Українська барна культура та інші історії: 5 книг про алкоголь
На підставі фактів, гіпотез і власних польових досліджень автори цих книжок висловлюють свою думку щодо алкоголю в історії та культурі різних народів і континентів - від кам’яної доби і Стародавнього Єгипту до Америки та України, де вже існує справжня "гільдія наливайок".
Читати більше
Кохання в Італії та «Гірко!» на фронті: 3 книги про жагу до життя
Життя триває навіть у найскладніші часи, яким для України є сьогоднішня війна. У цей час важливо пам'ятати, що наша перемога — справа кожного. І хоч би де ми були, мусимо не втрачати бойового настрою і віри у щасливе й мирне майбуття.
Читати більше
5 книг, де відкривають завісу таємничості
Чи не вперше перед нами відкривають завісу таємничості над такими, на перший погляд, несхожими між собою речами, як містицизм і українське мистецтво. Розкриття таємниць і секретів – ось що чекає нас у цих книжках, автори яких намагаються не залишати «білих плям» ані в історії, ані у самому житті.
Читати більше
«Я не можу спати: я про Україну думаю»: про уміння слухати та інші книги весни
«Як я зможу спати спокійно, якщо ти переживатимеш за нас двох?» — каже своїй мамі 6-річний герой однієї з цих книжок. Сумні, трагічні, веселі — вони нікого не залишать байдужим, змусивши дослухатися і замислитися над тим, чи завжди ми чуємо своїх дітей.
Читати більше
Київська агентка MI6, біблія для меншості та вихід з Матриці: 5 книг, де кажуть гірку правду
Правда у цих книжках розкривається не лише у соціальній і політичній галузі, але також у буденній, побутовій, життєвій. Відкрившись бажанням та окресливши власні межі, їхні герої пізнають свою сексуальність, сприймають тіло та нарешті відновлюють здатність насолоджуватися життям.
Читати більше
МАРКІЯН ШАШКЕВИЧ – «БУДИТЕЛЬ ГАЛИЦЬКОЇ РУСИ», СПРАВЖНІЙ ПРОСВІТНИК УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ
Він прожив неповних 32 роки, однак його вклад у формування українського національного духу та національне пробудження Галичини неоціненний...
Читати більше
5 книг про кохання, зраду і жіночі таємниці
Автори цих книжок, пишучи про своїх героїв чи то з давніх часів, а чи з нашого сьогодення – розповідають про актуальні в усі епохи проблеми. Вони дають докладні відповіді на питання щодо того, як виникають любов і романтика, навіщо жінкам влада, чого насправді хочуть чоловіки і жінки, чим зумовлений гарний секс, чому стаються подружні зради.
Читати більше
Як не померти на самоті: 5 книг радикального чтива
Герої цих книжок зустрічають привидів свого минулого та відкривають таємниці, які люди ховають один від одного і від усього світу. А все для того, щоб не бути самотніми, почавши говорити про своє, спільне, і знайти справжнє умиротворення і щастя.
Читати більше
Філософія життя і мелодія кохання
Саме тут ви отримаєте чимало відповідей на головні питання життя, причому думки про нього різні за своїм змістом — серйозні і не дуже, прикольні і глибокі. У будь-якому разі, всі вони допоможуть по-філософськи глянути на повсякденні речі, давши можливість зазирнути в себе, відпочити, ще й розважитися.
Читати більше
5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
«Крещатик» у новому форматі
Про нові форми існування літературної періодики за умов війни сьогодні говорити не дуже випадає, оскільки часи не ті, та й розмова нібито в іншому контексті. Утім, життя триває навіть (а то й насамперед) у цьому інформаційному просторі, от лишень умови він диктує вже зовсім інакші.
Читати більше
Як козаки Львів обороняли та інші історії
Зрозуміло, що сьогодні не до книжок, але все ж таки деякі з них можуть підтримати як не бойовий дух, то принаймні відповідний моментові настрій. Принаймні збадьоритися точно допоможуть зокрема ці книжки, в яких і воєнна драма, і космічний трилер, і містична історія. козаки Львів обороняли та інші історії.
Читати більше
Любов до України як філософія її успіху
Те, що час – категорія справді відносна, усвідомлюєш, знайомлячись із життєписом цієї різнобічно діяльної жінки. Доба подолянки Любови Сердунич – не звична двадцятичотирьохгодинна, а значно триваліша. Про це свідчить чимала кількість справ, які взяла на свої тендітні плечі невтомна активістка.
Читати більше
Що почитати взимку: 5 «стильних» книг, на які варто звернути увагу
У цих книжках зібрані історії, які можуть розважити, засмутити і змусити замислитися водночас. Парадоксальні сюжети, психологічна напруга і неабиякий драйв – ось те, що робить з них справжні бестселери.
Читати більше
По-людськи про людське, або Що таке словомедитація?
Виховання словом ми вже проходили – не завжди працює, натомість лікування завжди доречне. Наразі це здобування мудрості з життєвого досвіду, який відливається у лаконічну форму афоризмів, що їх визбирує для нас справжній майстер своєї справи.
Читати більше
Різдвяна добірка: що подарувати
Діти завжди чекають дива, з нетерпінням заглядають під ялинку в пошуках подарунка. І саме книжка — корисний і потрібний сюрприз для будь-якого малюка — може порадувати у цей день. Тож добірка книжкових подарунків не залишить нікого байдужим.
Читати більше
ДО ВРАТ ОСТРОЗЬКИХ
Доба Острогіани – мало вивчена сторінка нашої історії... Моя поетична версія цього періоду, а також ХІІ століття (Болохівська Русь) та часи совєтських голодоморів – у поетичному трипоем'ї: збірці «До Врат Острозьких». Публікую уривок із поеми «До Врат Острозьких».
Читати більше

