Роман Голубовський дав інтерв’ю UaModna без жодного фейку

12 квітня 2013
Oksana Melnyk

Роман Голубовський — львів'янин, журналіст, фотограф, інтеліґентний мужчина, а ще творець проекту UaReview. Їхні новини наближені до реальності, однак не є 100% достовірною інформацією. Скоріше це прояв жартівливої фантазії та сатиричної реакції на події, що відбуваються навколо.

Романе, можливо ще не всі знайомі з UaReview. Розкажи в кількох словах, що це за проект і з якою метою він створювався?

UaReview – це сатиричне онлайн-видання, що публікує вигадані (фейкові) новини. Деколи наші матеріали так подобаються онлайн-ЗМІ, що вони розміщують їх у себе на сайтах. Якщо ви чули новини про те, що в Україні заборонять місіонерську позицію в сексі, що Андрій Шевченко очолить пенсійний фонд, що офіціантка їдальні Верховної Ради Юлія Борщенко плювала депутатам в суп, то ви знайомі з нашою творчістю. Ми пишемо гумористичні та сатиричні матеріали – інколи, щоб просто посміятися, інколи висміюємо щось негативне.
 

 
Перечитуючи ваші матеріали, розумієш, що вони написані не на швидкуруч. Тексти якісно сформульовані та подані читачу. А як обирається інформаційний привід, який в подальшому перетворюється на фейкову новину?

Часто в новинах подаються такі теми, над якими просто гріх не пожартувати. Ми все ж таки в Україні живемо – нам з цим (інфоприводами) таланить. Повалій успішно виступає як співачка, і одночасно приймає закони у Верховній Раді; депутат Ляшко обурюється, коли його з вилами не пускають на борт літака; львів’яни, за традицією, звинувачують мера у тому, що у березні випав сніг. Навіть не знаю, що повинно статись, щоб теми для жартів у нас вичерпалися.

Про що UaReview ніколи не жартував і не жартуватиме? Є теми - табу?

Є внутрішній цензор.

Чи звертаються до вас публічні люди з проханням вилучити контент зі сайту?

Зверталися видання з проханням забрати посилання на них. Зверталась прес-служба організаційного комітету Євро 2012 з проханням вилучити статтю. Публічні люди – ні. Для чого? Це ж хороші жарти, і розумні люди вміють посміятися над собою. Інколи герої новин UaReview навіть самі поширюють наші статті в соцмережах.

Ваші матеріали передруковувалися багатьма виданнями. Невже суспільству настільки не вистачає сенсацій, що журналісти звертаються до вас? Це свідчить про низьку кваліфікацію останніх?

Перш за все, це свідчить про те, що людей важко чимось здивувати, вони готові повірити будь-якій найабсурднішій нісенітниці. А це набагато гірше за некваліфікованість деяких журналістів.

Підставні новини характерні тільки для нашої країни чи їх аналоги користуються популярністю і за кордоном?

Швидше, жартівливі новини. А ще точніше – жарти у формі новин. Такі проекти є у дуже багатьох країнах. США, Англія, Франція, Росія, і навіть Білорусь має “свій UaReview”.

Скільки людей працює над проектом? У вас постійний колектив чи будь-хто охочий може до вас долучитися?

У нас є невеличка постійна команда. Крім того, значну частину “новин” пишуть “позаштатні” автори. Людина почитала UaReview, у неї з’явилась цікава ідея для статті, прислала її нам, ми опублікували. Це одна з хороших особливостей проекту – він надихає людей на творчість.

На твій погляд, яким українським ресурсам досі варто довіряти?

Українська правда. Там жодного разу не публікували наших матеріалів.

Розкажи нам трохи про себе. Чим ще займаєшся окрім UaReview. Що читаєш? За ким або чим спостерігаєш в інтернеті? 

Маю хобі: займаюся бальними танцями, граю в петанк, люблю Trance-івенти. З літератури найбільше люблю російську класику (Толстой, Достоєвский) або американських авторів (Хемінгуей, Фіцджеральд). Крім того, люблю почитати історії успішних чи цікавих людей. Зокрема, з останнього, що прочитав, можу порадити усім “Код Дурова” Кононова та “Неавторизовану автобіографію” Ассанжа. Перша надихає, друга змушує задуматися.

А ти все життя пам’ятаєш себе веселим хлопцем? Чи все приходить з часом?

А хто сказав що я веселий? Як і всі люди, я плакав під час перегляду фільму “Хатико”.

І на останок, порадь нашим читачам почитати щось свіженьке з UaReview.

Раджу. Степан Гіга став власником глянцевого журналу “RIA-Львів” і перейменує його в “ГІГА-Львів” http://uareview.com/stepan-giga-ria-lviv-zhurnal

Офіційно. Голова Верховної Ради України Володимир Рибак викинув новорічну ялинку http://uareview.com/rybak-vykynuv-yalynku

І наша класика. На Житомирщині батько двох дітей вбив муху http://uareview.com/vbyvstvo-muhy

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 книг української Незалежності
Книжки, з якими асоціюється період української незалежності, у кожного можуть бути свої. Але існують такі видання, де незаперечні цінності — герб, мова, національна ідея — стають єдиними і основними у справі формування нашої державності.
Читати більше
Не шукати зручний момент: є шанс, що він не настане
Про нове життя з Нового року: чому хочеться все змінити та як насправді це реалізувати в 2022 році. Інтерв'ю з практикуючим психологом Інною Гречко про шанси почати щось нове і краще з Нового року.
Читати більше