові так багато думок.

Що з цим робити: усвідомленість і медитація можуть допомогти вам увійти в цей глибший розслаблений стан. Спробуйте перед сном послухати медитацію.

5. ВИ ВІДЧУВАЄТЕ, ЩО ТАК БАГАТО ПРАЦЮЄТЕ, АЛЕ РЕЗУЛЬТАТ НЕ ВІДЧУТНИЙ

Завжди є що випрати, помити посуд і приготувати їжу. Завжди є над чим працювати та що планувати. Коли ви відчуваєте стрес, вам може здаватися, що ви постійно женетеся за фінішною межею, яка тільки віддаляється.

Що з цим робити: розхламлення дому та розуму дуже допомогло мені впоратися з усім, що бореться за мою увагу. 

Хоча я не затятий мінімаліст, я дійсно люблю і ціную мінімалізм, тому що він дозволяє зосередитися на тому, що дійсно важливо, і прибрати те, що не має значення. 

6. ПОТРІБНО ЗРОБИТИ БАГАТО, АЛЕ ЯК РОЗСТАВИТИ ПРІОРИТЕТИ

Часто важко зрозуміти, з чого почати, коли список справ здається довгий. Зрештою, ви нічого не робите, тому що прийняття рішення про те, що робити найперше, уже забрало багато сил. Це називається паралічем аналізу.

Що з цим робити: одна річ, яка справді допомогла мені, — це подолати потребу бути досконалою. Якщо ви перфекціоніст, вам може бути дуже важко приймати рішення та діяти, тому що ви так боїтеся помилитися.

7. ПРОБЛЕМИ ЗІ СНОМ

Можливо, у вас є проблеми із засинанням або тривалим сном. Або, можливо, якість вашого сну не дає вам почуватися бадьорим і енергійним. Коли ви відчуваєте стрес, ваше тіло не може увійти в той глибокий, розслаблений стан, який вам необхідно, щоб почуватися повністю відпочившим.

Що з цим робити: крім медитації, практикуйте вправи на глибокий подих перед тим, як заснути, або заведіть щоденник. Коли у вас багато стресу, у вас може не бути конструктивного способу позбутися всього цього. Записавши все, ви зможете звільнитися від нього. Це дасть вам деяку ясність щодо проблем.

8. ВАЖКО ДБАТИ ПРО ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД

Спортивні штани, легінси та недбалий пучок, це про вас? Мати енергію та мотивацію, щоб дбати про себе та стежити за своїм зовнішнім виглядом, може бути дуже важко, коли ви відчуваєте стрес! Здається, є важливіші речі, про які потрібно турбуватися, і в цьому немає нічого поганого.
Що з цим робити: створіть здорову рутину догляду. 

9. У ВАС З'ЯВЛЯЮТЬСЯ НЕЗДОРОВІ ДУМКИ ПРО ТЕ, ЩО ВИ ПАСЕТЕ ЗАДНІХ

Стрес може викликати тривожні думки. У вас можуть виникнути думки на кшталт: "Я ніколи не зроблю все це вчасно!", або «Я хочу, щоб все було ідеальним, але я не думаю, що так воно і буде», або «Я не хочу нікого підводити!». Ці думки нормальні, але можуть викликати у вас сильне занепокоєння.

Що з цим робити: спробуйте практикувати позитивні афірмації. Афірмації це короткі твердження, які ви повторюєте, щоб тренувати підсвідомість. Вони можуть допомогти змінити негативні переконання та допомогти вам стати більш впевненим та щасливим. 

Стрес може жахливо впливати і виявлятися у вашому житті по-різному. Стрес може заволодіти вашим життям і змусити вас почуватися некерованим. Я сподіваюся, що визначення цих ознак стресу було корисним, щоб ви могли повернути собі контроль та впоратися з ним. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 порад, як вибрати чоловічу білизну
Білизна має значення і є невіддільною частиною чоловічого гардероба. Вона давно не лише про красу для вас та вашого партнера, а насамперед про комфорт та гігієну. Розберімо сьогодні у статті основні поради, на що звернути увагу при виборі.
Читати більше