Читати більше
Здобутки українців на Олімпійських Іграх
Наша країна вперше виступила як окрема держава на зимовій Олімпіаді 1994 р. в м. Ліллехаммер (Норвегія). До 1994 р., а саме на зимовій Олімпіаді в Альбервілі (Франція) 1992 р. та на літній у Барселоні (Іспанія) того ж року наші спортсмени входили до Об'єднаної команди, що представляла республіки колишнього СРСР.
А 15 липня 1996 р. в Атланті (США) вперше урочисто підняли жовто-блакитний прапор.
А ще задовго до того, як Україна стала незалежною, спортсмени з українським корінням брали участь в олімпійських змаганнях, починаючи з найпершої Олімпіади сучасності, що відбулася 1896 р. Наприклад, українець Петро Заковорот виступив за команду Російської імперії у такому виді спорту, як фехтування, на другій Олімпіаді в Парижі, що проводилася 1900 р.
1936 року на літній Олімпіаді в Берліні виборов золото Володимир Сироватка, українець за походженням (він виступав за збірну Чехословаччини). Ще одним учасником цих Ігор, який мав українське коріння, був Джон Лисак (він відзначився у веслуванні на каное в складі збірної США). У травні 2016 р. цього спортсмена визнали найстаршим олімпійцем у світі, адже йому виповнився 101 рік!
До 1940 р. українці змагалися на Олімпіадах також у складі збірних Польщі, Австрії та ін.
Та повернімося до часів незалежності. Ось далеко не повний список досягнень наших спортсменів на Олімпіадах, починаючи з 1994 року:
Спортсменка з Дніпра Оксана Баюл виборола титул першої олімпійської чемпіонки вільної України. У віці 16 років Оксана вдруге стала найкращою фігуристкою у світі на зимовій Олімпіаді-1994 (за рік до того вона здобула титул чемпіонки світу). Українка поступалася спортсменці з США Ненсі Керріган, але врешті-решт випередила суперницю на 0,5 бала в довільній програмі.
Українська легкоатлетка Інеса Кравець, також уродженка Дніпра, 1996 р. стала чемпіонкою Олімпіади в Атланті у потрійному стрибку. А роком раніше на чемпіонаті світу в м. Гетеборг (Швеція) вона оновила світовий рекорд у тому ж виді спорту — 15 м 50 см. Ще й до сьогодні ніхто не побив цей рекорд.
Піком кар'єри Яни Клочкової стали Олімпіади 2000 р. в Сіднеї та 2004 р. в Афінах. Усього на цих Олімпійських іграх наша знаменита "золота рибка" завоювала чотири золоті медалі та одну срібну. 16 вересня 2000 р. Яна виборола свою першу золоту винагороду. Вона також оновила світовий рекорд – 4 хв. 33,59 сек на 400-метрівці. Вже 19 вересня Клочкова стала переможницею в запливі на дистанції 200 м. А під кінець турніру з плавання виборола на дистанції 800 м срібну медаль.
Дівчата з жіночої збірної України з гандболу завоювали єдину українську олімпійську медаль в ігрових видах спорту. В матчі за бронзу на гандбольному турнірі серед жінок на Олімпійських іграх в Афінах 2004 р. українки здобули перемогу в запеклій боротьбі проти команди Франції. Цікаво, що перша 30-хвилинка завершилася внічию, і тільки в другому таймі українки зуміли обіграти суперниць. До речі, Олімпійські Ігри 2004 р. стали для команди єдиною в історії. На Олімпіади 1996, 2000, 2008 і 2012 років команда, на жаль, не пройшла кваліфікацію.
Українська шпажистка Яна Шемякіна на Олімпійських іграх 2012 р. в Лондоні виборола золоту медаль. Вона перемогла німецьку спортсменку Брітту Гайдеманн з рахунком 9:8.
А Катерина Тарасенко на тій же Олімпіаді в парній четвірці разом з іншими членами команди (Анастасією Коженковою, Яною Дементьєвою та Наталією Довгодько) стала олімпійською чемпіонкою в такому виді спорту, як академічне веслування.
Загалом за всю історію нашої незалежної держави українські спортсмени завоювали 115 медалей на літніх Олімпійських іграх та 7 медалей на зимових. Найкраще наші олімпійці проявили себе у таких видах спорту, як гімнастика, боротьба та легка атлетика.
Сподіваємося, що цього року наші спортсмени також гідно представлять Україну на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. Щиро бажаємо їм успіхів і перемог!
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше