Зимовий верхній одяг для активних людей: комфорт і захист від холоду

3 січня 2025
Редакція

Вибір зимового верхнього одягу для активних людей — непросте завдання. Якщо куртка занадто тепла, а наповнювач і зовнішня тканина погано вентилюються, тіло буде перегріватися. Тому варто визначити наперед, який одяг підійде для спортивних занять на природі чи подорожей. Це суттєво впливає на відповідні характеристики виробів. Перед купівлею врахуйте також інші критерії.

Особливості натуральних утеплювачів

Теплоізоляція одягу має не тільки зігрівати тіло, але й добре пропускати повітря. Тоді волога буде виходити назовні, забезпечуючи нормальну вентиляцію та зберігаючи комфортну температуру. Зверніть увагу на утеплювачі з природних матеріалів. Можливо, вам сподобається куртка Коламбія чоловіча з натуральним пухом. Холодне повітря не проникає всередину. Тепло не виходить назовні. Пух має гарні гігроскопічність та повітропроникність. Якщо ви часто перебуваєте на вулиці взимку, це чудовий варіант.

Але такий одяг не підходить для занять спортом, бо накопичує тепло. Хоча повітря добре циркулює, проникності недостатньо для відведення вологи, що утворилась. Лебединий пух має більше недоліків для активного способу життя, ніж переваг. За ним важко доглядати, а рівень вентиляції досить низький. Тому його не використовують у куртках для пішого туризму, скелелазіння тощо.

Синтетичні наповнювачі

Штучні мембранні утеплювачі є більш популярними та відповідними для активної діяльності. Розповсюджені такі види:

  • Холофайбер — не накопичує вологі та дає змогу тілу дихати. Не втрачає форму.
  • Ізософт — схожий за характеристиками на холофайбер, але дещо дорожчий. Практичний і легкий.
  • Термофін — виготовлений із біологічного волокна, має чудові водовідштовхувальні, дихальні та теплоізоляційні властивості. Активно використовується у виготовленні одягу для альпіністів і туристів.
  • Тинсулейт — найліпший матеріал із хорошими теплоізоляційними характеристиками та невеликою вагою.

Вибір утеплювача залежить від особистих уподобань і рівня активності.

Тип тканини

Віддайте перевагу мембранним матеріалам. Вони захищають від дощу й вітру, але водночас дають змогу тілу вільно дихати. Для безперешкодного виведення конденсату шукайте тканину з високим показником повітропроникності. Максимальний становить 13000 г пари, яку пропускає квадратний метр матеріалу за добу. Це вдалий вибір для екстремальних умов. Середнім показником вважають до 6000 г. Вибираючи зимовий одяг, враховуйте рівень активності. Для спорту цей показник має бути найвищим. Для подорожей та прогулянок достатньо від 6 до 10 тисяч. Ці поради допоможуть підібрати зимовий одяг для активної діяльності.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Допоміжні рідини для манікюру: типи та поради щодо використання
Зовсім нещодавно манікюр вважався звичайним нанесенням лаку, який висихає за декілька хвилин на свіжому повітрі, а сьогодні світ встановлює свої правила і розмежовує різні терміни.
Читати більше