ЛИСТИ ІВАНА ФРАНКА ДО ОЛЬГИ ФРАНКО. Другий уривок
19 травня 1890 року Іван Франко повідомляє дружині як розпорядився грішми: “За 60 руб. получив 79 гульденів з центами. 50 гульденів кладу до каси, 20 дав до друкарні, решта осталась у мене. Столярці заплатив сьогодні за снідання, обід і вечерю, разом 8 гульденів 36 центів за 12 день”.
Читати більше
ЗАЛИШИТИСЯ ЛЮДЬМИ: Рю Муракамі "69"
Типова книжка про японську молодь, захоплену західною культурою. Юнаки і дівчата протестують проти всього, що їх оточує. Їхнє не сприйняття учителів межує із не сприйняттям американських військових баз в Японії...
Читати більше
НЕСПРИЙНЯТТЯ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛІЗМУ КРІЗЬ ПРИЗМУ ХВОРОБ: Таня Малярчук "Забуття"
Це книжка про В’ячеслава Липинського. Авторка подає багатий біографічний матеріал про поляка, який відчував себе українцем і державником, але крізь призму його хвороб. Туберкульоз і божевілля – і сама головна героїня має проблеми з легенями і головою. Її з Липинським пов’язує й те, що народились одного дня, але вона на сто років пізніше...
Читати більше
ІНТИМНА ЛІРИКА ДИВІЗІЙНИКА. Ярослав Ольховий "Струни серця"
У житті Ярослава Ольхового була дивізія “Галичина”, за що він понад десять років відсидів у сталінських концтаборах. 2005 року вийшла його збірочка віршів “Струни серця”. Інтимна лірика по-новому висвітлює постать цього чоловіка, якому довелося стільки пережити у своєму житті.
Читати більше
Відомий філософ Оскар Бреніф’є на Книжковому Арсеналі (Фоторепортаж)
У суботу, 2-го червня, на Книжковому Арсеналі відбулася зустріч з французьким філософом-практиком Оскаром Бреніф’є. Він презентував українські переклади своєї відомої серії для дітей і підлітків «Мистецтво мислити».
Читати більше
Долі та дороговкази: побачила світ нова книга Дари Корній
Українська письменниця Дара Корній презентувала чергову новинку. Читачі мають змогу осягнути творчість авторки у нових її проявах. Адже, на здивування, книга написана не в притаманному їй жанрі — фентезі. Про те, як писалося, про літературу у головному її прояві — бути прочитаною, а також про життя — уже в статті.
Читати більше
КОХАННЯ КРІЗЬ ПОТІК СВІДОМОСТІ. Марсель Пруст "У пошуках утраченого часу. На Сваннову сторону"
Якщо розглядати роман Пруста крізь призму кохання, то зовсім по-іншому сприймаєш так званий потік свідомості, що визначально відлякує читача від тексту...
Читати більше
ЛИСТИ ІВАНА ФРАНКА ДО ОЛЬГИ ХОРУЖИНСЬКОЇ. ПРОДОВЖЕННЯ
10 січня 1886 року він дякує їй за листа: “Ну та спасибі же Богу великому, іже отверзе уста Ваша і направи руку Вашу написати мені таке гарне письмо! З нього я довільно переконався, що Ви не зовсім вправі говорити, що через кореспонденцію не можна пізнати чоловіка. Ще кілька таких листочків, а я пізнаю Вас достаточно з різних боків, а Ви мене тим більше”...
Читати більше
ЗАКУЛІССЯ КРЕМЛЯ: Джозеф Файндер "Московський клуб"
Головний герой Чарлі працював у ЦРУ, але був агентом ще однієї секретної спецслужби. Йому доводиться розплутувати клубок змови, результатом якої мала би стати зміна керівництва в СРСР. І хоча мова йде про реальних осіб (скажімо, Горбачова), автор дає волю фантазії, вводячи видуманих літературних героїв, які суттєво впливають на хід подій.
Читати більше

Сучасна українська література

Українська література

Сучасна українська література налічує безліч імен талановитих і перспективних молодих письменників та письменниць, котрі дали новий поштовх розвитку українській прозі, та вітчизняному літературному мистецтву загалом. Про декого з них ви ще навіть не чули, але UaModna неодмінно познайомить вас із найкращими представниками сучасної української літератури і дасть шанс розкритись молодим талантам.

Сучасні українські письменники

Сучасні українські письменники – нащадки славнозвісних Тараса Григоровича Шевченка, Лесі Українки та інших відомих українських літературних діячів – нічим не поступаються іноземним майстрам слова, хіба що пишуть нашою рідною українською мовою.

Одним з найвідоміших письменників в Україні та поза її межами є Юрій Андрухович. Його твори були перекладені багатьма мовами та набули чималої популярності. Західні критики визначають його як яскравого представника постмодернізму.

Твори поета, прозаїка, есеїста та перекладача Сергія Жадана отримали визнання серед українських читачів. Поетичність його прози, самобутній стиль та внутрішня свобода зробили його одним з лідерів сучасної української літератури.

Серед інших письменників, вартих уваги, слід зазначити такі імена, як Любко Дереш, Оксана Забужко, Ірен Роздобудько, Тарас Прохасько, Люко Дашвар.

Сучасна українська поезія

Крім прози. Варто також згадати і про сучасну українську поезію, представлену багатьма юними і зрілими, досвідченими і поки що нерозкритими талантами. Тож, якщо ви вважаєте, що сьогодні українська поезія – це тільки Ліна Костенко або Юрій Андрухович, ви глибоко помиляєтесь.

Веб-платформа UaModna пропонує вам познайомитись з молодими сучасними письменниками і поетами, які представляють Україну в сучасній літературі: сучасна українська проза, поезія, авторські проби пера, дописи, оповідання, казки та уривки з романів – ви можете прочитати все це на сторінках нашої веб-платформи.

Окрім того на сайті UaModna ви також можете знайти інтерв’ю із сучасними українськими поетами і письменниками, цікаву інформацію про відомі книги, познайомитись із біографіями представників сучасної та класичної української літератури, дізнатись про тих літературних діячів, про яких ще не чули.

А ще UaModna пропонує вашій увазі підбірки книг Must Read: переліки творів різних жанрів, серед яких кожен зможе знайти собі щось до душі. Зокрема тут ви зможете знайти підбірки найцікавіших сучасних українських книг.