Ексклюзивне інтерв'ю з Патріархом Філаретом

17 лютого 2014
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna

Ваша Святосте, мені відомо, що ви приїхали на запрошення конгресменів до Америки. Чому були запрошені саме релігійні лідери у ситуації політичної кризи у нашій державі?

По-перше, запрошені не тільки ми, релігійні діячі. Запрошені також депутати, громадські діячі. 31 особа запрошена на цей національний молитовний сніданок. Але церква зараз відіграє дуже важливу роль. Тому що неправда породила оце протистояння. Неправда полягає не тільки в тому, що обіцяли ввійти в Євросоюз асоційованим членом. Але і сама ситуація, яка склалась в Україні, теж побудована на неправді. Тому що обрали владу для того, щоби вона служила народу. А виходить, що вона служить собі тільки, або якійсь невеликій частині суспільства.

Тому викрити цю неправду може тільки церква, посилаючись не на себе, а на Божественну правду. Тобто правду, яка знаходиться в Євангеліє. Але в Євангеліє що Христос говорить? “Як хочете з вами щоб чинили люди, так і ви їм робіть”. Хіба так в нас в Україні роблять? Тому ми повинні нагадувати. Крім того, ми закликаємо і владу, і Майдан, і опозицію не вирішувати ці питання силою. Бо сила приведе до громадянської війни і до ще гірших наслідків. А треба ці  дуже важливі для українського народу питання вирішувати мирним шляхом. 

Чи готова сучасна церква, православна чи УКЦ, скажімо, стати медіаторами і чи варто взагалі проводити якісь переговори з провладними зараз силами, структурами? Чи потрібне повне перезавантаження?

Справа в тому, що початок переговорам поклали влада, опозиція і церква. Ми почали ці переговори, закликали до них. А зараз уже ці переговори пішли далі, і церква там не приймає участі. Але ми молимося, і православна церква теж молиться. А якщо ми молимось, чи віримо ми в те, що Бог може допомогти? Якщо ми не віримо, то для чого ми молимось? А якщо ми молимось, значить ми віримо, що Бог може допомогти. І Бог таки допоможе. 

Ваша Святосте, які настрої тепер в Україні: чи є зневіра, чи, навпаки,  відчуття, що зараз буде злам ситуації?

Я коли виступав на 5-му  каналі, навів приклад того голого козака, якого роздягнули і на мороз поставили, а він голову тримає гордо. Оце і є символ України, її незламності. І тому Україну ніхто не переможе. 
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Люба О: "Вважаю, що у кожній книзі письменник може знайти, перш за все, сам себе"
Письменниця, поетеса, мандрівниця, сповнена оптимізму та позитиву людина, відкрита до всього нового та захоплюючого - саме такою є наша сьогоднішня співрозмовниця Люба О, котра нещодавно презентувала свою дебютну книгу "АНОНІМНІ АЛКОГОЛІКИ або як жити в іншій країні​"
Читати більше
Іванка Світляр: "Україна проходить непростий шлях становлення. А проект Р.І.Д. робить свій внесок у цей процес"
Цікавинки української мови та історії можна вивчати за допомогою додатку Р.І.Д. Ось що про нього розповіла одна із засновниць проекту Іванка Світляр...
Читати більше
Віра Марущак: "Ніколи сидіти на одному місці, бо під лежачий камінь вода не тече"
Як чудово, що зараз можемо користуватись інтернет-мережею! Вся інформація, як на долоні. Наразі, маєш змогу відреагувати на цікаву/радісну/сумну/важливу інформацію, як от: привітати шановну колежанку Віру Марущак з обранням головою Миколаївської обласної організації Національної спілки письменників України і запитати про плани на майбутнє
Читати більше