Знамените Реймське Євангеліє хочуть повернути в Україну

Дирекція заповідника "Софія Київська" планує створити ідентичну копію найдавнішої книги часів Київської Русі, яка дійшла до наших днів. Молитовник Анни Ярославни або Реймське євангеліє хочуть повернути на Україну з Франції. Під час фестивалю "Княжа родина/Regio genus" організація заповідника збирає кошти на реліквію. Також вагому роль в цій справі відіграла Вікторія Лук'янець, солістка Віденської опери, яка проводить благодійні концерти з метою повернення цінної книги.
 
ukraineartnews.com
 
Займатися виданням книги планує видання "Горобець" і щойно отримає дозвіл від Франції, відразу приступить до роботи.
 
Як зазначає директор заповідника "Софія Київська", ця пам'ятка старша навіть за Остромирове євангеліє і є справжньою святинею українського народу. Лише фрескам Софійського собору більше років, ніж їй.
 
Науковцями  знайдено 7 тисяч графіті, з них 11 - найдавніших, починаючи від 1018 року. 


 
ukraineartnews.com
 
"Собор уже стояв, бо вже були фрески й на них виникли графіті. 1019-ий, 1022-ий, 1023-ій - це все різні графіті. Ми вже говоримо про тисячоліття Софійського собору, про те, що він був заснований і практично збудований князем Володимиром і його дружиною візантійською царівною Анною", - сказала Нікітенко.
 
"Ми хочемо торкнутися сторінок давньої історії, починаючи зі створення нашої держави - Київської Русі, теперішньої України. Ми хочемо говорити про Володимира Хрестителя, про Анну Порфирородну, про Ярослава Мудрого - про всіх, хто долучився до створення могутньої держави. Це є мета фестивалю", - наголосила генеральний директор Софії Київської.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше
Як вибрати УФ-лампу для домашнього манікюру
Раніше у майстрів манікюру не було вибору, УФ лампи існували лише в одному виді — кварцеві. Зараз такі прилади зустрічаються дедалі рідше, але ви все ще можете придбати таку лампу за дуже помірною ціною.
Читати більше