Ексклюзивне інтерв'ю з Патріархом Філаретом

17 лютого 2014
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna

Ваша Святосте, мені відомо, що ви приїхали на запрошення конгресменів до Америки. Чому були запрошені саме релігійні лідери у ситуації політичної кризи у нашій державі?

По-перше, запрошені не тільки ми, релігійні діячі. Запрошені також депутати, громадські діячі. 31 особа запрошена на цей національний молитовний сніданок. Але церква зараз відіграє дуже важливу роль. Тому що неправда породила оце протистояння. Неправда полягає не тільки в тому, що обіцяли ввійти в Євросоюз асоційованим членом. Але і сама ситуація, яка склалась в Україні, теж побудована на неправді. Тому що обрали владу для того, щоби вона служила народу. А виходить, що вона служить собі тільки, або якійсь невеликій частині суспільства.

Тому викрити цю неправду може тільки церква, посилаючись не на себе, а на Божественну правду. Тобто правду, яка знаходиться в Євангеліє. Але в Євангеліє що Христос говорить? “Як хочете з вами щоб чинили люди, так і ви їм робіть”. Хіба так в нас в Україні роблять? Тому ми повинні нагадувати. Крім того, ми закликаємо і владу, і Майдан, і опозицію не вирішувати ці питання силою. Бо сила приведе до громадянської війни і до ще гірших наслідків. А треба ці  дуже важливі для українського народу питання вирішувати мирним шляхом. 

Чи готова сучасна церква, православна чи УКЦ, скажімо, стати медіаторами і чи варто взагалі проводити якісь переговори з провладними зараз силами, структурами? Чи потрібне повне перезавантаження?

Справа в тому, що початок переговорам поклали влада, опозиція і церква. Ми почали ці переговори, закликали до них. А зараз уже ці переговори пішли далі, і церква там не приймає участі. Але ми молимося, і православна церква теж молиться. А якщо ми молимось, чи віримо ми в те, що Бог може допомогти? Якщо ми не віримо, то для чого ми молимось? А якщо ми молимось, значить ми віримо, що Бог може допомогти. І Бог таки допоможе. 

Ваша Святосте, які настрої тепер в Україні: чи є зневіра, чи, навпаки,  відчуття, що зараз буде злам ситуації?

Я коли виступав на 5-му  каналі, навів приклад того голого козака, якого роздягнули і на мороз поставили, а він голову тримає гордо. Оце і є символ України, її незламності. І тому Україну ніхто не переможе. 
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як розвивається лучний спорт в Україні: інтерв'ю із власником лучної компанії
У новому інтерв'ю розповімо про лучний спорт — небанальне заняття, яке Gera in Company популяризує для всієї країни. Ми поспілкувалися зі засновником компанії, аби більше розповісти вам про лучний рух. Раптом він стане для вас улюбленим? ;)
Читати більше
Звучання віршів як голограма її душі: усе про творчість Марії Гончар
Героїнею нашого інтерв'ю стала неперевершена Марія Гончар – переможниця цьогорічного Міжнародного фестивалю «INTERNATIONAL ONLINE FOLK FESTIVAL UKRAINE - GEORGIA 2020 «Together in a distance» у номінації «Слова душі».
Читати більше