21 травня 2019 року
Джейсон Смарт, політолог
Настав час Україні серйозно задуматись про те, як перемогти у війні з корупцією

Україна як успішна альтернатива путінізму –

найжахливіший кошмар Путіна

Експерт з США

Настав час Україні серйозно задуматись про те, як перемогти у війні з корупцією. Те, що країна з такими значними природними ресурсами і прекрасними, талановитими людьми посідає друге місце в рейтингу найбільш бідних країн Європи - кричуща ганьба. Як це часто трапляється в країнах, що розвиваються, звинувачувати варто не простих громадян, а корумпованих політиків, які продовжують демонструвати повну відсутність політичної волі в плані переслідування тих, хто веде країну шляхом зубожіння через свою жадібність і корупційне самозбагачення. Я пишу цю статтю з Вашингтона, округ Колумбія, і, провівши багато зустрічей минулого тижня з американськими політиками першої величини, можу запевнити вас, що їм набрид цей театр абсурду.

Новообраний президент Зеленський повинен чітко розуміти, чому він переміг на виборах: українці відчайдушно прагнуть змін, реальних змін, які повернуть Україну на шлях євроінтеграції і членства в НАТО. Якщо новообраний президент Зеленський хоче зберегти популярність у 73% українців, які проголосували за нього, він повинен чітко показати, що він їх почув, не зупиниться ні перед чим, щоб привести Україну в НАТО, і буде жорстко боротися з розперезаною корупцією.

Першим кроком в цьому напрямку повинна бути відкритість при призначенні людей на ключові пости в НАБУ і Генеральній прокуратурі. Це повинні бути кваліфіковані фахівці, які серйозно ставляться до боротьби з корупцією, мають великий досвід роботи, і неухильно відстоюють проамериканську і пронатовську позицію. Україна може стати країною, практично вільної від корупції, як Фінляндія чи будь-яка інша Скандинавська країна, однак для цього потрібна рішучість у призначенні суворих борців з корупцією.

Співробітники НАБУ і Генеральної прокуратури повинні розуміти, що, можливо, вони більше, ніж будь-хто інший в уряді, здатні продемонструвати західним партнерам, що Україна готова об'єднатися і почати війну проти корупції і, таким чином, претендувати на членство в НАТО. Виходячи з цього критерію, вкрай важливо, щоб призначаються люди володіли великим досвідом роботи і проживання в Вашингтоні, і, відповідно, розуміли американців. Україна повинна звернути увагу на те, як в США і ЄС призначають людей на такі високі посади: бути адвокатом - це не головне, тому що суть даної посади в тому, щоб бути менеджером, а не юристом.

Наприклад, у багатьох країнах НАТО міністр оборони ніколи не служив у збройних силах - він просто чудовий керівник і вміло керує організацією. Крім того, кращі кандидати повинні мати досвід роботи не тільки з американськими політиками, а й з американськими дипломатами, і з розвідувальними службами. Фактично, найважливішою вимогою до цих високих антикорупційних посад є профіль компетентного дипломата, який знає, як працюють західні країни, розуміє дипломатію двосторонніх відносин, і бачить, як просувати Україну в бік Заходу.

Україна веде війну на два фронти: зовнішню - проти російської агресії, і внутрішню - проти корупції. У новообраного президента Зеленського є лише один шанс задати тон свого майбутнього президентства. Якщо він хоче справити хороше враження на союзників України в Вашингтоні, він повинен правильно вибрати людей в своєму оточенні. Він не може дозволити собі призначати людей, які невідомі за межами Києва, або які не мають солідної міжнародної репутації. В іншому випадку це стане катастрофою.

Тільки здібні, англомовні, орієнтовані на США, і які володіють професійним досвідом лідери повинні фігурувати в списку потенційних кандидатів на найбільш помітні посади у відомствах, що борються з корупцією. Єдиний шанс Зеленського - це, можливо, останній шанс України. І я щиро сподіваюся, що саме для України він зможе прийняти мудрі рішення.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Перепланування квартири в панельному будинку: за і проти
Дизайнер та архітектор Андрій Сокрута, засновник студії Andrey Sokruta workshop, розповів, з якими труднощами можна стикнутися при спробі “перекроїти” квартиру в панельному домі і коли дійсно варто це робити.
Читати більше
25 "поганих" звичок, які насправді дуже навіть корисні
Невеликі шкідливі звички поступово розростаються, і можуть зіпсувати ваше здоров'я і перешкодити досягненню цілей. Але не всі «погані» звички насправді такі погані. Ось про що вам точно не потрібно турбуватися!
Читати більше