З Днем вчителя!

30 вересня 2016
Vita.
Щороку 5 жовтня більше ніж 100 країн світу відзначають день вчителя, який був заснований в 1994 році як Всесвітній день вчителя (World Teaches' Day). В тому ж році Президент України Леонід Кучма підписав Указ "Про День працівника освіти". Традиційно в першу неділю жовтня його відзначають в Україні, Азербайджані, Білорусі, Казахстані, Киргизстані та Латвії.
 
Цей день є професійним святом всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти - день, у який відзначаються роль і заслуги вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їх неоціненний внесок у розвиток суспільства.

Уперше це свято відсвяткували у 1947 році в невеликій школі міста Сен-Пауло, у Бразилії. Однак це було не офіційне свято, а ініціатива керівництва та батьків навчального закладу. На державному рівні день вчителя почали святкувати в Бразилії тільки в 1963 році. 

В США це свято має цікаву історію. Почалося все з того, що звичайна вчителька Матті Віт Вудрідж з Арканзасу у 1944 році написала листа урядовцям. Їй здавалося несправедливим, що вчителі, які стільки докладають зусиль, і без яких насправді держава взагалі не змогла б існувати, не мають свого особливого дня, свого професійного свята. Більшості адресатів проблема видалася дріб’язковою і взагалі не вартою уваги. Але лист випадково потрапив до рук Елеонори Рузвельт, яка активно цікавилася справами свого чоловіка.
 
Перша леді погодилася з усім, що написала вчителька, тож узялася просувати закон про затвердження свята. Утім конгрес її запалу не розділяв, справа просувалася повільно, і свято було затверджено лише 1953 року.

Відзначати його почали відтоді навесні, хоча дата дещо змінювалася в різні роки. Зараз перший повний тиждень травня визнаний Тижнем вдячності вчителям. У цей час вчителі святкують суто по-американськи, тобто заощаджуючи гроші. Адже практично всі заклади і торгівельні центри дарують педагогам величезні знижки. Також, звичайно, проводять концерти у школах, вчителі приймають вітання від учнів.

В Китаї професійне свято вчителів відзначають 8 листопада. Воно входить в трійку найважливіших свят, а самі вчителі — одні з найшановніших людей у цій країні.

21 січня 1985 року свято стало офіційним — з метою підвищити авторитет цієї професії. А відзначають його 10 вересня. Святкування проходить, як і в нашій країні. Цього дня влаштовують урочисті заходи, мітинги, концерти, церемонії нагородження вчителів різноманітними відзнаками. А особливістю святкування в Китаї є давня традиція — учні миють своїм учителям ноги на знак пошани. Зараз це дійство дуже врочисте, ноги вчителям миють найкращі учні. А відбувається ця гігієнічна процедура на сцені під час святкових концертів, перед об’єктивами телекамер та під спалахами фотоапаратів.
 
Команда UaModna бажає вчителям творчої наснаги, достойної зарплати, терпіння, життєвих сил та поваги в суспільстві. 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше