Йога. Що нового?

4 липня 2016
Oleksandra Orlova

Наявність прадавньої історії йоги зовсім не означає, що ця система не розвивається. Останні п’ятдесят років йога отримує все більше нових напрямків, прочитань та інновацій. Вчителі йоги відшліфовують свою практику і часом знаходять свіжі комбінації добре знайомих вправ які, зрештою, ведуть до появи зовсім нових асан. Перед вами перелік наймолодших йога-поз, складений авторитетним виданням Yoga Journal.

Поза Розвернутого Воїна —Viparita Virabhadrasana

Класична вправа для багатьох динамічних курсів йоги, насправді з’явилася зовсім нещодавно стараннями інструкторів з Аштанґа-Він’яса-Йоги. Вважається, що першим її впровадив видатний гуру Шрі Паттабхі Джойс у своїй школі в Майсурі, і вже в кінці 70-х років її практикували в американських студіях. Розвернутий Воїн — одна з найкращих поз для розтяжки, здатна проникнути під кожне ребро, аби розкрити міжреберні м’язи.

Дика Штучка — Camatkarasana

Не дарма ця поза має таку фривольну назву, адже в кінці 70-х років вона виникла із жартівливої звички американського інструктура Барона Баптіста робити Собаку-Перевертня (Позу Собаки навпаки). Згодом ця асана увійшла в перелік найкорисніших вправ дня розтягнення суглобів і розкриття грудної клітки.

Поза Русалки — Eka Pada Rajakapotasana

Ця варіація Пози Пінгвіна (Eka Pada Rajakapotasana) вперше була названа “Русалкою” під час виконання у воді. Зрештою майстри йоги вирішили, що вона має достатньо самостійних переваг, щодо користі та еститики, аби стати окремою асаною. Сьогодні Поза Русалки одна з найулюбленіших вправ для фотозйомок і вже має кілька власних варіацій.

Поза Богині — Utkata Konasana

Примітивна, на перший погляд, позиція стоячи досить складна, коли доводиться утримувати її певний час. Вона прекрасно тонізує м’язи всього тіла і кидає справжній виклик стегнам. Направду, Поза Богині добре відома адептам Тай-Чі, які іменують її “Конем” і практикують вже не перше століття. Поза Богині — одна з невеликого переліку асан, які рекомендують для практики вагітним жінкам.

Поза Занепалого Ангела — Devaduuta Panna Asana

Поетично красива, за назвою і зовнішнім виглядом, асана, виникла з варіаційного виходу з пози Бічного Ворона (Parsva Bakasana). Проте, не зважаючи на витончену подачу, вона вимагає чималих зусиль для виконання і являє собою водночас розтягувальну, балансну та силову вправу.

Поза Дитячого Коника

Ця варіація однієї з найскладніших асан у практиці йоги — Пози Коника (чи як її ще іменують Maksikanagasana — Поза Бабки) — настільки нова, що навіть не має всласної назви на санскриті, проте вона все частіше зустрічається у практиці компетентних йога-вчителів з Антанґа-Йоги. Вона має всі переваги вправ силового і балансного типу, та прекрасно готує тіло до складніших асан.

Поза Летючої Ящірки — Uttana Prasithasana

Ця вправа — не що інше, як вдале поєднання двох традиційних асан — Пози Ящірки (Utthan Pristhasana) і Пози Скорпіона (Vrscikasana). Вона являє собою складний баланс на руках із закиданням коліна однієї ноги на плече і утримуванням іншої ноги в повітрі, таким чином, кожна частина тіла знаходиться в активній позиції, а виконавець має бути напрочуд зосередженим.

Поза Скромного Фламінго — Eka Pada Uttansana

Деякі варіації асан тяжіють до спрощення, а деякі — до ускладнення. Поза Скромного Фламінго — ускладнена варіація однієї з вправ Бікрам-Йоги (Dandayamana Bibhaktapada Janushirasana). Баланс на руках і одній нозі справді певним чином імітує витонченого фламінго, та втримати цю позу з відповідною грацією не так вже й легко.

Гібрид Верблюда і Жаби — Ustra Ardha Bhekasana

Здавалося б, Поза Верблюда (Ustrasana) є однією з найоптимальніших для прогину спини, та якщо додати до неї елемент з Пози Жаби (Bhekasana), це дозволить більш інтенсивно розтягнути поперек. Щоправда, доведеться трохи побалансувати, але відточений Гібрид Верблюда І Жаби виглядає напрочуд натхненно.

Випад Назад

Випад Назад — досить природна, хоч зазвичай і перехідна, варіація стійки на передпліччі (у практиці йоги її називають Позою Розпушеного Павича — Pincha Mayurasana). За наявністю хорошої розтяжки ніг вона створює витончену інверсію, але цінність її полягає у потужному розкритті грудної клітки і розтягненні міжреберних м’язів.

Намасте!


Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також можуть сподобатись:
Темний бік йоги
Бікрам-йога. Дехто любить гарячіше
10 вправ для гнучкого тіла

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше