Золотоволоса дочка Ярослава

29 січня 1076 р. на 51-му році упокоїлася старша дочка Ярослава Мудрого Єлизавета, дружина норвезького короля Ґаральда Суворого, короля Данії – Свена Естрідсена.
 
wikipedia.org

15-річним Ґаральд потрапив до Києва. Довгий час він жив при київському дворі, де побачив білявку-князівну і закохався на вік. Як справжній лицар, Ґаральд склав пісню на честь "руської княжни з золотим волоссям". Молоді закохалися, вікінг посватався, але не міг князь віддати дочку "за нікого". Тож після обіцянки вірності молоді попрощалися.

Ґаральд подався в турне Чорним морем і Кримом. 15 років він у відчайдушних морських походах збирав лаври для вінка, складав до ніг коханої вірші, які стали піснями. І Візантії Ґаральд служив, Чорне та Середземне море підкорив, у Африці мав перемоги. І звідусіль він збирав золото й дорогоцінне каміння та відсилав (наче в банк) князю Ярославу.

 
uahistory.com

Нарешті багатств стало стільки, що молоді одружилися.
 
warspot.ru
 
Щойно відгуляли весілля старшої дочки, до Ярослава Мудрого стали в чергу свати до середньої Анастасії та молодшої Анни. Видав князь середню дочку за короля Угорщини Андроша І, Анну – за короля Франції Генріха І – і став тестем Європи.

Ґаральд став співправителем конунга Магнуса Доброго, згодом конунгом Норвегії Ґаральдом Суворим (1047-1066 рр.). Короля Ґаральда було вбито 16-29 вересня 1066 року у бою під Ґастінгсом, після десанту нормандських королів під проводом Вільґельма Завойовника на Англію.

Єлизавета і Ґаральд мали двох дочок, Інґіґерду та Марію, одна з них вийшла заміж за Вільгельма Завойовника. Син ҐЯаральда та Єлизавети Олаф Бонд (Олаф Спокійний) правив у Норвегії у 1066-1093 рр.

Щоби підкріпити становище сина, вдова Єлизавета у 1067 р. вийшла за данського конунга Свена II Естрідсена. Вона була третьою дружиною Свена II і, можливо, матір’ю його наймолодшої дочки Олени-Ґунгільди.

Син Свена — Олаф І (король Данії у 1086-1095 рр.) одружився з дочкою Ґаральда III та Єлизавети — Інґіґердою, що ще міцніше скріпило норвезько-данський союз.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше