Зірка Мінґана

16 вересня 2016
Oleksandra Orlova

Магістр Мінґан вдивлявся набряклими очима у плетиво літер і чисел, вкотре повторюючи як мантру координати астероїда SL-1345041. Навколо були розкидані книги з астрономії та астролябії, стоси пістрявих від записів сувоїв та аркушів. За вікном майже розвиднілося. Ейна заснула в кріслі біля каміна, в її руках завмерли спиці з плетивом.

Мінґан не спав уже декілька днів. Шукав свою зірку. Свій SL-1345041 — невідомий, незримий ні для кого, окрім нього. Це було справою його честі і всього його життя. І от, зараз, він був за крок від щастя, адже йому вдалося обчислити координати астероїда. І це за якихось чотири роки безперервної роботи! Йому вже ввижалися миті слави і визнання в академічних колах. А ще мить, коли він дарує Ейні коштовний браслет, про який вона так довго і тихо мріяла. Він, хай там що, назве зірку її ім’ям. Це буде правильно. І навіть романтично.

Ейна розплющила очі й солодко потягнулася.

— Світанок? — запитала вона.

— Ніби сама не бачиш. — буркнув Мінґан. Його завжди дратували запитання Ейни, відповіді на які були і без того очевидними. Ейна зробила смішну мармизку і підхопилася, щоб обійняти Мінґана:

 — Тоді, доброго ранку!

Вона мимохідь поглянула через його плече на записи і радісно зойкнула:

— Та ти знайшов її! Це ж неймовірно! О, тепер ти зможеш відпочити, правда?

Вона кинулася до дверей:

— Я зараз збігаю за свіжим молоком… Чи ні! Нехай це буде ром. Наш весільний полінезійський ром! Є нагода!

Мінґан захитав головою:

— Дурненька Ейна… Ну, як ти не розумієш, що це лише обчислення на папері. А моя зірка, вона — там… — він сумно подивився у вікно на вранішнє небо. — Та я вже сьогодні ввечері почну шукати з телескопом.

— Але, любий, подивися скільки на ньому пилюки! Дозволь мені тут прибрати, а тоді… — вона затнулася, побачивши, тінь на обличчі Мінґана.

Він терпіти не міг, коли Ейна порпалася в його кабінеті й метушилася зі своїми дурницями на кшталт наведення ладу.

— Тобі краще піти. — сухо промовив Мінґан.

Ейна безпорадно махнула рукою і мовчки вийшла, скрипнувши старими дубовими дверима.

Мінґан розправив плечі і глибоко вдихнув, наче міг зібрати втрачені сили просто з повітря. Він ще раз записав координати астероїда на чистому листі, й поклав його на підвіконня біля телескопа. Лінзи вже давно були виставлені, як слід, а покірний слуга — "небесний оглядач" тільки і чекав на чуйне керівництво руки господаря. Мінґан нервово глянув на годинник. Лише о пів на восьму! До темряви залишалося одинадцять годин, але Мінґану вони здавалися вічністю.


Він влаштувався у кріслі й скоро задрімав. У напівсні йому примарилася Ейна. Вона посміхалася. Люба Ейна…

Останнім часом Мінґан не був ласкавий до неї, але це все через втому — не більше. Він кохав її так само, як у ті далекі часи безтурботного щастя, коли він ще не втомлювався відповідати на її незліченні питання і не міг стримати посмішку, дивлячись в її сяйливі очі. Він готовий був муркотіти, щойно вона запускала пальці в його волосся на потилиці та затишно теревенила щось про сусідських цуценят. Та його робота не пробачала зволікань. Він так їй і казав, тож Ейна знову і знову залишала кабінет зі згаслим поглядом.

Мінґан проспав цілісінький день. Коли він врешті прокинувся, сутеніло. На столі стояв піднос з холодним обідом, та натщесерце їжа здалася божественною.

Він запалив свічки, розгорнув мапу зоряного неба, вкотре перевірив свої записи і обережно поставив крихітну цятку на мапі.

Мінґан хутчіш повернув телескоп на захід і порахував лінзи. Все було як треба.

— Ти маєш бути тут… Ти маєш бути… — шепотів він як молитву до небесного світила.

Але зірки не було. Була лише туманність, що не давала пробитися світлу астероїда...

Мінґан розсердився. Скільки триватиме ця туманність? День, два? Це ж небо — вона може не розсіятися і за століття. Але у нього немає століття!

Кілька годин поспіль Мінґан пильно вдивлявся у телескоп з надію вловити хоч якусь зміну, але марно. Нарешті, він відволікся, зачувши, як рипнули двері. Це була Ейна. Вона пройшла кімнатою, наче Мінґана тут не було, й мугикаючи якусь пісеньку, заходилася витирати пил на книжкових полицях.

— Ейно, що ти тут робиш? Чого ти не спиш? — озвався Мінґан.

— А я відтепер буду жити за твоїм режимом. — відповідала вона, навіть не озираючись, — Тільки у тебе своя робота, а у мене — своя.

Вона оминула чоловіка і почала завзято терти ганчіркою поверхню телескопа.

Мінґан зблід:

— Не смій чіпати! Ти ж зіб'єш усі налаштування!

Ейна лише пхекнула і зосередилася на зовнішній лінзі. Мінґан роздратовано відсунув дружину вбік і витріщився в трубу.

"О, благаю, тільки б вона нічого не зіпсувала!" — думав він.

За мить його думки збилися до купи і сфокусувалися на сріблястій блискітці. Зірка притулилася круглим черевцем до скла телескопа і Мінґан міг заприсягтися, що відчуває теплоту її сяйва. Вона була прекрасна! Вона була!

— Ейно, ти чарівниця! Знаєш, що ти щойно зробила? Ти прогнала кляту туманність!

— Який же ти кумедний, Мінґане! — махнула вона ганчіркою зі сміхом. — Я всього лише витерла пил зі скла твого телескопа.

Мінґан розгублено почухав потилицю, а зірка SL-1345041 засяяла ще яскравіше, бо відтепер у неї було ім’я.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше