Залюблений Люблін

5 березня 2018
Kajool-Khan

Отож, якщо коротко, то Люблін розтшований на березі Вісли, у східній частині Польщі. Виникло місто ще десь у 6-му столітті н.е і зараз вважається одним з найстарших поселень країни. На сьогоднішній день, воно є центром Люблінського воєводства, промисловим, культурним і науковим осередком у Східній Польщі. У 2014 році Люблін був визнаний містом номер один у Польщі з точки зору інвестиційної вартості інфраструктури на душу населення. Оскільки у місті зосереджена величезна кількість туристичних пам'яток, його сміливо можна вважати туристичним пунктом, який неодмінно варто відвідати і відчути гарну атмосферу невеликого, спокійного, європейського містечка.

Напевне, саме своїм спокоєм і сподобався мені Люблін: люди нікуди не поспішають, заторів на дорогах немає, помірно гучно, а гарно дуже. Часто Люблін порівнюють з іншим польським містечком, називаючи його "Маленький Краків".

Місто ми почали досліджувати з головної вулиці - Краківського передмістя, де розташовані здебільшого крамниці. Пішохідна вулиця веде до Краківської брами, за якою відкривається Старе місто і Ратуша. У старому місті можна знайти ренесансні будиночки, багато з яких відреставровано, але і достатньо таких, що чекають на цю процедуру. Люблін є одним із тих міст, де історичний центр зберігся дуже добре і можна детально розгледіти тогочасну архітектуру.

Якщо вже говорити про архітектуру та історію, то недалеко розташувався Люблінський замок, що є пам'яткою міста та одночасно музеєм, де можна цікаво і з користю провести час. Наприклад, дізнатися легенду про "чортову лапу": у музеї існує такий собі відбиток тієї самої лапи - стверджується, що вона достовірно належить "рогатому". Якось суд виніс вирок не на користь вдови, у котрої нечесно забрали майно, і та вигукнула, що навіть чорти судили б справедливіше. І тут з'явилися три постаті (три чорти), які закликали суд переглянути справу. Цього разу вирок винесли на користь вдови, а відбиток свій гості залишили як нагадування, щоб люди судили справедливо. При цьому, у залі засідання висіло Розп'яття з Христом, у якого відвернута голова, оскільки за легендою Христу було не сила дивитися, що навіть "рогаті" судять справедливіше за людей. Розп'яття це теж збереглося до наших днів і висить в одному з соборів. 


Ще одна цікавість - символ Любліна, яким є козел. За легендою, колись на місто напали і єдина їжа, яка залишилася всередині, була коза. Спочатку її хотіли з'їсти, але вирішили залишити, оскільки вона давала молоко, завдяки якому мешканці змогли протистояти завойовникам. Хоч у мене і вийшло дуже складне речення, суть проста: коза врятувала усе місто. Щоправда, коли довелося малювати герб - у художника вийшов козел, малюнок так і залишили і з того часу цей символ прикрашає герб міста, ну і, логічно, всі сувеніри та атрибути теж у тому стилі. Більше того, на центральній піщохідній вулиці є фонтан у вигляді козла, який є дуже популярним місцем зустрічей (або розпиванням напоїв і співанням веселих польських пісень у нічний період)).

Загалом, Люблін залишив гарні враження по собі, як дуже миле європейське містечко, у якому можна чудово провести уві-кенд. Як завжди, кілька фото додається :)

А ще, як бонус, я дуже втішилася, бо у Любліні є аж 2 котячих кафе, де можна посидіти з чотирилапими і гарно провести час. Мені ідея дуже сподобалася, оскільки власники кафе забрали котиків з вулиці, полікували і дали їм дім. Коти ж дуже милі та чемні, всі спокійні й граються з відвідувачами кафе. Ми десь півдня точно там провели, бо я ніяк не могла намилуватися тими милими створіннячками (у мене просто вдома не дуже чемний свій (смайлик рука лице))


Тим не менш, дуже круто, я рекомендую потрапити хоча б в одне кафе, якщо будете у Любліні <3

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше