ЗНО-2017: революції 1917 року

22 травня 2017
Simple History

На початку XX століття українські землі були в складі Росії та Австро-Угорщини. А в ході першої світової війни українці змушені були воювати в арміях двох військово-політичних блоків. Тобто для українців ця війна була братовбивчою.

В лютому 1917 в Петрограді, в Росії, відбулася революція. До влади прийшов Тимчасовий уряд. Він мав вирішувати безліч проблем у державі, що воювала з 1914 року.
 


Російська імперія була багатонаціональною державою і провадила політику великодержавного шовінізму щодо народів, які мешкали на її території. Тому не дивно, що, під впливом лютневих подій у Петрограді фактично по периметру Росії починаються національно-демократичні революції. Так, в Білорусі, на Кавказі, в Середній Азії з'явилися національні державні утворення. На чолі кожного стояли свої національні уряди.

А на українській території було створено Українську Центральну Раду. Вона діяла з березня 1917 по квітень 1918. До неї увійшли представники усіх провідних національних партій, студентських, культурно-освітніх, наукових товариств, і навіть духовенства. Головою було обрано М. Грушевського, заступниками — Винниченко і Єфремова.

В червні 1917 року, після проголошення Першого Універсалу, створили й уряд української автономії — Генеральний Секретаріат.
 


В 1917 політична ситуація змінювалася дуже швидко. Якщо навесні обговорювали лише як досягти автономії, то восени і взимку мова йшла про незалежну Україну. За час свого існування Центральна Рада пройшла фактично весь шлях державотворення: від проголошення автономії до незалежної держави УНР.Як же запам'ятати події 1914 - 1922 років, як не заплутатися в датах, прізвищах, назвах урядів та державних утворень​.

Якщо ви терміново готуєтесь до ЗНО - вам стане у нагоді наш курс: за кілька днів ви опануєте великий обсяг інформації і зможете значно підвищити свій бал на тестуванні. Записуйтесь тут:
www.eduget.com/uk

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше