З днем народження, незалежна!

Історію України відраховуємо з моменту створення Київської держави в IX столітті. Занепад цього державного утворення і розпаду на дрібні князівства, був стратегічним планом московитів. Пройшовши горнила загартування , в XVII столітті утворюється Козацько-Гетьманська держава, яка проіснувала до кінця XVIII століття та знову – ніж у спину від «братського» народу. Після чого, аж до XX століття, незалежної української держави не існувало.
Після Жовтневої революції 1917 року на Україні позначився підйом національного руху, що оформився в «Третій Універсал» Центральної Ради 20 листопада 1917 року і оголосив Українську Народну Республіку — УНР. В Універсалі було оголошено про свободу слова, друку, віросповідання, зборів, страйків, скасування смертної кари. Українці мріяли про незалежність!
Після відмови українського уряду прийняти ультиматум більшовицької Ради Народних Комісарів, в якому вимагалося дозволити їм ввести свої війська на Україну, а також не пропускати на Дон білих офіцерів і козаків, почалася українсько-більшовицька війна. Це означало повну узурпацію українців та їх земель. Військові успіхи більшовиків змусили керівництво УНР призвати на допомогу Німеччину.


З середини лютого 1918 року почався наступ німецьких і українських військ на територію захоплену більшовиками. До квітня того ж року вся Україна була звільнена від більшовицької окупації, однак, по факту опинилася в німецькій — Німеччина привела до влади збройним шляхом свого ставленика. За цим послідкувала громадянська війна і череда інтервенцій, які завершилися в березні 1919 року в Києві. На Всеукраїнському з'їзді Рад прийняттям конституції «незалежної Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР)». 
28 грудня 1920 року між УРСР і РРФСР був підписаний «Робітничо-селянський союзний договір про військове і господарське співробітництво», який закріпив залежність УРСР від РРФСР. Та сусіди подякували трьома голодоморами і знищенням великої частини населення України за допомогою репресій та таборів. Наступний шанс на незалежну українську державу представився лише в кінці ХХ століття, після розпаду СРСР.
Вперше День незалежності України був відзначений 16 липня 1991 року в пам'ять про те, що рік тому 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла «Декларацію про державний суверенітет України». Також 16 липня 1990 року Верховна рада УРСР прийняла постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено:
«Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його, як державне загальнонародне свято України».
Однак пізніше цю дату перенесли на 24 серпня. Саме 24 серпня 1991 Верховна Рада УРСР прийняла Акт проголошення незалежності України. Остаточно День незалежності України був підтверджений на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. З цього дня історія України змінилася назавжди.

Ми отримали свою свободу, свою мрію, але як і сотні років тому, сусідня держава намагається її знову знищити та зламати нашу волю. Та завдяки міцному козацькому духу, ми на коліна не станемо. Відстоювання Незалежності України - це основний заповіт наших пращурів.
З Днем Незалежності народ України, нашої загальної перемоги!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com