Знамениті українці. Микола Левчук

26 серпня 2016
Ігорішка
Архітектор - фахівець, який за допомогою матеріально-технічних ресурсів створює проект організації простору. Професія охоплює організацію всіх рівнів просторового середовища: від малих форм до великих територіальних систем. Діяльність архітектора зумовлена вимогами часу та науково-технічним прогресом.

Кожна епоха вирізняється своїм баченням організації простору — стилем, що є похідною естетичного втілення науково-технічного прогресу та суспільних вимог до середовища. Проте рисою архітектора є прагнення поліпшити середовище, в якому ми живемо, максимально його ідеалізувати і тим самим створити новочасний стиль. 

Одним із видатних архітекторів України є Микола Антонович Левчук. Народився 25 серпня 1939 року в с. Володимирець Рівненської області. Вищу освіту отримав у Київському інженерно-будівельному інституті на факультеті архітектури. Після закінчення навчання, у 1967 році отримав роботу в проектному інституті Молдгіпробуд в м. Кишеневі. Працював за фахом. Через 4 роки перевівся в проектний інститут Києва "Київпроект". Особливий талант майстра дозволив стати очільником творчих колективів архітектурно-планувальних майстернь, а в 1990 заснувати власну майстерню "М. Левчук".

Серед численних робіт Миколи Левчука - Київський Партіарший собор Воскресіння Христового, готель "Турист" у Києві, станіція метрополітену "Площа Льва Толстого", сектор аеропорту "Бориспіль". Найважливіший містобудівний проект Миколи Антоновича - житловий масив Теремки-2. Він автор понад 70 робіт, які є унікальними. Проекти експонувались на міжнародній виставці в Женеві (1999р.), міжнародній виставці "Експо-2000" та щорічних тематичних виставках.
 
За особливі заслуги й неперевершений талант знаменитий архітертор був удостоєний звання Заслуженого архітектора України, народного архітектора України, медалями "В пам'ять 1500-річчя Києва" та "Ветеран праці", орденом "Знак пошани". Також неодноразово ставав лауреатом архітектурних конкурсів на кращий проект і будівлю року. 

Архітектор повинен досконало орієнтуватись в сучасності та вміти передбачати майбутнє. Адже об'єкти, створені ним, як правило, "живуть" довше за свого автора.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше