факти, які потрібно знати про дезінформацію
Інформація міжнародної організації Avaaz

1. Вона ґрунтується на наших страхах і швидко поширюється.

Людина схильна запам'ятовує негативну інформацію краще ніж позитивну. Розповсюджувачі дезінформації знають це, маніпулюючи нашими глибокими переживаннями, що збільшує ймовірність того, що ми будемо ділитися отриманими даними з іншими в соціальних мережах. Завдяки цьому дезінформація поширюється в шість разів швидше достовірних новин!

2. Вона процвітає в соціальних мережах і охоплює мільярди людей.

Прибуток соціальних мереж безпосередньо залежить від часу, який ми в них проводимо. У компаніях, які володіють соціальними мережами, знають, що шокуюча інформація привертає нашу увагу. Тому їх сайти запрограмовані на просування такої інформації, в результаті чого мільярди людей отримують помилкові дані. Тираж найбільших газет становить кілька мільйонів примірників, в той час як щоденна аудиторія Facebook перевищує МІЛЬЯРД людей.

3. Вона стає зброєю проти нас.

Авторитарні лідери від Бразилії до Китаю використовують її в якості новітньої зброї в рамках своїх схем по реалізації багатовікового принципу «розділяй і володарюй». Але більше всіх цим відома Росія зі своїми гігантськими «фермами тролів» на яких цілі армії працюють над створенням мільйонів фейковий облікових записів для поширення дезінформації. А канал RT, який є рупором російської імперської пропаганди, став одним з найпопулярніших новинних каналів Youtube, на рахунку якого близько 2 МІЛЬЯРДІВ переглядів!

4. Вона вбиває людей і шкодить демократії.

Дезінформація розпалює ненависть і призводить до самосудів в Індії і Бразилії, а також сприяє етнічним чисткам в М'янмі. Вона отруює політику. Brexit, прихід до влади Болсонару і Трампа - все це стало можливим завдяки фейковим новинам. Вона підриває довіру до провідних ЗМІ, нашим демократичним інститутам і політичним лідерам, створюючи сприятливий грунт для приходу до влади авторитарних особистостей. Через поширюваної дезінформації соціальні мережі стали сьогодні загрозою для демократії.

5. Ніхто не захищений від неї.

Представники всього політичного спектра стають точковими мішенями стратегії дезінформаторів, які намагаються тим самим поляризувати і розхитати суспільство (прикладом цьому є екс-президент України Порошенко, який став мішенню інформаційних атак імперської Росії - ВЗ). Армія російських тролів створила в США підроблену сторінку чорношкірих американців-активістів, яка привернула увагу більшої кількості передплатників, ніж справжні сторінки руху BLM ( «Життя чорних мають значення»)! Ми вважаємо, що самі не потрапимо на цю вудку, але згідно з дослідженнями, навіть найосвіченіші люди вірять фейковим новинам, а люди старше 65 років ще більш схильні поширювати дезінформацію.

Дезінформація породжує недовіру, страх і брехню. Але чим більше ми про неї знаємо, тим простіше нам з нею боротися - поділіться цієї інформаційної довідкою з рідними і друзями, щоб просвітити їх по темі загрози дезінформації. І, звичайно ж, читайте далі, щоб дізнатися, як ми можемо захистити себе від дезінформації!

5 способів захистити себе від дезінформації

1. Не вірте всьому на слово!

Не довіряйте всьому, що бачите в Інтернеті. Наприклад, Ви прочитали шокуючу публікацію в Фейсбуці про політичного кандидата (під час президентських вибрів в Україні саме такі публікації проти президента Порошенка російські тролі поширювали в Інтернеті - ВЗ). Не довіряйте їй! Перевірте факти в надійних джерелах, а якщо у Вас є підстави вважати, що Ви зіткнулися з прикладом дезінформації, повідомте про це адміністрацію сайту, на якому опублікований матеріал.

2. Підтримуйте традиційну журналістику.

Більш традиційні ЗМІ діють на основі спеціальних правових та етичних норм, які дають підстави довіряти їм більше, ніж якомусь невідомому автору з Інтернету. Вони не досконалі, але вони перевіряють достовірність фактів і відповідають за свої публікації! Підписка на що заслуговує довіри солідне видання, яке займається справжньою журналістикою, - це одна з найсерйозніших заходів, яку ми можемо сьогодні зробити.

3. Приєднуйтесь до кампанії по боротьбі з брехнею в соціальних мережах!

У Avaaz є простий і ефективний план, як змусити технічних гігантів вилікувати соціальні мережі від епідемії дезінформації. План складається в необхідності публікувати виправлення спотворених фактів за результатами незалежних перевірок. Приєднуйтесь до кампанії.

4. Не втрачайте віру в демократію!

Армії тролів прагнуть створити таку атмосферу недовіри, в якій рядові громадяни втрачають віру в демократію (саме російські тролі здійснили інформаційну атаку на українських виборців під час президентських виборів 2019 року - ВЗ). Коли це відбувається, фанатичні екстремісти отримують контроль над ситуацією. Ми повинні продовжувати відстоювати свою думку і голосувати, спонукати робити це своїх рідних і друзів, закликати обраних політиків до відповідальності за свої дії.

5. Вірте в людяність.

Дезінформація експлуатує наші самі глибинні страхи, волаючи до нашої природної схильності до негативу, стимулюючи прояви гніву і цинізму. Але якщо ми навчимося працювати з доводами тих, хто думає інакше, ніж ми, проявляти до них співчуття, бути уважними і діяти з розумом, то зможемо знаходити спільну мову незважаючи на відмінності (Це показала українська влада під час російської агресії проти України, коли російські війська захопили Крим і вторглись на Донбас - ВЗ). У нас більше спільного, ніж нам здається через наших страхів. Якщо ми повіримо в це, ми зможемо домогтися величезних успіхів.

Наша цивілізація - найуспішніша за всю історію людства, і це стосується багатьох сфер: від прав людини до демократичних завоювань. Ми на шляху до викорінення бідності всього через одне покоління, а також близькі до того, щоб забезпечити шкільну освіту для кожної дитини. Очевидно, що ми змогли цього домогтися завдяки демократії, видатним журналістам, відповідальним політикам і активним співгромадянам. Але поширюють дезінформацію сили мають значну міццю і ставлять всі ці завоювання під загрозу. Не будемо втрачати надію і опускати руки, щоб не дати їм перемогти!

З надією і вірою,

Рікен, а також Йен, Нелл, Рісалат, Сара і вся команда Avaaz

Фрілансер Валерій Зміївський. Інформація отримана електронною поштою

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Перепланування квартири в панельному будинку: за і проти
Дизайнер та архітектор Андрій Сокрута, засновник студії Andrey Sokruta workshop, розповів, з якими труднощами можна стикнутися при спробі “перекроїти” квартиру в панельному домі і коли дійсно варто це робити.
Читати більше
25 "поганих" звичок, які насправді дуже навіть корисні
Невеликі шкідливі звички поступово розростаються, і можуть зіпсувати ваше здоров'я і перешкодити досягненню цілей. Але не всі «погані» звички насправді такі погані. Ось про що вам точно не потрібно турбуватися!
Читати більше