Згуртувати спільноту фахівців із кібербезпеки — це підвищити захищеність України,
або як викрити способи відмивання грошей і що з цим робити

30 серпня 2021
Akme-Ukraine
Упродовж двох днів Київ зустрічав учасників високостатусної події в галузі киберосвіти - форум-хакатон Cyber Education Day 2021. Він організований у співпраці Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО з CRDF Global в Україні за фінансової підтримки Держдепартаменту США. 
Цільову аудиторію склало талановите студентство із ЗВО Ураїни, а також самоучки й всі охочі, які переймаються цими питаннями. Метою заходу організатори визначили їхню підтримку, позаяк вони вирішили присвятити свою професійну діяльність кібербезпеці (CS). Програма включала:
 All-Star Hackathon - дводенний speed cybersecutity hackathon.
Командна робота з запобігання та виявлення кібератак, а також розвідка/OSINT та аналіз даних (big data) для прогнозування кіберінцидентів
ТОП-3 ідеї будуть нагороджені грантами на перші кроки реалізації ідеї.
CTF Stream для студентів.
П’ять команд по 4-5 чоловік виконають завдання по напрямках
розслідування/Forensic
інтернет/WEB
мережа / Network
мобільні мережі/Mobile
Blockchain
 CyberTalk Stream.
Рекомендації про побудову та розвиток кар’єри у сфері кібербезпеки від топових спікерів.
В цілому, значна увага зосереджена й на питаннях інкультурації у вітчизняне професійне співтовариство CS, бо на талановиту молодь покладено вельми значущі функції — поліпшити українську CS й сприяти її розвиненню на теренах України. А втім, не забуто й про взаємодію з зарубіжними стейкхолдерами.
Впродовж дводенного cybersecutity hackathon команди демонструють знання й вміння запобігати та виявляти кібератаки, а також здійснювати розвідку/OSINT і аналіз даних (big data) для прогнозування кіберінцідентів. Вони демонструють рівень професійної підготовленності за кількома напрямами, а саме: розслідування / Forensic, інтернет / WEB, мережа / Network, Мобільні мережі / Mobile, Blockchain. А найкращих — їх буде аж три команди!- очікують гранти на перші кроки реалізації ідеї.
Організатори створили не просто комфортне середовище для комунікації, але утворили творчий простір. Це вдалося завдяки неординарному сценарію: учасники шукали паролі в мережі, відновлювали доступ до біткоін-гаманця, знаходили інформацію в вихідному коді мобільного телефону, підбирали пароль адміністратора, визначали джерело фінансування і способи відмивання грошей в заданому гаманці і тому подібне.
Думаємо, що вагомим чинником успішності заходу слід назвати й команду спікерів від IBM, НБУ, Hideez, SenseIT, Security Experts Group, Нафтогазу України, ДК «Укроборонпром», Департаменту кіберполіції Нацполіціі України, ДСЗ і т.д. Професіонали високого рівня, вони з величезним захопленням, відданістю справі й повагою до молодих колег на дискусіних майданчиках, а також в кулуарах і будь-яких локаціях пояснювали, інформували, радили й просто надихали до успіхів. Серед цих шановних осіб: керівник напряму IBM Security у країнах СНД Андрій Кузьменко, Research&Strategy Marketing manager SenseIT.Solutions Ірина Толочко, Олег Науменко СЕО, Hideez Group, Валерій Єрмошин, начальник Департаменту інформаційної безпеки АУ НЕК “УКРЕНЕРГО” та ін.
Про навчання кібербезпеці у ЗВО та професійне навчання фахівців, ринок праці та тренди зайнятості вели розмову представники престижних університетів України. Дослідження вакансій у сфері кібербезпеці підготували представники Dou.ua Специфіку роботи у державних установах обговорили заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Олександр Потій, головний спеціаліст Державного концерну “УКРОБОРОНПРОМ” Ігор Пігарєв та ін.
Ми мали можливість спілкуватися і з учасниками, і з організаторами заходу. У всіх залишилося відчуття перспективності цієї галузі в Україні. Всі були впевнені в ефективності таких зустрічей. Ми ще раз почули про успіхи, що надихає, й больові точки, що мобілізує.
Ми зазвичай намагаємось відповісти на питання: Чи досягли організатори запланованих результатів? Чи всі учасники отримали користь від її відвідування? Думаємо, безперечно.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше
Що почитати: 5 книг про дива і дивацтва
Дива, які стаються у цих книжках, мають різний характер. Утім, від економічного дива в Америці минулого до пригод у книжці сучасної української авторки – не така вже велика відстань. Оскільки захоплюючий сюжет і бажання прочитати історію до кінця – ось основні критерії, за якими можна оцінювати будь-яке диво в сучасній літературі.
Читати більше