16 січня - День кіборгів

19 січня 2015 року залишки стін Донецького аеропорту не витримали і впали, впродовж двох діб тоді загинуло близько півсотні українських військових, які захищали летовище.

242 дні та ночі — стільки вдалося простояти «кіборгам», захищаючи Донецький аеропорт від російських найманців, і російського спецназу. За офіційними даними, там загинули майже 200 українських військових. Проте навіть через рік є ще ті, доля яких невідома. «Ми маємо їх знайти, це четверо чоловіків із сьомої роти, чиї ДНК не збiгаються із загиблими» — говорить волонтер, організатор заходу Аліна Бондар. — Ми не маємо ніякого людського права просто залишити цю справу. Імена цих «кіборгів» — Бондар Олександр, Ковальов Юрій, Кравчук Олександр і Степанишин Валерій».

Вшанування пам’яті загиблих «кіборгів» започаткували волонтери.

В ніч на 22 січня 2015 року українські військові залишили те, що було терміналом донецького аеропорту (ДАП). Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов на сторінці полку «Азов» у мережі Facebook. За даними Міноборони України, протягом останньої доби в боях за донецький аеропорт загинули шестеро українських військовослужбовців. Згідно з повідомленнями з низки джерел, усі опорні точки на місці колишнього летовища – зруйновано.

Оборона донецького аеропорту тривала 242 доби. «Новий та старий термінал, вежа управління, все, що могло послужити як опорний пункт оборони повністю знищене. Аеропорт прострілюється прямою наводкою, але з будівлі нового терміналу останні захисники, що вижили, пішли лише сьогодні», - написав Бутусов. «Як стало відомо, українські воїни, що захищали ДАП, змушені були здати те, що ще рік тому було прекрасним, сучасним літовищем», – йдеться на сторінці полку «Азов». Також повідомляється, що невідомо, чи серед руїн аеропорту могли залишитися поранені. У Генштабі не підтвердили, але й не спростували інформацію. «Я не можу офіційно ні підтвердити, ні спростувати інформацію про відхід військових з аеропорту, тому що станом на 6 годинку ранку там точаться бої», – заявив речник Леонід Матюхін.

Герої-кіборги - останні захисники ДАП

Режисер фільму Кіборги Ахтем Сеїтаблаєв

Січень 2015 року. Момент істини. Зомбований «рускій мір»

Російський терорист,  агент ФСБ, екс-міністр оборони терористичної організації ДНР Ігор Стрєлков-Гіркін в одному своєму інтерв’ю поділився своїми думками щодо конфлікту на Донбасі:

«Раніше проти нас воювало невмотивоване українське військо. Зараз ситуація дуже сильно змінилася в технічному, організаційному і моральному плані. Нам протистоїть зовсім інша українська армія. Звичайно, це зомбі, які не розуміють, що воюють проти самих себе. Але, це російські солдати, вони вважають, що воюють за праву справу, і воюють добре. Навіть ті, хто не хоче зовсім воювати, в обороні демонструють високу стійкість, знову ж таки, тому, що це російські солдати, і вони вважають для себе ганебним здатися без бою».

Визнання російського полковника-терориста українських військових «рускімі» зайвий раз свідчило про імперську зверхність, нахабність і глибину невігластва російського суспільства, в яке його вкинула офіційна влада на чолі з Путіним, що пропагує по суті расистську ідею так званого «руского міра». З іншого боку це свідчить про намагання російської шовіністичної верхівки виправдати свою поразку у війні проти України, оскільки проект «Новороссия» кремлівського фюрера Путіна провалився, а російські війська разом з російськими найманцями всіх мастей зазнали величезних втрат, що вже налічують декілька десятків тисяч загиблими за безглузді ідеї і амбіції конаючої Російської імперії в іпостасі Російської Федерації.  

Головне, що приховав російський чекіст-терорист, по-перше, це те, що захоплення Донецького аеропорту російським спецназом було здійснено лише завдяки зраді одного з колишніх українських офіцерів-зрадників. Власне, на зраду українських військових і всіх інших силовиків і був розрахований російський імперський бліцкриг по захопленню України під назвою «русская весна» в 2014 році. 

Другий, мало приємний факт (не тільки для російських військових, а також для політиків і ура-патріотів) полягав в тому, що українські добровольці і військові під час захисту  Донецького аеропорту перемололи елітні підрозділи російського спецназу, якими так полюбляє вихвалятися путінська Росія. Російські окупанти отримали від українців гідну відсіч і урок ганьби, урок військової поразки. Тому Гіркін і назвав українських військових «рускімі», не бажаючи визнавати поразку саме від українців….

Третій, ганебний факт про російських військових і терористів, які воюють на Донбасі. Після втечі з Донбасу терорист Гіркін в одному з інтерв’ю зізнався, що російські терористи часто ховалися за спинами мирного населення, знаючи, що українські військові не будуть стріляти у мирних людей. В цьому і полягає вся суть російської військової доблесті часів путіна, який перетворив російську армію на армію кримінальних і військових злочинців.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жовтий, сірий або все-таки білий: виберіть відтінок вашої зубної емалі
Білосніжна посмішка не в усі часи і не у всіх народів була в пошані. Щоб підкреслити свій статус і благородне походження, стародавні римляни носили золоті коронки, а японки чорнили зуби спеціальним лаком.
Читати більше
Фотодобірка українських місць Нью-Йорка (част. 1)
Вулиця Тараса Шевченка, кредитна спілка-мільярдер, легендарний український ресторан, де знімають голівудські фільми, представництво України при ООН — усе це та багато іншого, пов'язаного з Україною, ви зустрінете в Нью-Йорку.
Читати більше