Чому не варто відмовляти жінці?

Жінці відмовляти не можна. Хто з чоловіків ще не знає цієї істини і постійно відмовляє або ображає жінку, дуже скоро зіткнеться з неприємними наслідками жіночої помсти.

На неї здатна навіть найдобріша і найлагідніша жінка, яка мстить за образу несвідомо. Що вже говорити про сильних і впливових натур, чия відповідь на обурення може вилитися в серйозну проблему для чоловіка або того, хто її образив.

Мудрі люди кажуть: «Чого хоче жінка, того хоче Бог». І той, хто цього не розуміє і недооцінює силу жінки, коли-небудь неминуче за це поплатиться.

В принципі, розумні чоловіки завжди знали про сильну жіночу інтуїцію і внутрішнє знання. І побоювалися тієї ні з чим незрівнянної ніжної влади, яку вона мала. Чи не тому вони намагалися відтіснити жінку на задвірки історії і змусити її почувати себе неповноцінною, нездатною впливати на хід подій.

Чоловіки запевнили її, що вона зроблена з їх ребра. Але в дохристиянські часи все було інакше. Жінка вважалася першоосновою життя. Її дітородна функція була основним фактором існування племені. Матріархат був першою формою існування людського суспільства. І спостерігався ще в культурі трипільців (7 тис. Років до н.е.) - цивілізації найдавніших відомих на землі високорозвинених хліборобів. Мати — жінка вважалася у них родоначальницею і берегинею племені. Жіночі фігурки з гіпертрофованим (збільшеним) тазом символізували міць дітородного жіночого начала і першість жінки в суспільстві.

Матріархат був поширений і в Єгипті, де Ізіда — жіноче начало — верховна Мати, домінувала над чоловічим —  Осирисом, своїм чоловіком і братом.

До речі, є на землі місця, де матріархат існує досі. Це високогірна провінція Китаю на озері Лугу, де живе народність мосо. Всім заправляють жінки, вони головні в спадкуванні та в управлінні. Чоловік безправний, він тільки й може, що таємно пробратися вночі в будинок коханої і вранці непомітно піти з її будинку. Про те, хто є батьком дітей, тут говорити не прийнято.

Матріархат поширений сьогодні в деяких областях Індії, наприклад, у народу кхасі. У перекладі Кхасі означає «народжений жінкою Сі». Чоловік позбавлений тут всіх майнових і соціальних прав. І може досягти суспільного успіху тільки в якості радника жінки, що займає високе положення в роду.

Але це в наш час швидше виключення з правил. Сьогодні рулить рівноправність. У багатьох країнах жінки по праву займають провідні позиції в бізнесі і в управлінні державою.

А у нас, незважаючи на зовнішню рівність прав, на жаль, жінки отримують вдвічі, а то і втричі більше обов'язків, але мінімум можливостей політичного і громадського впливу і набагато менше можливостей отримувати високий дохід. Чомусь, займаючи одні й ті ж позиції на ринку праці, жінка має в рази меншу зарплату. А потім відпрацьовує другу зміну вдома, готуючи їжу, виховуючи дітей і доглядаючи за чоловіком. Дивна така рівноправність. Іноді жінці надзвичайно важко пробитися на більш високий кар'єрний рівень, тому що горезвісна чоловіча солідарність не дозволяє впливовим керівникам змиритися з тим, що жінки можуть бути такими ж сильними професіоналами, як і вони.

Як тільки землеробство і збиральництво було витіснено скотарством, рибальством і іншими чоловічими видами праці, жінка стала залежною від чоловіка істотою. Вона спокійно прийняла б рівність, коли її змістили з п'єдесталу. Але чоловікові, що знає силу жінки, цього здалося мало. Йому хотілося володіти жінкою, потоптати її права, принизити її гідність. І навіть знищити, щоб не повадно було голову піднімати.

Жінку зробили рабинею, спустили на нижчий щабель існування. Оголосили відьмою і спалювали на вогнищах в період життя і творчості авторів однієї з самих страшних книжок в історії людства «Молота відьом».

Жінку боялися, принижували, звинувачували у всіх смертних гріхах, вважали осередком пороку. Багато століть жінки боролися за свої права. Нарешті, вони їх отримали. І тепер не знають, що з цим придбанням робити.

Іноді в надрах жіночої природи ні-ні та й спалахне спогад про колишні образи. Немов вони збереглися десь в генетичній пам'яті всього жіночого роду.

