З 1989-го в 2015-й: що з "Назад у майбутнє 2" чекає нас цьогоріч

13 січня 2015
UAPOST.US
Мабуть, кожен хоча б раз у житті фантазував про те, що чекає його у майбутньому. Іноді в таких фантазіях відсутні конкретні дати і не можна перевірити, наскільки успішними були прогнози. Але є кілька винятків. Серед них неймовірний і багатьма улюблений фантастичний фільм "Назад у майбутнє".

Друга частина трилогії, що вийшла в 1989 році, згадує цілком конкретну дату:
 
Яким саме бачили майбутнє Роберт Земекіс і його команда, можна дізнатися, подивившись це чудове кіно.

У роки, коли фільм потрапив до нас, 2015 здавався далеким майбутнім. Багато речей у картині нехай і виглядали злегка химерними, але здавалися цілком досяжними до цього часу. Принаймні, в США. Адже і тоді показана на екрані реальність кінця 80-х для нас виглядала фантастикою.

2015 вже настав. Які речі з фільму все ще дивують нас і виглядають фантастикою, а які стали повсякденною реальністю?

"Містер розщіплювач" - домашній енергетичний реактор


У 2015 році, на думку творців фільму, домашній реактор мав стати реальністю, причому такий, що працює на смітті. Адже вирішуються відразу дві проблеми: знищення відходів та отримання енергії. У фільмі можна навіть помітити, що замість смітників на задніх дворах стоять реактори. І ще, мабуть, застарілі гігантські компакт-диски на переробку.
 
Підсумок: фантастика.

Літаючі автомобілі


Як показує сувора реальність, багато людей не вміють водити і наземний транспорт, що вже говорити тоді про літаючі автомобілі?

Втім, ведуться активні розробки таких авто. Прототипів дуже багато і всі різні, але поки ніхто, крім творців, на таких автомобілях в небі птаства не відлякує.

Хоча зовсім недавно був представлений один прототип, готовий до серійного виробництва, як заявляють його творці (інженери зі Словаччини).Ця модель (Aeromobil 3.0) здатна пересуватися і звичайними дорогами. Максимальна швидкість по землі складе близько 160 кілометрів за годину. Середня витрата палива - 8 літрів на 100 кілометрів. Тільки в автомобіля є маленький недолік: йому потрібно 200 метрів для злету і близько 50 метрів на посадку. А ще він шалено дорогий - 279 тисяч доларів.

Його основний конкурент - літаючий автомобіль PAL-V ONE, вироблений голландцями. Він набирає до 100 км/год всього за 8 секунд і відривається від землі через 165 метрів. Коштує авто 216 тисяч євро.У порівнянні з показаними у фільмі можливостями автомобілів та їх доступністю (а значить, і вартістю), ці два приклади виглядають безглуздо.

Підсумок: поки фантастика.

Літаючий скейтборд (ховерборд)


Мабуть, практично всі діти після перегляду фільму хотіли цю дошку. Мріяли про такий магнітний скейт, просили його у Санти, благали батьків купити. Постійно з'являлися чутки, що він ось-ось надійде у продаж... Що вже є у продажу... Що хтось вже бачив навіть, як на ньому катаються.

Але літаючі скейтборди у продажу не з'являлися. Донедавна. Ховерборд нарешті винайдено! Ура! Дивіться його презентацію:Насправді, це жарт. Причому дуже жорстокий, професійно знятий жарт. Ось відео з вибаченнями Тоні Хоука.Всі, хто так хотів цей літаючий скейт, вже встигли подорослішати. І навіть намагаються його розробити, але поки майже безуспішно. Хоча, якщо Ви дійсно залишилися вірні своїм бажанням, можете профінансувати проект з розробки ховерборду на kickstarter.
 
А поки залишається тільки літати на "водній дошці".Підсумок: дуже, дуже бажана фантастика.

"Гідратор" для приготування їжі

Дивовижна штука. До цих пір вражає. Кладеш напівфабрикат... А через кілька секунд дістаєш готову страву!
 
На момент виходу фільму це здавалося цілком реальним.

Однак у наші дні подібного "гідратора" не існує, і навіть не очікується. Є сучасні інтелектуальні мультиварки, пароварки, аерогрилі. Вони значно спростили процес приготування, але революції на кухні не здійснили.

Набирає популярності молекулярна кухня. Але в неї зовсім інша "філософія" приготування їжі, тому для повсякденного харчування вона поки непридатна. Зате які барвисті назви приладів для молекулярної кухні: коптильний пістолет, шокова морозилка, роторний випарник, вакууматор!

До речі, останній робить щось цікавіше, ніж "гідратор" у фільмі. Він дозволяє приготувати їжу у вакуумі, на молекулярному рівні та при точному контролі температури, зберігши смак і користь продуктів.
 
Це не схоже на кадри з фільму, зате їжа здорова.

Підсумок: фантастика.

Великі кольорові голограми

За сюжетом "Назад у майбутнє 2" до 2015 року голограма стане досить поширеною технологією. Зокрема, для реклами, кіно і новин.
 
Всі голографічні проектори, популярні на сьогоднішній день, є "псевдооб'ємними", тобто вони проектують плоскі зображення на скло, на плівку або на потік, насичений парою.

Наприклад, вражаючий концерт з покійним репером Шакуром хоч і виглядав досить реалістично, але це була лише проекція зображення на прозору плівку під кутом. Реалістичною вона виглядала тільки з одного боку. І навіть така проекція обійшлася організаторам у понад 100 тисяч доларів.
 
По-справжньому об'ємну голограму на поточний момент створити дуже складно, зазвичай для цього використовуються кілька проекторів і пара.

З останніх новин можна виділити створення голограми, яку можна відчути на дотик.Тут використовуються технології лазерного фокусування на ультразвукову концентровану хвилю. Але все рівно, зображення дуже примітивні.

Що ж стосується кольорової голограми в повітрі - це неможливо. 

Підсумок: фантастика.

Роботи у повсякденному житті

У фільмі є кадри, де ми бачимо роботів, які виконують деякі повсякденні функції, такі як зйомка новин, вигулювання собак та обслуговування в кафе.
 
А чим може повихвалятись "наша" реальність?

Відразу ж відсіємо військових роботів (роботи-сапери, дрони-розвідники) і наукові експерименти-прототипи, адже нас цікавлять автомати, що допомагають нам у повсякденному житті.

Для зйомки може непогано підійти робот JIBO.
 
Навряд чи він зможе зробити повноцінний репортаж, але от сфотографувати вас, поспілкуватися, підказати що-небудь або розважити дітей - цілком.
 
На жаль, робот не може самостійно пересуватися. Важить він 3 кілограми і купити його можна буде тільки в 2015 році. Зате доступний: 500 доларів.

Роботів, які вигулюють собак, не існує. Зате є роботи-собаки. Щоправда, поки це скоріше дитячі іграшки.
 
Обслуговування в кафе? У Китайській провінції Харбін вже є практично повністю роботизований ресторан. Приймають, обслуговують, готують їжу і прибирають тут тільки роботи.
 
Виглядає вражаюче. Однак товариськими роботів не назвеш, та й ресторан такий поки єдиний у світі, а всі функції роботів досить прості. Приготувати пельмені і доставити їх конвеєром не схоже на особливий прорив. Крім того, проект дуже дорогий.
 
Прогрес у "повсякденній робототехніці" поки повільний.

Підсумок: наполовину фантастика.

Кросівки, що самі зав'язують шнурівки


Ідея дуже проста. Шнурівки на кросівках швидко та ефектно самі щільно фіксують взуття на ногах. Ця ідея геніальна! І, що найголовніше, цілком технічно реалізовується. Принаймні, тут немає потреби винаходити "чарівну магнітну подушку". І що ж ми маємо в реальності через майже 26 років?

У 2011 році Nike випустив ось це:
 
Це геніальний винахід вміє блимати, вміє сяяти, вміє коштувати від 3300 доларів (!) за пару, вміє виходити обмеженим тиражем у 1500 пар. І... не вміє автоматично зав'язувати шнурівки.

Втім, більша частина зароблених грошей пішла на доброчинність до Фонду допомоги людям з хворобою Паркінсона імені головного актора у фільмах трилогії Майкла Дж.Фокса, який страждає цією недугою.

Але не варто впадати у відчай! Nike пообіцяла презентувати у 2015 році діючу модель з автошнурівками (адже саме такі кросівки цієї компанії фігурують у фільмі). Хоча про дизайн діючої пари не повідомлялося.

Якщо ж Nike знову всіх обдурить, можна допомогти альтернативному проекту. Кросівки мають інший дизайн, проте функція автоматичного зав'язування шнурівок у них реалізована дуже елегантно. Та й вартість радує: 175 доларів.Підсумок: майже реальність.

Окуляри віртуальної реальності


У фільмі окуляри використовуються для розваг і зв'язку. Нічого не нагадало? Схоже на гібрид Google Glass і Oсulus Rift.
 
Перші позиціонуються як натільний комп'ютер. Тому що за функціональністю Google Glass вже давно відійшли від простої гарнітури для смартфона. "Розумні" окуляри вміють приймати дзвінки, знімати відео, робити пошукові запити в Google (хто б сумнівався?), нагадувати про події, перекладати на інші мови, складати маршрути.

Підсумок: реальність.

КПК зі сканером відбитків пальців і годинник з прогнозом погоди


У фільмі показано гаджет, що дуже нагадує сучасний смартфон. Тим більше, що мова йшла про те, що через нього можна вносити пожертвування, тобто здійснювати грошові операції. Сучасним смартфонам таке цілком під силу: це вже звичайна справа в наші дні.

А як справи з ідентифікацією відбитків пальців і повсюдне їх використання за допомогою сканерів? Наприклад, як ключі від будинку або для оплати.
 
Сканери відбитків пальців - не така вже інновація. Біометричні дверні замки існують у продажу досить давно.

Так само існує технологія Apple Touch ID. Сканер відбитків був створений з метою безпеки, для блокування доступу до смартфону і для здійснення покупок.
 
Інша справа, що пристрої на основі біометричних датчиків відбитків пальців не надто популярні. Вони економічно не виправдані в системах безпеки та використовуються лише заможними людьми, які не люблять запам'ятовувати цифри. Набагато популярніший звичайний цифровий пароль. 

У фільмі є і згадка про годинник з прогнозом погоди.
 
Ось про пророцтва погоди з секундною точністю сказати поки нічого. Втім, давно доведена математична неможливість таких передбачень, так що пропустимо цей факт.

Підсумок: повсякденна реальність. Нарешті!

Величезний телевізор: управління голосом і телефонні дзвінки


У фільмі демонструється величезний плоский "розумний" телевізор з голосовим інтерфейсом. До того ж, з його допомогою можна було здійснювати відеодзвінки, отримувати текстову інформацію, звільняти співробітників онлайн.
 
Вгадали! Досить звичні для теперішнього часу функції.
 
Підсумок: повсякденна реальність.

Куртка з функціями підтягування під потрібний розмір і сушаркою

Суперкуртка підтягується під розміри власника і з функцією сушки? Навіть на ті часи це було не більш ніж дивно. Може, насправді у куртки замислювалася куди більш розширена функціональність? Клімат-контроль, наприклад.
 
Та кому вона взагалі потрібна?

Підсумок: фантастично марна річ.

Як ми бачимо, більша частина винаходів так і залишилася тільки на екрані. Фільм "Назад у майбутнє 2" не мав серйозної наукової основи і не ставив за мету показати майбутнє максимально правдоподібним. Насамперед, це комедія і пригоди.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

MorisBrother MorisBrother 14 січня 2015
"Величезний телевізор: управління голосом і телефонні дзвінки". Достаньо включити пошук на телефоні свого анроїду і сказати :" Окей Гугл. Подзвонить *******". І ось воно - майбутнє і у ваших долонях.
Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше