Читати більше
яким був 26Bookforum lviv?
Львів 18-22 вересня був наповнений цілою купою цікавих культурниз подій. Близько 31 610 особи відвідали книжковий ярмарок. Традиційно Палац мистецтв, подвір'я Палацу Потоцьких та алея проспекту Свободи перетворились на одну з найбільших «книгарень» України. За весь період на ньому побувало близько 55 тис. львів’ян та гостей міста.
У межах програми відбулося 13 заходів для професійної аудиторії, де були презентовані видавничі проекти, пов’язані з новими технологіями для друку та розповсюдженням книжок. На подіях обговорили стратегію розвитку та презентували діяльність Українського Інституту книги. Міністр культури молоді та спорту України Володимир Бородянський презентував на книжковому ярмарку стратегію підтримки видавничої галузі міністерством.
Окрім презентацій та зустрічей, відбулось 67 автографсесій з відомими українськими та іноземними авторами: Василя Шкляра, Андрія Куркова та Марка Форсайта, Володимира В’ятровича, Януша Леона Вишневського, Катерини Калитко, Наталі Щерби, Андрія Любки, Макса Кідрука, Андрія Кокотюхи, Сергія Плохія та інших.
У Львівському книжковому ярмарку взяли участь 256 видавничих та книготорговельних структур, поліграфічних підприємств, громадських організацій і фондів.
Серед них вперше 30 учасників: Видавництво «Дім Химер», Видавництво Ольги Фреймут SNOWDROP, Видавництво Крокус, Видавництво Жорж, Видавництво «Моя книжкова полиця», Видавець Цибульська Вікторія, Видавництво «Вільний Вітер», Видавництво «Сумна вівця», Видавництво «СонцеСад», Видавництво Журналу I. Love City Guides,
Також участь у ярмарку взяли представники міжнародних та українських інституцій: Український культурний фонд, Міжнародний фонд відродження, UNESCO cities of literature network. А також були представлені учасники з Польщі, Білорусі і Туреччини, які презентували видання зі своїх країн.
Гостем 26 BookForum також став автор 25 книжок, професор Джефрі Сакс. Зі Сполучених Штатів приїхали фіналістка Пулітцерівської премії (2018) Еліф Батуман, поетка Олена Дженнінґс, співзасновник Нью Йоркської Групи аванґардних українських діяспорних письменників Юрій Тарнавський, а також донька одного з найвпливовіших дипломатів та істориків США ХХ століття Грейс Кеннан.
26 BookForum став однією з локацій Grand Tour сучасних європейських поетів. Дворічна мандрівка літературними фестивалями у 13 містах є презентацією антології з однойменною назвою — «Grand Tour. Подорож молодою поезією Європи». Книжку видала Німецька академія мови і поезії. Укладачі збірки Ян Ваґнер і Федеріко Італьяно під однією обкладинкою зібрали 730 віршів сучасних європейських поетів. До книжки увійшла й українська поезія. Антологію вже презентували у Франкфурті-на-Майні, Брюсселі, Відні, Берліні, Белграді та Лейкербаді. Grand Tour триває від березня 2019-го до вересня 2020 року. На 26 BookForum книжку презентували її редактори Ян Ваґнер та Федеріко Італьяно разом із поетами Ульріке Альмут Саніг з Німеччини, Мігелем-Мансо з Португалії, Лідією Дімковською з Македонії та Галиною Крук з України.
Вперше Україну відвідала Арундаті Рой. Індійська письменниця стала почесною гостею 26 BookForum. Лавреатка Букерівської премії презентувала новий роман «Міністерство граничного щастя». Книжка у перекладі Андрія Маслюха українською вийшла у Видавництві Старого Лева. Презентація зібрала 650 відвідувачів. Почесними гостями фестивалю також стали азербайджанський письменник і журналіст Ельчін Сафарлі та Мар’ям Петросян. Подію за участі Ельчіна відвідало 450 читачів, а на зустріч з вірменською авторкою фентезі Мар’ям Петросян прийшло понад 250 людей.
BookForum популяризує читання в Україні. Уперше карта «діаспори фестивалю» включала село – Велика Березна на Хмельниччині. Загалом 55 амбасадорок та амбасадорів представляли 26 BookForum в обласних центрах та містечках у 15 регіонах.
Уперше під час BookForum здійснювався переклад подій на жестову мову: 14 з них стали інклюзивними для людей, які не чують. Серед них – презентації книг, дискусії, воркшопи, також на жестову мову перекладали події для дітей. Партнер цих заходів – інклюзивний мистецький проєкт «Почути», команда якого вже 3 роки робить поезію та загалом мистецтво доступними для людей з інвалідністю.
Традиційно однією з найпопулярніших вечірок фестивалю стала Ніч поезії та музики non-stop. Подію відвідало понад 800 людей. Поезію, яка поєдналася з електронною та джазовою музикою, читали автори з 10 країн світу: Перу Сайспрес (Іспанія), Фредеріко Італьяно(Італія), Роберт Просер (Австрія), Кавіта Джиндал (Індія), Гаська Шиян (Україна), Олександр Комаров (Україна), Іван Семесюк (Україна). Вперше музика лунала у режимі non-stop упродовж усієї ночі. Виступи поетів супроводжували Laura Marti, Alloise, NYMPH., HEINALI feat. Michael Balog, New Brain Trio та Vendneio.
Фото надані ГО "Форум видавців".
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше