Залізний друг: як його вибрати, щоб не пошкодувати

9 січня 2019
Редакція

Як вибрати велосипед за зростом

Ще відносно нещодавно існувала така думка, що усі люди між собою нічим практично не відрізняються — отже, велосипеди мають бути однаковими. Проте насправді під фізіологічної особливості повинна підходити певна модель велосипеда. Залежно від зросту людини підбирається рама, правильний вибір гарантуватиме безпеку і комфорт використання цього транспортного засобу.

Варто розпочати з того, що кожен окремий виробник велосипедів указує розмір рами в різних одиницях. І перш ніж велосипед купити, необхідно це враховувати. Як вимірювальна одиниця, можуть використовуватися сантиметри, латинські літери або дюйми. Для того, щоб підібрати найбільш оптимальну раму гірського або міського велосипеда, варто скористатися таблицею, в якій наведена вся вичерпна інформація.

А ось для шосейних і дорожніх велосипедів вже використовуватиметься інша таблиця з іншою інформацією.

Другорядні аспекти при виборі рами

Вибираючи раму нового велосипеда, слід керуватися і другорядними правилами. До основних факторів віднесемо:

Стиль

Напевно, кожен звернув увагу на різноманітність розмірів. Іншими словами, для одного і того ж зросту людини підходить рама різних розмірів. Цей вибір визначатиметься стилем катання на велосипеді. Для розміреної їзди по місту краще віддати перевагу більшому розміру. Якщо ж велосипед придбається для використання в екстремальних умовах, то краще купувати раму з меншим показником розміру рами.

Фізіологічні особливості

Статура людини, яка їздитиме на велосипеді, є ще одним визначальним чинником. Якщо вона худорлява і велосипедист не має зайвої ваги, можна купити раму і на розмір більше. Якщо ж статура громіздка, то краще віддати перевагу меншому розміру. Такий підхід гарантуватиме більший комфорт використання цього транспортного засобу.

Додаткове коригування

Якщо є які-небудь відмінні особливості у фізіології або просто немає необхідного розміру, велосипедист завжди може провести коригування висоти сідла і кута подання керма.

Навіщо потрібний правильний підбір

Правильний вибір розміру рами цього транспортного засобу безпосередньо позначатиметься не лише на комфорті його використання, але й на безпеці. Наприклад, якщо розмір рами був підібраний неправильно, у разі якої-небудь екстремальної ситуації істотно підвищюється вірогідність травмування велосипедиста. Надмірно маленький розмір рами також є хибним, тому що тоді буде неправильна посадка, а це негативно може позначитися на здоров'ї колінних суглобів.

Зображення: Pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Незвідана Греція та її історичні й природні дивовижі
Країна, про яку йтиметься далі, стабільно входить до топу найбільш відвідуваних туристами держав і після зустрічі з нею відразу закохує у себе. Чудовий клімат, тепле і чисте море, комфортабельні пляжі, мальовничі острови та унікальні історичні пам’ятки — усе це чарівна Греція.
Читати більше
ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше