9 геніїв, котрі перетворили свою депресію в мистецтво

16 грудня 2019
Ліля Колісник

Великі люди відрізняються не тільки талантом, але й умінням долати проблеми і хвороби.
Довгий час існувала підозра, що психічні захворювання були тісно пов'язані з творчістю.

У 2012 році цю гіпотезу підтвердило наукове дослідження. Результати показали, що біполярний розлад частіше зустрічається серед вчених, фотографів, танцюристів і письменників. Ба більше, в останніх ризик виникнення депресії на 50 % вищий.

Є теорія, що існує спеціальний набір генів, який відповідає за величезний талант поряд із психічними захворюваннями.

А поки вчені тільки намагаються підтвердити це, ось 9 найбільших геніїв історії, які страждали від психічних захворювань.

Едвард Мунк

Вивчивши щоденник художника, учені встановили, що, можливо, у Мунка були біполярні розлади, психоз і напади паніки.

У 1908 році його госпіталізовали через значне посилення депресивних симптомів і суїцидальних ідей. Вважається, що його найвідоміша робота «Крик» виникла якраз під час нападу паніки.

Вінсент Ван Гог

Вінсент Ван Гог боровся з біполярним розладом. Під час психічного нападу він відрізав собі ліве вухо. Найбільш коротким свідченням його психологічних проблем є листи, які він писав своєму брату Тео:

«Я засмучений через те, що не можу зробити те, що я хочу. Я немов зв'язаний по руках і ногах на дні колодязя».

Франсиско де Ґойя

Іспанський художник Франсиско де Ґойя і Люсьєнтес був ще одним художником, який страждав від психічного розладу. Усі його картини діляться на дві категорії: до і під час хвороби.

У 46 років, перебуваючи в Севільї, він переніс захворювання, яке призвело до втрати слуху, головного болю, серйозних проблем із зором і слабкості в правій руці. Незабаром ці фізичні симптоми переросли в психічні: відчуття смутку, галюцинації та марення.

Пабло Пікассо

Вважається, що Пікассо страждав від депресії. Після самогубства його друга Касагема в 1901 році він почав малювати картини, в яких переважали блакитні тони.

Він малював меланхолійні картини і людей, маргіналізованих суспільством — жебраків, сліпих або нещасних жінок. Це призвело до падіння продажів.

Едґар Аллан По

Американський письменник і поет Едґар Аллан По також страждав від депресії.

У нього було важке життя, і в старшому віці він пристрастився до алкоголю, став більш негативно ставитися до життя. Він отримав прізвисько "людина, яка ніколи не посміхається».

Людвіг ван Бетховен

Великий композитор страждав від депресії і біполярного розладу. Він був алкоголіком більшу частину свого життя, помер через хворобу печінки.

У книзі «Діагностика генія: життя і смерть Бетховена» Франсуа Мартін Май стверджує, що Бетховен демонстрував різкі перепади настрою — від енергійного до депресивного і суїцидального.

Вольфґанґ Амадей Моцарт

Вивчення його листів привело дослідників до думки, що композитор стикався з депресивними епізодами, хоча це не є доказом біполярного розладу.

Моцарт демонстрував імпульсивну поведінку, характерну для особистісно-залежного розладів, особливо коли його дружини не було поруч.

Мікеланджело

Великий художник і скульптор часто скаржився на спотворення реальності. Він рідко спілкувався з людьми, йому приписують деяку форму аутизму.

З іншого боку, доктор Пол Вулф з Каліфорнійського університету стверджує, що меланхолія в його роботах є ознакою депресивних тенденцій або біполярного розладу.

Енді Воргол

Цілком можливо, що в Енді Воргола був синдром Діогена, який характеризується особистою неприязню в плані гігієни, а також соціальною ізоляцією.

У нього було багато мотлоху в будинку. Він сам часто писав: «Я не можу нічого викинути .. Я хотів би жити в чистоті».

Здійснено переклад.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Інтернет-магазин парфумерії: переваги онлайн-шопінгу для любителів ароматів
Більшість людей доповнюють свої щоденні образи парфумом, який бере на себе важливі функції. Саме унікальний аромат додає недостатніх ноток всьому аутфіту, що робить його ще більш привабливим для оточення.
Читати більше