А ось якщо спалахне, ховайтеся все! Що з нею відбувається, вона і сама насилу може пояснити. Неначе неприборкана дика стихія вривається в неї і управляє зсередини. Бійтеся жінки, яку ви образили!

 Бійтеся жінки, якій ви відмовили!

Хочу нагадати чоловікам одну цікаву історію, яка відома ще з біблійних часів. Розповідає вона про те, як позбувся голови один розумний чоловік, який опинився об'єктом жіночої помсти. Ім'я цієї людини —  пророк Іоанн Хреститель. Дуже праведна і дуже розумна людина. Він був обезголовлений царем Іродом Антіппа на прохання його падчерки Саломії. Голова пророка була подана дівчині на срібному блюді. І вона, нарешті, поцілувала того, хто багато разів відмовляв їй в цьому поцілунку, будучи живим. Вона домоглася свого. Але якою ціною ...

Втім, ця красива і страшна легенда, як і танець Семи покривал, який танцювала Саломея, щоб домогтися прихильності царя і виконання свого бажання, могли бути лише вигадкою. Сюжет цей неодноразово доповнювався і прикрашався все новими подробицями, коли його використовували в літературі, музиці, кіно. Чого варта тільки п'єса Оскара Уайльда «Саломея» або сучасний фільм з харизматичним Аль Пачіно «Дика Саломея» (чи то художній, чи то документальний проект, що розповідає про його роботу над неоднозначною драмою Уайльда).

Історія Соломії  невичерпна тема. Її спотворювали і перебріхували. І сенс євангельського послання загубився. А неймовірний танець Саломії і вона сама стали символом стриптизу. Стриптизерки дешевих нічних клубів примазуються сьогодні до її слави і вважають Саломію своєю покровителькою. Вони кожен день виконують свій танець семи покривал (кого ним зараз здивуєш!). І абсолютно не розуміють його сенсу. Точніше огидно його спотворюють, пробуджуючи в чоловіках не високе, а нице.

Але біблійна Саломея чиста, вона не має до брудних танців ніякого відношення! Роль її була зовсім іншою. Високою і мудрою!

Саломія —  це не тільки образ жінки, що бореться з чоловіком за своє право бути жінкою і панувати над ним там, де вона відчуває себе непереможною. Так, коли танцює Саломея зриває з себе останній сьомий покрив і оголюється перед чоловіком (Іродом), вона заявляє йому про свою силу і свою свободу, про свою природу, про свою безстрашність бути такою, якою її створив Бог. Але вона говорить не тільки про свою силу. Саломія —  це теж пророк, проповідник головною Божественної ідеї  Любові.

Голова вбитого за наказом царя Івана (Іоконаана, по Уайльду) принесена їй на блюді. І це доказ того, що жінка може звести чоловіка з розуму, позбавити його голови. Але ця красива і безжальна метафора відображає також і процес просвітлення для духівника Іоанна, що відмовляє собі і жінці в природних плотських бажаннях, в любові.

Це своєрідний шлях набуття ним істини, яка укладена в єдності верху і низу, життя і смерті. Зрештою, Іоанн, втративши голову, підкорився Закону Бога — Любові. Підкорився Любові. І в цьому сенс біблійної притчі. І сенс помсти Саломії.

Власне, це навіть не помста, а урок, подарунок, який Саломея піднесла пророку, щоб він зрозумів головний закон Бога. «Чого хоче жінка, того хоче Бог».

І її дивний тантричний танець (роздягання-оголення своєї душі, відкривання чакр, розкріпачення), танець Семи  покровів (заборон, умовностей, придуманих суспільством обмежень), які вона зриває по черзіі, і цар, підкорений її танцем і готовий виконати будь-яке її бажання, і голова на блюді, і поцілунок в мертві губи обезголовленого Іоанна  все символізує перемогу природногопочатку над сухим Законом і мертвими Ідеями. Навіть не перемогу, а необхідність злиття Духа і Матерії (плоти). Неба і Землі. Ідеї і Природи. Закону та Стихії. Чоловічого і жіночого, без з'єднання яких гармонія неможлива.

І провідником цього з'єднання в світі є Жінка.

Саме тому її не можна ображати.

Тому я хочу виправдати жінку, яка мстить за образу або відмову. Навіть якщо вона робить це якимось диким, огидним способом (самі винні, не треба було доводити). Роблячи це, вона спочатку прагне до торжества гармонії. І стихійно намагається її відновити. За велінням Бога ...

Зображення - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com