"Земля перетвориться на величезний мозок" - як Нікола Тесла передбачив наш світ

26 листопада 2015
Korol Volodymyr
"Життя бджіл стане правилом для людської раси", - стверджує знаменитий вчений Нікола Тесла. Літаючі об'єкти ширятимуть в небесах без участі людей, керовані радіозв'язком. Неймовірна енергія передаватиметься на далекі відстані без допомоги дротів. Ми будемо спілкуватися миттєво за допомогою простих кишенькових пристроїв. Землетруси будуть відбуватися все частіше. І до деяких з цих вражаючих подій залишилося недовго, каже Тесла.
68-річний Нікола Тесла спокійно сидить у своєму кабінеті, вивчаючи світ, який сам допоміг змінити, і пророкуючи інші події, які неминуче відбудуться завдяки прогресу людства. Тесла - високий, худорлявий, аскетичний чоловік у похмурому одязі, котрий споглядає світ спокійними, глибоко посадженими очима. Він може дозволити собі розкіш, але живе скромно і з неабиякою ретельністю підбирає свою дієту. Він не п'є нічого, крім води і молока, а тютюн не курив з юних років.
 
Він інженер, винахідник, а крім усього цього ще й філософ. І незважаючи на свою одержимість практичним застосуванням всього того, що обдарований розум може витягти з книг, він ніколи не забував про драми людського життя. Через п'ятдесят років, каже він, світ буде відрізнятися від того, що ми бачимо зараз, набагато більше, ніж наш нинішній світ - від того, що ми бачили півстоліття тому.
 
Тесла приїхав до Америки, коли був ще молодим, і його технічний геній швидко визнали. Завдяки своїм революційним електричним пристроям він заробив грошей і побудував кілька фабрик - спочатку в Нью-Йорку, потім в Колорадо і на Лонг-Айленді - де почав проводити свої незліченні експерименти, що призвели до різноманітних важливих досягнень електричної науки.
 
"З моменту появи бездротових систем, - говорить він, - я зрозумів, що це нове мистецтво принесе людству більше, ніж будь-яке інше наукове відкриття, тому що воно фактично знищує відстані. Більшість лих, від яких страждає людство, викликані колосальними розмірами земної кулі і нездатністю націй та людей вступати в близькі контакти".
 
Бездротова передача дозволить досягти цих близьких контактів завдяки транспортації інтелекту, наших тіл, матеріалів та енергії.
 
"Весь світ перетвориться на величезний мозок. Ми зможемо спілкуватися один з одним практично миттєво, незважаючи на відстані. Більше того, за допомогою телебачення і телефону ми зможемо бачити і чути один одного так само прекрасно, так наче б ми сиділи обличчям до обличчя, незважаючи на дистанції в тисячі миль; і пристрої, які дозволять нам це зробити, будуть дуже простими в порівнянні з нашими сьогоднішніми телефонами. Людина зможе носити такий пристрій в кишені. Ми зможемо спостерігати і слухати про події - інавгурацію президента, спортивний чемпіонат, повідомлення про землетруси чи битви - наче ми знаходимося там".
 
"Коли бездротова передача енергії буде комерціалізована, відбудеться революція. Ми вже передавали кінофільми по бездротовому зв'язку на короткі відстані. Але потім - всього через кілька років - відстань буде не обмежена. Зображення вже зараз передають за допомогою дротів, телеграфу. Але коли бездротова передача енергії стане масовою, всі ці методи здаватимуться такими ж примітивними, як паровий локомотив у порівнянні з електропоїздом".

Межі будуть знищені

Усі залізниці будуть електрифіковані, а парові локомотиви опиняться в музеях. З'являться літаючі машини, які не несуть на борту палива і будуть вільні від всіх обмежень сьогоднішніх аеропланів і дирижаблів. Ми зможемо дістатися з Нью-Йорка в Європу за кілька годин. Міжнародні кордони будуть здебільшого знищені, почнеться уніфікація та гармонізація різних рас, що населяють землю. Бездротові технології гармонізують інтереси різних країн, забезпечать розуміння замість розбіжностей. Сучасні системи влади застаріють.
 
