Знаменитий в Європі, невідомий на малій батьківщині. Едуард Бєльський

2 квітня 2018
Маша Пилипчук

У перші весняні дні відразу 2 виставки своїх творів представив луцькій публіці відомий український європейський художник Едуард Бєльський. Подію висвітлювали "Волинські новини". Графічною серією мистця "Янголи" яскраво дебютувала нова культурна локація Луцька – арт-галерея "Образ" художниці Наталії Грабовецької. Проникливі погляди янголів з рисунків художника – уважні чи по-небесному відсторонені, мрійливі, задумливі, які заглядають у душі глядачів, дуже природно поєдналися з унікальною атмосферою нової галереї, стіни якої "дихають" самою історією нашого міста – непростою і часто трагічною. 

Луцька галеристка Наталія Грабовецька та голова волинського осередку Національної спілки художників України Володимир Марчук стали співорганізаторами масштабної персональної виставки Едуарда Бєльського у Великій залі Галереї мистецтв спілки. Її відкриття та зустріч з автором зібрала його велику родину, численних друзів, мистців, шанувальників сучасного малярства.

"На Волині вперше проводиться виставка художника такого високого європейського рівня, – представив автора Володимир Марчук, – Приємно, що Едуард Бєльський родом з Волині і презентується на найпрестижніших мистецьких подіях світу. Сьогоднішня виставка з 80 творів – лише частина його великого творчого доробку". 

Коротке творче резюме художника: Едуард Бєльський народився 1963 року в Колках Волинської області. Закінчив Республіканську художню школу та Дніпропетровське художнє училище. У 1991 році закінчив Українську Академію Мистецтв. З 1992 року є членом Національної спілки художників України. Учасник численних мистецьких подій в Україні та закордоном. Автор більше 20 персональних виставок в Австрії, Чехії, Франції, Швейцарії, Німеччині, інших країнах Європи і США. Твори мистця користуються великим успіхом на престижних аукціонах Парижу, Відня, Манчестера. Зараз художник з сім’єю проживає в Словенії.

Волинянин Едуард Бєльський показує своєю творчістю жаданий кожним мистцем збіг доленосних обставин: це абсолютна свобода у самореалізації, визнання й комерційний успіх, повнота земного життя.

Потяг до творчості – то є родинним, розповів батько мистця Всеволод Георгійович. В експозиції виставки представлена серія волинських пейзажів Бєльського, написана ним у французькій експресіоністській манері. Українське "коріння" художника у яскравому європейському стилі заворожує насиченістю фарб і свободою мазків. 

Поряд з волинськими – пейзажі різних європейських локацій, де мистець почувається затишно, як вдома: чи то на узбережжі Адріатичного моря, а чи на венеційській вуличці. Відкритий до розмаїття вражень, Едуард Бєльський вільно пересувається світом, де умовності кордонів не стають перепонами, а радше індикаторами зміни оточення, сигналами до нових відкриттів. Такий надихаючий lifestyle художника-космополіта! "Мене надихає саме життя!", – просто відповідає на вічне питання про секрети творчості автор виставки. 

Відомий український художник, мистецтвознавець Дмитро Корсунь у передмові до каталогу творів Едуарда Бєльського описує його живописну манеру: "… надзвичайно стрімка, яскрава, спонтанна манера живопису. Він, здається, ледве встигає втілювати на полотні зміну власних емоцій і станів. Вражає також його особлива масштабність, монументальний підхід до організації композиції, водночас стриманої в деталях і розкішної в цілому. Золоті надбання французької школи живопису, здається, знайшли своє продовження в особі цього художника".

Значна частина представленої в Галереї мистецтв експозиції – це великоформатні жіночі портрети. Вони притягують погляд загадковістю і, як розповідає автор, в більшості він пише їх не з натури і не з фотографій. Фантазійність образів, виразність візуалізованих станів, спонтанність манери створюють неймовірно потужний емоційний відгук, опиратися якому неможливо – цей стан можна заново "пережити" разом із образом з картини Бєльського. 

Більш того: цей стан хочеться відтворити у творчій практиці! Той випадок, коли від мистця променіє активна енергія, якою він щедро ділиться з усіма, хто потрапляє в її радіус. Під час презентації відбулося ціле мистецьке дійство: Едуард Бєльський запросив усіх охочих намалювати портрет. Він розповів, що не обмежує себе у використанні матеріалів і буквально пише тим, що є під рукою. Техніка картини реалізується спонтанно, варто лише почати! Далі – справа імпровізації, польоту натхнення. 

Важливим для процесу він вважає внутрішній стан розслабленості, коли вивільняються усі креативні імпульси людини і вона перетворюється на Творця: "Коли я починаю думати, я не знаходжу відповіді в мистецтві. Для мене найкраще - віддатися процесу і менше аналізувати". Довіритися власній творчій інтуїції, пензлю, кольору – звідси патьоки фарби, влучні лаконічні лінії, унікальні палітри, вільні мазки. Сутність мистецтва, за Едуардом Бєльським, у розкутості художника і його гармонії з навколишнім світом, акт творення – це кожного разу новий персональний перформанс.

Ось декілька фото із серії "Підготовка експозиції напередодні ввечері. За лаштунками презентації" :)))

Про подію на сайті Галереї мистецтв
Автор: Маша Пилипчук

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чи насправді Ван Гог відрізав собі вухо: розбираємо головні версії
Мабуть, найзнаменитіше вухо в історії — вухо голандського художника-імпресіоніста Вінсента Ван Гога, яке він закарбував на автопортреті. Але ось що трапилося з цим вухом — відрізав він собі його сам або йому хтось допоміг це зробити — досі невідомо.
Читати більше