Зір і погода: як зміни погоди можуть впливати на відчуття та стан очей

27 вересня 2023
Редакція

Погодні умови впливають не лише на повсякденні справи й настрій, але й на загальне самопочуття. Під час опадів, зміни атмосферного тиску, посилення вітру, різкого потепління або похолодання в багатьох людей виникає дискомфорт в очах і навіть зниження гостроти зору. Слід з’ясувати, чому так відбувається та як захиститися від впливу метеорологічних факторів.

Стан очей взимку

Під час морозу, підвищеного рівня вологості повітря, снігопаду на органи зору впливають різкі коливання температурного режиму, адже протягом дня доводиться проводити час як у приміщенні з опаленням, так і на вулиці. Як наслідок, слизова оболонка ока пересихає, що провокує почервоніння та біль. Через це посилюється втомлюваність органів зору під час використання гаджетів, монітора ПК, читання, рукоділля.

Тривалий вплив температури нижче ніж -20 °C призводить до звуження судин очей. Це негативно впливає на гостроту зору, а також спричиняє відчуття двоїння та розмитості зображення.

Що робити для захисту очей взимку:

  • носити захисні окуляри, оснащені жовтими лінзами;
  • користуватися зволожувальними очними краплями;
  • намагатися не перебувати тривалий час на морозі;
  • стежити за рівнем вологості повітря у приміщенні.

Якщо дискомфорт в очах і зниження гостроти зору зберігаються навіть після превентивних заходів, слід відвідати офтальмолога. Спеціаліст призначить комплекс необхідних медичних досліджень, що дасть змогу вчасно почати ефективне лікування катаракти, глаукоми, міопії, дистрофії сітківки тощо.

Вплив змін погоди на органи зору влітку

Стрімке підвищення температури повітря й посилення інтенсивності сонячного світла, що спостерігається приблизно з червня, також негативно впливають на очі. Перебування на вулиці під час спеки призводить до стрімкої втрати вологи організмом. Через це спостерігається пересихання слизової оболонки очей, яке проявляється подразненням, почервонінням, відчуттям «піску». Посилення інтенсивності сонячного освітлення негативно впливає на стан сітківки, що значно підвищує ризик її дистрофії та розвитку катаракти.

Як захистити зір влітку:

  • носити сонцезахисні окуляри, крислаті капелюхи або кепки з козирком;
  • уникати тривалого перебування на спеці;
  • дотримуватися здорового питного режиму.

Різка зміна метеорологічних умов та її вплив на зір

Коливання атмосферного тиску та температурного режиму спричиняє погіршення самопочуття в багатьох людей. Це пов’язано зі зміною судинного тонусу. Внаслідок цього відчувається тимчасове падіння гостроти зору, посилення втомлюваності очей, легкий біль. Дотримання розпорядку дня, якісний сон, виконання профілактичних вправ для очей допоможе усунути ці неприємні симптоми та зберегти зір.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше