Збреши мені, або Як дізнатися, що людина тобі бреше

21 лютого 2020
Олена Українка

Більшість релігій вважають брехню гріхом, до прикладу, у буддизмі її називають неправедною мовою. Брехня зазвичай є не навмисним злом, і реальність така, що більшість людей брешуть, оскільки повинні прийняти швидке рішення і не мають часу, щоб думати про наслідки брехні. Дізнаймося разом правду про брехню.

1. Є люди, які практично не можуть жити без брехні, учені навіть виділили окремий термін — патологічна брехливість. Така схильність до брехні зазвичай обумовлена бажанням звернути на себе увагу. Патологічні брехуни можуть усвідомлювати, що брешуть, або можуть вірити в те, що говорять правду.

2. Насправді ми всі брехуни, але далеко не кожен може це визнати. Люди починають брехати, коли їм заледве виповнилося три роки.

3. Перше місце та найбільш поширеною у світі брехнею є фраза: «у мене все добре».

4. Під час брехні в організмі людини зростає рівень гомону тестостерону та кортизолу, а також може зростати пульс і тиск. Брехня викликає широку гамму емоцій, серед яких сором, страх, почуття провини, а інколи навіть радість.


5. Учені довели, що брехня є рушієм еволюції соціальних істот, відтак брехати можуть навіть тварини. Чим вищий рівень системи спілкування та комунікації в тварин, тим більше вони схильні до брехні.

6. Хочете впіймати когось на брехні, попросіть повторити розказану розповідь з кінця до початку. Оскільки в брехуна не має спогадів, які нібито відбулися, йому дуже складно відтворити брехливу розповідь у зворотньому порядку. Це зумовлено тим, що людина, яка бреше, не чекає того, що їй доведеться ще раз повторити розповідь, а тим більше задом наперед. Цей спосіб дійсно працює.

7. Поліграф, або детектор брехні не дає можливість стовідсотково виявити брехню. По суті, принцип його роботи ґрунтується на вимірюванні рівня стресу і тривоги, які проявляються у зміні тиску і пульсу людини, але серед брехунів є й такі, що здатні обдурити навіть поліграф. Сьогодні детектор брехні найбільш активно використовують в США, понад чотири мільйони кадрових перевірок кожного року.

8. Ще одним способом виявлення є метод за мовою тіла та мімікою людини. Американський психолог Пол Екман понад тридцять років присвятив на вивчення теорії брехні та сьогодні є провідним фахівцем в цій галузі. До його послуг звертаються політики, бізнесмени та навіть різноманітні агентства уряду США. Він є також натхненником та консультантом телесеріалу «Теорія брехні» (Lie to me).

9. «Сироватка правди» — умовна назва психоактивних речовин, і попри все, що ви бачили у фільмах, «еліксир істини», в основі якого пентанол натрію, насправді не змушує людей говорити правду. Під дією препарата в людини викликається нескінченний потік інформації, оскільки через психотропну речовину тимчасово вимикаються деякі розумові фільтри.
Однак це може бути як правда, так і відверта брехня та фантазії. 

Джерело: "Факт дня".

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

На що звернути увагу при виборі повербанку
Повербанки у світі техніки відразу зайняли своє місце, зробивши життя людей комфортнішим. Після блекаутів в Україні повербанки стали надважливими для облаштування хоч якогось комфорту вдома. Розберемо сьогодні, на що звернути увагу при купівлі пристроїв для підзарядки.
Читати більше
МАРКІЯН ШАШКЕВИЧ – «БУДИТЕЛЬ ГАЛИЦЬКОЇ РУСИ», СПРАВЖНІЙ ПРОСВІТНИК УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ
Він прожив неповних 32 роки, однак його вклад у формування українського національного духу та національне пробудження Галичини неоціненний...
Читати більше