Яких порад повинні були дотримуватись вагітні в минулому: від нісенітниць до розумних речей

23 липня 2019
Kelsey Keff

З кожним роком ставлення до вагітних жінок у суспільства і медицини змінюється. Ми переконані, що для майбутніх мам середини XX століття партнерські пологи стали б шоком, а йога для вагітних — дивиною. Тож не дивно, що «вагітні» поради минулих століть зараз сильно дивують.

Як дізнатися про вагітність на ранніх термінах

Зараз дізнатися про вагітність на ранніх термінах — справа проста. Достатньо піти в аптеку і купити тест на вагітність. Однак на початку минулого століття такої можливості не було. Якщо жінка хотіла дізнатися про ранню вагітність то їй пропонували платний аналіз. Для цього вона повинна була здати сечу, яку згодом вводили за допомогою ін'єкцій самкам мишей або кроликів. Через 5 днів тварина піддавалася усиплянню для вивчення стану яєчників. Якщо ці органи були збільшені, то значить у сечі у жінки містився ХГЧ (Хоріонічний гонадотропін - прим.ред) — гормон, що виробляється при вагітності.
Що можна було їсти

У середні століття в Європі вагітні жінки повинні були дотримуватися такої дієти: вживати тільки суху і теплу їжу, запиваючи її великою кількістю червоного сухого вина. А ось у Фінляндії жінкам рекомендували вживати в їжу велику кількість чорного шоколаду. Вважалося, що цей продукт сприятливо впливає на плід, і дитина народиться щасливою. А ось судження про те, що пристрасті вагітної в їжі — це не що інше, як пристрасті майбутнього малюка, і досі в певній мірі є правдивими.

Що не можна було їсти

Кілька століть тому, як і зараз, для вагітних існували заборони щодо продуктів харчування. Так, приміром, суворо заборонялося вживати в їжу голову кролика. На думку лікарів тих часів вона могла привести до розвитку у плода заячої губи. Також вагітним заборонялося їсти м'які сири. Вони сприяли тому, що хлопчики народжувалися з дуже маленькими статевими членами. Під заборону потрапляли будь-які гострі продукти: їх вживання призводило до сліпоти дитини.
Про що треба було думати
В середині XIX століття лікарі зробили цікаве відкриття: думки, відчуття і емоції вагітної жінки передаються її плоду. Тоді всім майбутнім мамам рекомендували думати тільки про хороше. Це треба було для того, щоб дитина з'явилася на світ щасливою. Також потрібно було уявляти малюка здоровим і красивим. 

Корсет для вагітних

Кілька століть тому був придуманий спеціальний корсет для вагітних. Він не тільки приховував цікаве положення, але і призначався для того, щоб дитина виношувалася в «правильному місці». Ця річ була дуже жорсткою і незручною. Багато вагітних відмовлялися від корсета, надягаючи його тільки в особливих випадках. Подібний аксесуар можна зустріти і в гардеробі сучасної майбутньої матусі. Тільки зараз це не корсет, а пояс для вагітних, здатний підтримувати зростаючий животик, полегшуючи стан жінки.

Заборона на секс

Про те, що вагітним можна займатися сексом, стало відомо нещодавно. До цього 9 місяців він був під забороною. Джон Гарві Келлоґ — відомий лікар і винахідник кукурудзяних пластівців в одному зі своїх інтерв'ю говорив про секс під час вагітності такі слова: «Ті жінки, які хочуть, щоб їх дитина народилася повноцінною і не мала будь-яких збочених звичок, повинні відмовитися від статевого життя на час вагітності. Я вважаю, що плід здатний відчувати все те, що відчуває жінка. В подальшому це призведе до розпусти та інших відхилень у сексуальному житті. Як би важко не було, але рекомендується потерпіти, адже це запорука здоров'я майбутньої дитини.

Зайва активність це погано

Це зараз для майбутніх матусь придумані різні спортивні програми: йога, стретчинґ, аквааеробіка і т.д. А ще якихось 75 років тому ставлення до фізичних навантажень було протилежним. Вагітним рекомендували якомога менше себе навантажувати. Їм навіть заборонялися тривалі прогулянки на свіжому повітрі. На думку лікарів того часу все це негативно позначалося на дитині. Замість цього майбутнім матусям рекомендувалося перебувати в добре провітрюваних приміщеннях, розважаючи себе читанням книг і прослуховуванням музики. Також не заборонялися посиденьки з подружками, якщо вони приносили вагітній позитивні емоції. Окремим пунктом було винесено рукоділля, яке на думку медиків, сприятливо позначилося на психоемоційному тлі майбутньої матусі, позбавляючи її від переживань і стресів.

Вагітна завжди повинна модно одягатися

В середині XX століття корсети скасували, адже вченим вдалося довести, що ці пристосування шкодять плоду і жінці. Тоді почався бум на одяг для вагітних. Багато Будинків моди представили світу колекції одягу для майбутніх матусь, основною метою яких було приховування зростаючого живота. Вільні блузи зі складками, рюшами і різним декором, робили цікаве положення менш помітним. Вважалося поганим тоном, якщо вагітна жінка виходить на вулицю, а тим більше на публічний захід, одягнена не по моді. Для тих, хто не міг собі дозволити купити дорогий одяг стали випускатися журнали мод, де були викрійки для вагітних. Жінки з журналами йшли в ательє або сідали за швейну машинку самостійно.

Куріння корисна звичка

У це складно повірити, але в середині XX століття вагітним не заборонялося палити. Вважалося, що ця звичка сприятливо позначається на стані майбутньої матусі, заспокоюючи її емоційно. Для тих, хто все ж сумнівався в корисності цієї звички, виходила величезна кількість різних інтерв'ю лікарів. Вони пояснювали, що якщо курити певні дорогі марки сигарет, то шкоди не буде.

Турбота про чоловіка

Чим ближче були пологи, тим більше жінка була зайнята майбутнім малюком і собою. Однак в минулому лікарі вважали, що в цей період необхідно думати не тільки про майбутні пологи, а й про добробут чоловіка. Для цього жінці рекомендувалося підготувати чоловіка до своєї відсутності, наповнивши комору продуктами, з яких він може приготувати їжу, і перепрати коханому весь брудний одяг, щоб завжди було що вдягнути.

Здійснено переклад

Всі зображення: pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com