Сучасна українська література

Українська література

Сучасна українська література налічує безліч імен талановитих і перспективних молодих письменників та письменниць, котрі дали новий поштовх розвитку українській прозі, та вітчизняному літературному мистецтву загалом. Про декого з них ви ще навіть не чули, але UaModna неодмінно познайомить вас із найкращими представниками сучасної української літератури і дасть шанс розкритись молодим талантам.

Сучасні українські письменники

Сучасні українські письменники – нащадки славнозвісних Тараса Григоровича Шевченка, Лесі Українки та інших відомих українських літературних діячів – нічим не поступаються іноземним майстрам слова, хіба що пишуть нашою рідною українською мовою.

Одним з найвідоміших письменників в Україні та поза її межами є Юрій Андрухович. Його твори були перекладені багатьма мовами та набули чималої популярності. Західні критики визначають його як яскравого представника постмодернізму.

Твори поета, прозаїка, есеїста та перекладача Сергія Жадана отримали визнання серед українських читачів. Поетичність його прози, самобутній стиль та внутрішня свобода зробили його одним з лідерів сучасної української літератури.

Серед інших письменників, вартих уваги, слід зазначити такі імена, як Любко Дереш, Оксана Забужко, Ірен Роздобудько, Тарас Прохасько, Люко Дашвар.

Сучасна українська поезія

Крім прози. Варто також згадати і про сучасну українську поезію, представлену багатьма юними і зрілими, досвідченими і поки що нерозкритими талантами. Тож, якщо ви вважаєте, що сьогодні українська поезія – це тільки Ліна Костенко або Юрій Андрухович, ви глибоко помиляєтесь.

Веб-платформа UaModna пропонує вам познайомитись з молодими сучасними письменниками і поетами, які представляють Україну в сучасній літературі: сучасна українська проза, поезія, авторські проби пера, дописи, оповідання, казки та уривки з романів – ви можете прочитати все це на сторінках нашої веб-платформи.

Окрім того на сайті UaModna ви також можете знайти інтерв’ю із сучасними українськими поетами і письменниками, цікаву інформацію про відомі книги, познайомитись із біографіями представників сучасної та класичної української літератури, дізнатись про тих літературних діячів, про яких ще не чули.

А ще UaModna пропонує вашій увазі підбірки книг Must Read: переліки творів різних жанрів, серед яких кожен зможе знайти собі щось до душі. Зокрема тут ви зможете знайти підбірки найцікавіших сучасних українських книг.