Зелена парасолька (осінньо-терапевтичне)

11 листопада 2015
Наталя Святокум

Знаю, що надворі мокро і бридко по-осінньому.

Не бачу, просто знаю, – бо темінь ще встеляє і жовті обриси саду, і навіть мжичку.

Ще година – і доведеться вилізти з махрового халатика, такого, до речі, вже жовтаво-зношеного, але ще теплого. В спокої обжитого дому, серед знайомих запахів, жовте не дратує. Навпаки, заспокоює і гріє.


Але знаю, що там, куди йтиму, осінь невтомно бобляється в калюжах. І холодно.

Звичайна кава тепер парує над чашкою довше, ніж влітку. І я довше дивлюся на ту пару. Вона схожа на клаптик туману, тому навіває сум. Я знаю, що там, куди йтиму, туман буде завжди попереду. І позаду. І внизу, коли гляну з мосту в пошуках ясно-синьої хвилі звичної річки.

Дивлюсь на приручений клаптик сивини над чашкою, і… подумки розкриваю свою зелену парасольку.

Вона така яскрава, як молоді листочки каштанів, що тільки-тільки пробилися з-під нестримних суцвіть.

Вона ядюче-зелена, як весняні, ще не кошені косарями, луки.
 


І здоровенна, як чудо-гриб. Під цим грибом почуваюся в затишку, напевне, як равлик, що носить свій затишок за собою. Але і перед равликом я, виходить, у виграші. Його шкаралупка – по природі своїй кольору майже стиглого горіхового шулупиння. Або відбитків того шулупиння на нетерплячих руках, які намагались його здерти.

Моя парасолька тепліша й зеленіша.

Вона вривається в туман, і з викликом пливе під сивим небом. І наді мною, одягненою в чорне пальто. Це – моя краплинка весни над червонющими чобітками з височенною платформою, – щоб калюжі не відчувалися…

 А кава вже припинила пускати туман.

 І я її сьогодні не питиму.

Людинка з зеленою парасолькою не може вживати чорного.

Вона буде посьорбувати… та хоч би й сік з ківі - лише б яскраве і не чорне!

Лишилося тільки здерти жовтавий халат, і сміливо крокувати назустріч бридкій осені.
 

І купити, врешті, парасольку кольору нескошених луків.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

НАРКОТИЧНИЙ МЕТОД ДЕТЕКТИВА
За сімдесят років життя Конан Дойл створив чимало різноманітних творів, які увійшли в 70 томів. Безперечно, найбільше він прославив своє ім’я завдяки вигаданому ним детективу Шерлокові Голмсу. Письменник писав про нього впродовж сорока років, хоча сам найбільше цінував свої історичні та фантастичні романи, які невідомі пересічному читачеві.
Читати більше
5 причин завітати на "Київські Контракти. Незалежність"
До Дня Незалежності у Києві на Контрактовій площі вже вдруге цього року пройде Великий Подільський Ярмарок "Київські Контракти". 24-25 серпня гості свята відчують справжню атмосферу традиційного українського ярмарку - із безліччю ексклюзивних товарів, смачних наїдок та розваг. У цій статті ми зібрали п’ять переконливих причин, чому варто у ці дні завітати на Контрактову.
Читати більше