Японська методика боротьби з лінню, або Принцип 1 хвилини

7 вересня 2016
Annie
"З понеділка почну нове життя, буду ходити в тренажерний зал, займатися йогою, робити самомасаж, качати прес..." - кожен з нас періодично ставить собі якісь цілі і не досягає їх, переносить на наступний місяць, на кілька місяців, на рік.
Іноді ми завзято починаємо виконувати задумане, але, позаймавшись, наприклад, 3 рази на тиждень в тренажерному залі по кілька годин, кидаємо заняття на довгий час. Чому так відбувається? Тому що навантаження велике, тому що набридає, а звичка ще не виробилась.

Методика Кайдзен, або Принцип однієї хвилини

Існує японська методика "кайдзен", в яку закладено принцип "однієї хвилини". Суть цієї методики полягає в тому, що людина займається певною справою рівно одну хвилину, але день в день і в один і той же час.

Одна хвилина часу - це зовсім мало, а отже це легке завдання для будь-якої людини. Лінь не стане вам на заваді. Ті ж дії, які ви не хотіли виконувати протягом півгодини, придумуючи відмовки або виправдання, ви з легкістю виконаєте за хвилину.
 
Пострибати на скакалці, покачати прес, зробити гімнастику для очей, позайматися йогою, почитати книжку іноземною мовою - коли час обмежений однією хвилиною, заняття не здаються вам важко здійсненними, а навпаки, приносять радість і задоволення. А роблячи маленькі кроки, ви вдосконалюєтеся і досягаєте великих результатів.
 
Важливо те, що ви перемагаєте невпевненість у своїх силах, звільняєтесь від почуття провини і безпорадності, відчуваєте успіх і перемогу. Надихаючись почуттям успіху, ви поступово збільшуєте хвилинні заняття до п'ятихвилинних і так далі. Так ви непомітно досягнете півгодинних занять. Ось він, прогрес!
 
Методика "кайдзен" народилась в Японії. Саме слово є складовим і включає в себе два інших - "кай" (зміна) і "дзен" (мудрість). Автором цієї концепції менеджменту є Масаакі Імаі. Він вважає, що кайдзен - це справжня філософія, яка може однаково успішно застосовуватись і в бізнесі, і в особистому житті.
 
Людям західної культури японська методика може здатися неефективною, оскільки на Заході є усталена думка, що без великих зусиль хороших результатів не досягти. Але масштабні програми, віднімають багато сил, можуть зламати людину і залишитися безрезультатними. А принцип "кайдзен" підійде всім і може застосовуватися до багатьох сфер життя. Японці, наприклад, використовують стратегію поступового і постійного поліпшення у сфері менеджменту.
 
Залишилося тільки визначитися з вашими потребами та розпочати застосування методики "кайдзен" на практиці.

(via)

Якщо вас зацікавила ця стаття, радимо вам також почитати:
Хвороба офісних працівників - прокрастинація
5 способів побороти лінь
7 причин, чому ви ніколи не зробите нічого вражаючого
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше