Залюблений Люблін

5 березня 2018
Kajool-Khan

Отож, якщо коротко, то Люблін розтшований на березі Вісли, у східній частині Польщі. Виникло місто ще десь у 6-му столітті н.е і зараз вважається одним з найстарших поселень країни. На сьогоднішній день, воно є центром Люблінського воєводства, промисловим, культурним і науковим осередком у Східній Польщі. У 2014 році Люблін був визнаний містом номер один у Польщі з точки зору інвестиційної вартості інфраструктури на душу населення. Оскільки у місті зосереджена величезна кількість туристичних пам'яток, його сміливо можна вважати туристичним пунктом, який неодмінно варто відвідати і відчути гарну атмосферу невеликого, спокійного, європейського містечка.

Напевне, саме своїм спокоєм і сподобався мені Люблін: люди нікуди не поспішають, заторів на дорогах немає, помірно гучно, а гарно дуже. Часто Люблін порівнюють з іншим польським містечком, називаючи його "Маленький Краків".

Місто ми почали досліджувати з головної вулиці - Краківського передмістя, де розташовані здебільшого крамниці. Пішохідна вулиця веде до Краківської брами, за якою відкривається Старе місто і Ратуша. У старому місті можна знайти ренесансні будиночки, багато з яких відреставровано, але і достатньо таких, що чекають на цю процедуру. Люблін є одним із тих міст, де історичний центр зберігся дуже добре і можна детально розгледіти тогочасну архітектуру.

Якщо вже говорити про архітектуру та історію, то недалеко розташувався Люблінський замок, що є пам'яткою міста та одночасно музеєм, де можна цікаво і з користю провести час. Наприклад, дізнатися легенду про "чортову лапу": у музеї існує такий собі відбиток тієї самої лапи - стверджується, що вона достовірно належить "рогатому". Якось суд виніс вирок не на користь вдови, у котрої нечесно забрали майно, і та вигукнула, що навіть чорти судили б справедливіше. І тут з'явилися три постаті (три чорти), які закликали суд переглянути справу. Цього разу вирок винесли на користь вдови, а відбиток свій гості залишили як нагадування, щоб люди судили справедливо. При цьому, у залі засідання висіло Розп'яття з Христом, у якого відвернута голова, оскільки за легендою Христу було не сила дивитися, що навіть "рогаті" судять справедливіше за людей. Розп'яття це теж збереглося до наших днів і висить в одному з соборів. 


Ще одна цікавість - символ Любліна, яким є козел. За легендою, колись на місто напали і єдина їжа, яка залишилася всередині, була коза. Спочатку її хотіли з'їсти, але вирішили залишити, оскільки вона давала молоко, завдяки якому мешканці змогли протистояти завойовникам. Хоч у мене і вийшло дуже складне речення, суть проста: коза врятувала усе місто. Щоправда, коли довелося малювати герб - у художника вийшов козел, малюнок так і залишили і з того часу цей символ прикрашає герб міста, ну і, логічно, всі сувеніри та атрибути теж у тому стилі. Більше того, на центральній піщохідній вулиці є фонтан у вигляді козла, який є дуже популярним місцем зустрічей (або розпиванням напоїв і співанням веселих польських пісень у нічний період)).

Загалом, Люблін залишив гарні враження по собі, як дуже миле європейське містечко, у якому можна чудово провести уві-кенд. Як завжди, кілька фото додається :)

А ще, як бонус, я дуже втішилася, бо у Любліні є аж 2 котячих кафе, де можна посидіти з чотирилапими і гарно провести час. Мені ідея дуже сподобалася, оскільки власники кафе забрали котиків з вулиці, полікували і дали їм дім. Коти ж дуже милі та чемні, всі спокійні й граються з відвідувачами кафе. Ми десь півдня точно там провели, бо я ніяк не могла намилуватися тими милими створіннячками (у мене просто вдома не дуже чемний свій (смайлик рука лице))


Тим не менш, дуже круто, я рекомендую потрапити хоча б в одне кафе, якщо будете у Любліні <3

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як обрати кондитерські товари для випічки
Готувати різноманітні десерти, які потребують випікання, набагато простіше при наявності спеціального інвентарю. Щоб процес був доволі простий та приємний, рекомендуємо заздалегідь запастись основним кондитерським приладдям.
Читати більше
Новітні технології на службі краси та здоров’я
Сучасна косметологія пропонує вирішувати свої проблеми за допомогою лазерних технологій. Вони допомагають назавжди забути про необхідність регулярного проведення епіляції, небажані татуювання, пігментні плями, судинні сіточки та зірочки.
Читати більше
Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше