Книги для різноманіття
Що їх об`єднує? Захоплюючий сюжет для усіх книжкових гурманів. Знайти книгу з таким сюжетом важко. Як не крути, але усі ми з різними смаками, уподобаннями та упередженнями. Тому я спробувала зібрати невеличкий топ книг. Які, гадаю, підійдуть для різної категорії читачів. Тут головне - почати читати, а далі книга впорається сама.
Читати більше
ЛИСТИ ІВАНА ФРАНКА ДО ОЛЬГИ ХОРУЖИНСЬКОЇ
Зі своєю майбутньою дружиною Ольгою Хоружинською Іван Франко познайомився у Києві... Він щирий з Ольгою Хоружинською у своїх намірах і сподівається на таку ж відверту відповідь, якою б вона не була, лише просить довго не баритися з написанням листа.
Читати більше
 «ЗАЛІЗНА ЛЕДІ» УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ: ОЛЕНА ТЕЛІГА
Доля цієї мужньої жінки захоплює. Українська поетка і публіцист Олена Теліга, будучи по походженню українкою, народилася в Росії та довгий час говорила по-російськи. Але згодом, під час свого навчання, вона свідомо перейде на українську, стане надзвичайно вольовою фігурою, та буде словом боротися за долю українського народу.
Читати більше
Програма заходів VІII Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»
З 30 травня по 3 червня в Києві у Мистецькому Арсеналі триватиме VІII Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Одна з головних інтелектуальних подій країни, що об’єднує літературу й мистецтво.
Читати більше
Поетичний дебют Ксенії Вдячної "Поки холоне чай..."
Що це за проміжок часу – поки холоне чай? Хвилина, може, дві, та не більше…Тридцять поезій 30-річної Ксенії Вдячної про прості речі навколо нас, за які ми маємо бути вдячні життю. Помітити їх можна дуже легко: зробіть невелику паузу, озирніться навколо і відчуйте по-новому тепло дому, зручність домашніх капців, аромат улюбленого чаю, який холоне в чашці на столику...
Читати більше
ЛИСТИ ІВАНА ФРАНКА ДО КЛИМЕНТИНИ ПОПОВИЧ. Другий уривок
У листі, написаному між 28 квітням і 3 травням 1884 року, Іван Франко зазначає: “Я не вважаю Вас щастям розпещеною дитиною, але проте знаю добре, що молоді поети – о поетках сього не знаю – часом бувають потрошечці зарозумілі на свої недоспілі плоди і під критикою розуміють тільки похвалу, всяку нагану вважають особистою образою...
Читати більше
Думай більше: топ-5 книг про саморозвиток
Мріяти. Вірити. Читати. Ми зібрали для вас мотиваційні книги, які допоможуть розібратися в собі, знайти відповіді на питання та прямувати далі по визначеному шляху. Гадаємо, кожен читач знайде в них щось своє та почерпне на майбутнє.
Читати більше
ЛИСТИ ІВАНА ФРАНКА ДО КЛИМЕНТИНИ ПОПОВИЧ. Перший уривок
Із Климентиною Попович, вчителькою і письменницею, Іван Франко листувався впродовж 1884-1895 років. 16 березня 1884 року він зізнається їй, що не мав бажання читати її вірші й закинув їх поміж іншими паперами. ..
Читати більше
Вирвати щастя у долі, або "Повії теж виходять заміж"
Потрапила якось мені до рук книга, яку більшість букловерів не сприйняли взагалі. Я ж зрозуміла абсолютно все, що хотіла донести авторка. Герої Євгенії Кононенко — це люди, яких обманював талан. Люди, які бажали відчувати себе живими і потрібними. Аби вирвати у долі трохи благоговіння, аби знати, що усе не марно. Кидати усе. Трощити ярмо чи перебувати в ілюзії цього акту?
Читати більше
ЛИСТИ ІВАНА ФРАНКА ДО УЛЯНИ КРАВЧЕНКО. Третій уривок
1 січня 1884 року Іван Франко скаржиться Уляні Кравченко, що та не надсилає йому своїх нових віршів. “Так дуже зайняли її думку особисті плани, що для бідної руської літератури вже нема ані одної думки, ані хвилини часу. Чи вже відтепер зачнеш занедбуватись? Чи кожна женщина лиш поти поступова, емансипована, з посвяченням, з запалом і з поезією, поки не замужня?”.
Читати більше
Інше бачення: письменники, які змінюють уявлення про літературу
Пропоную переглянути статтю про трьох сучасних українських авторів, які допомагають побачити літературу у нових її проявах. Не бійтесь розуміти нове та мислити за межами диктованих стандартів.
Читати більше

Сучасна українська література

Українська література

Сучасна українська література налічує безліч імен талановитих і перспективних молодих письменників та письменниць, котрі дали новий поштовх розвитку українській прозі, та вітчизняному літературному мистецтву загалом. Про декого з них ви ще навіть не чули, але UaModna неодмінно познайомить вас із найкращими представниками сучасної української літератури і дасть шанс розкритись молодим талантам.

Сучасні українські письменники

Сучасні українські письменники – нащадки славнозвісних Тараса Григоровича Шевченка, Лесі Українки та інших відомих українських літературних діячів – нічим не поступаються іноземним майстрам слова, хіба що пишуть нашою рідною українською мовою.

Одним з найвідоміших письменників в Україні та поза її межами є Юрій Андрухович. Його твори були перекладені багатьма мовами та набули чималої популярності. Західні критики визначають його як яскравого представника постмодернізму.

Твори поета, прозаїка, есеїста та перекладача Сергія Жадана отримали визнання серед українських читачів. Поетичність його прози, самобутній стиль та внутрішня свобода зробили його одним з лідерів сучасної української літератури.

Серед інших письменників, вартих уваги, слід зазначити такі імена, як Любко Дереш, Оксана Забужко, Ірен Роздобудько, Тарас Прохасько, Люко Дашвар.

Сучасна українська поезія

Крім прози. Варто також згадати і про сучасну українську поезію, представлену багатьма юними і зрілими, досвідченими і поки що нерозкритими талантами. Тож, якщо ви вважаєте, що сьогодні українська поезія – це тільки Ліна Костенко або Юрій Андрухович, ви глибоко помиляєтесь.

Веб-платформа UaModna пропонує вам познайомитись з молодими сучасними письменниками і поетами, які представляють Україну в сучасній літературі: сучасна українська проза, поезія, авторські проби пера, дописи, оповідання, казки та уривки з романів – ви можете прочитати все це на сторінках нашої веб-платформи.

Окрім того на сайті UaModna ви також можете знайти інтерв’ю із сучасними українськими поетами і письменниками, цікаву інформацію про відомі книги, познайомитись із біографіями представників сучасної та класичної української літератури, дізнатись про тих літературних діячів, про яких ще не чули.

А ще UaModna пропонує вашій увазі підбірки книг Must Read: переліки творів різних жанрів, серед яких кожен зможе знайти собі щось до душі. Зокрема тут ви зможете знайти підбірки найцікавіших сучасних українських книг.