Зірка кіно Тамара Мікош

9 листопада 2017
Tatiana Yatsechko-Blazhenko

Тамара Вишневська народилась 20 грудня 1919 року в селі Варковичі на Дубенщині в українсько-польській родині. В сім'ї Вишневських, крім Тамари було ще дві молодші доньки.
 


У 1920-х роках родина Вишневських з Варковичів переїжджає до Луцька, тодішнього центру Волинського воєводства. Батько Тамари, Сергій Аполлінарійович Вишневський, стає редактором двох українських газет: "Українська громада" і "Волинська неділя", редакції яких знаходились у місті. Пізніше за свою проукраїнську позицію він поплатиться тим, що буде засланий до концтабору Береза Картузька, створеному польською владою для непокірних в 1934 році.

В Луцьку Тамара навчалась. Ще в шкільні роки вона розіслала свої фото до різних журналів і чекала запрошення. Продовжила здобувати освіту у Варшаві в драматичній школі. Паралельно виступала в танцювальному ансамблі Тетяни Висоцької.

Першим звертає увагу на талановиту дівчину німецький кінорежисер Пауль Вегенер, який 1935 року забирає шістнадцятирічну Тамару до Берліна, де вона стає акторкою кіно. Її дебют відбувся в 1935 році, Тамарі саме виповнилось шістнадцять. Успіх молодій актрисі принесли стрічки "Прокажена", "Ординат Міхоровський", "Дівчина шукає кохання", "Жінки над проваллям", "Троє гульвіс", "Дружина і дружина", "Крізь сльози щастя", "Дівчата з Новолипок", "Білий негр". Перша роль робить Тамару Вишневську знаменитою і впізнаваною. Усього фільмографія акторки складається з тринадцяти стрічок, які припадають на 1930-ті роки.В 1930-х Тамара між зйомками в кіно активно навідувалась до міста Луцька, в якому проживала її сім'я та шкільні друзі. Тут акторка багато фотографувалася з місцевими кіноглядачами та роздавала автографи, про що писали навіть в тодішній місцевій пресі. З вітрин луцьких фотосалонів на пішоходів дивилися світлини молодої акторки.

В 1937 році Тамара під час зйомок у кіно знайомиться з продюсером фільму Владиславом Мікошом. Це було кохання з першого погляду. Владислав був старший на дванадцять років. Того ж року вони одружуються і в них народжується донька Ірен.

З початком Другої світової війни родина Вишневських переїжджає з Луцька до Варшави.

Тамара померла 1 квітня 1981 року у віці шістдесят одного року. Її чоловік Владислав помер в 1990-х роках у віці вісімдесят семи років. Разом і чоловіком Тамара Вишневська похована на кладовищі Маунт-Хоп в Рочестері.

Сьогодні на Волині ще проживають родичі Тамари.

В Рочестері живе її донька Ірена Райс та внучка Лінда. Ірен перебуває на пенсії, а Лінда працює графічним дизайнером в Рочестерському бізнес-журналі.

Красу Тамари Вишневської порівнюють з легендарною Гретою Гарбо. А біографію акторки називають таємничою, адже інформацію про її життя довелося збирати по шматочками з різних джерел.​

Автор: (Тетяна Яцечко-Блаженко)
Більше за посиланням:
 www.hroniky.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com