Тесла передбачає величезні зміни в повсякденному житті. Управління будинком - опалення, освітлення, механіка - будуть здійснюватися автоматично.
 
"Я прогнозую появу літаючих машин розміром з автомобіль, і я вважаю, що пан Форд зробить великий внесок у цю справу. Проблема паркування автомобілів і будівництва доріг буде вирішена. У наших містах з'являться вежі-парковки, і дороги або будуть розширені, зважаючи на необхідність, або зовсім виявляться непотрібними, коли цивілізація змінить колеса на крила". А запаси тепла нашої планети - про які говорять часті вулканічні виверження - будуть задіяні в промислових цілях.
 
Однією з головних змін майбутнього Тесла вважає зміну становища жінок. "Навіть людині без соціологічної освіти зрозуміло, що в світ прийшло нове ставлення до статевої дискримінації. Боротьба жінок за рівність призведе до створення нового статевого порядку, в якому жінка займе чільну роль".
 
"Жінки досягнуть рівності, а потім і верховенства не завдяки примітивній фізичній імітації чоловіків, а завдяки пробудженню інтелекту. З самого початку історії підпорядкованість жінок приводила до часткової атрофії розумових якостей, якими, як ми тепер знаємо, жіноча стать наділена не меншою мірою, ніж чоловіча".

Королева - центр життя

"Жіночий розум продемонстрував здатність до всіх інтелектуальних досягнень, на які здатні чоловіки, і ця здатність буде розширена. Середня жінка буде не менш, а потім і більш освічена, ніж середній чоловік. Жінки будуть ігнорувати минуле і вразять цивілізацію своїм прогресом".
 
"Поступове освоєння жінками лідерства і нових сфер діяльності притупить жіночу чутливість, придушить материнський інстинкт. Шлюб і материнство, можливо, почнуть викликати огиду, і людська цивілізація все більше почне наближатися до досконалої цивілізації бджіл".
 
Принцип, який головує в економіці бджіл - найбільш організованій та інтелектуально координованій формі нераціонального тваринного життя - це інстинкт безсмертя, який замінює материнство божественним. Королева - центр бджолиного життя. Вона панує у вулику - і не за правом спадщини, а тому, що вона - лоно цієї раси комах.

Стерилізація раси

Бджолиний вулик заснований на величезних, позбавлених статі арміях працівників, чия єдина мета і щастя в житті - наполеглива праця. Це ідеал соціалізованого, кооперативного життя. Далі, у вулику є жіночі особини, яких зберігають на випадок, якщо бджоломатка розчаровує вулик. І є трутні, яких небагато і яких терплять лише тому, що вони необхідні для запліднення матки. Тільки найсильніший з них досягає цього моменту - і потім гине. А матка повертається у вулик, несучи з собою десятки тисяч яєць, майбутнє бджолине місто, і починає новий цикл відтворення.
 
Уява відмовляється визнати, що така перспектива можлива і для людства. Але якщо задуматися про те, як інстинкт людства до безсмертя своєї раси головує над нашим життям, то чому б не припустити, що завдяки інтелектуальному прориву жінок цей інстинкт нарешті реалізує себе за зразком бджіл? Зрозуміло, знадобляться багато століть, щоби змінити звички і звичаї людей, що перегороджують шлях цієї простої та науково організованої цивілізації.
 
Але ми вже бачимо, як це починається в Сполучених Штатах. У Вісконсіні за законом вимагається стерилізація злочинців і дошлюбне обстеження чоловіків. Залишається лише чекати і замислюватися над ти, що ж стане можливим, коли вчені, нарешті, скажуть своє слово.

За матеріалами: www.tfcbooks.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше