Читати більше
"Якщо у вас криві ноги - носіть глибоке декольте", - Крістіан Діор
Елегантність - у доглянутості. Найкращий одяг, найдорожчі прикраси і косметика не варті нічого, якщо ви не доглядаєте за собою (Крістіан Діор).
Сьогодні ми поговоримо про надзвичайно талановитого кутюр'є Крістіана Діора. Якщо починати з дитинства Крістіана, то народився він у забезпеченій сім'ї. Хороший смак Діору привила мати Ізабель Картамоне: жінка була ще тією модницею. Кутюр'є неодноразово згадував, що завжди захоплювався своєю матір'ю, адже вона вміла чудово виглядати у будь-якій ситуації. Крістіан Діор - це людина, яка була народжена для того аби творити моду. Пропоную почитати факти про французького кутюр'є, чиє ім'я по сьогоднішній день має для історії моди вагоме значення.
- Діор хотів стати архітектором. Навіть у дуже ранньому віці Крістіан прагнув мати можливість працювати як архітектор і створювати прекрасні будівлі. Це бажання прийшло, коли він і його сім'я жили у великому будинку в провінції Північної Франції.
- Батько придбав Крістіану картинну галерею; простір, який демонстрували твори Пабло Пікассо, Жана Кокто і Жоржа Брака. Уперше в Парижі саме Діор виставив у своїй галереї картину "Продовження пам'яті" Сальвадора Далі, що доводить широту знань у галузі мистецтва кутюр'є.
- Діор продовжував працювати художником-модельєром під час Другої світової війни. Він створював плаття для дружин офіцерів. Цим дуже підтримав модну індустрію в Парижі в складні часи.
- Конструкції суконь Діора були оскаржені багатьма жінками. Феміністки стверджували, що New Look (колекція Крістіана Діора) була гнітючою, бо лінія одягу вимагала дискомфорту, зокрема: корсет, кринолін та підкладка для створення належного силуету. Можливо, єдиним мотивованим конкурентом Діора була Коко Шанель, чия сукня була спроектована у такий спосіб, щоб бути зручною, елегантною та не створювати жінкам незвучності, а колекцію з корсетами Діора вона називала "жахом, який катує жіночі тіла".
- Діор провів кілька місяців в Радянському Союзі, вивчаючи соціально-політичні наслідки комунізму.
- Сестра Крістіан Катерина служила членом французького опору проти нацистської окупації під час Другої світової війни. Врешті-решт вона була захоплена гестапо і відправлена в концентраційний табір Равенсбрюк, де була ув'язнена аж до 1945 року.
- Модельєр був дуже забобонним. Він не починав жоден показ мод, не поспілкувавшись зі своєю трактувальницею карт таро. Також на кожному показі одна модель виходила на сцену з букетом білих лілій.
- Крістіан мав реальну залежність від їжі. Сьогодні ми називаємо це терміном "емоційне харчування". Кутюр'є був майстерним кухарем і надзвичайно любив шинку.
- Він був дуже скромною людиною, яка не любила публічних виступів. Глибоко-емоційний, вважав за краще триматися подалі від прожектора, навіть не з'являючись в кінці шоу.
- Діор був відмінним художником, проте не надто вправним кравцем. Коли він розпочав свою самостійну кар'єру дизайнера, зрозумів, що технічна частина ідеї для нього не настільки цікава. Його метою було створення: у моделях - встановити силует, вибрати тканину, точно визначити загальну лінію, а в реалізації - встановити напрям і основну ідею.
- Діор створив парфумерну лабораторію: сталося це у 1942 році. Парфуми Діор вважав завершальним акордом сукні й необхідним доповненням особистості жінки. Продукція Dior і сьогодні має шалену популярність.
- Власний будинок мод Крістіан Діор відкрив по закінченню війни — у 1946 році.
- Першим робити покази мод почав Крістіан Діор.
- Британська королівська сім'я навіть запросила молоде дарування на презентацію колекції до палацу.
- У 1949 році Діор запатентував свій дизайн. На той час це було нечувано! Його критикували, бо це вважалося нахабством.
- Перші помади Dior з'явилися в 1955 році - матові, у рожевих і помаранчевих відтінках, а вже в 60-х з'явилися перші блиски для губ і лаки для нігтів.
- За весь час існування помад Dior було розроблено понад 600 унікальних кольорів.
- Улюбленою квіткою Крістіана Діора був конвалія. Надалі вона стала символом знаменитого модного будинку.
- Його активна кар'єра тривала лише 12 років. Незалежна кар'єра Діора почалася після того, як йому виповнилося 40 років.
- Кутюр'є помер у віці 52 роки.
- На похороні було понад 2500 осіб; сім'я, друзі та вірні клієнти, яких він назбирав за свою прославлену кар'єру. Зокрема, попрощатися з вчителем прийшов 21-річний Ів Сен-Лоран, який працював під крилом Діор два роки до його смерті. Згодом Сен-Лоран став наймолодшим кутюр'є у світі моди.
- У фамільному будинку в Гранвілі нині існує музей Christian Dior.
- Досі немає чіткої версії чому він помер. Проте всі притримуються версії, що від серцевого нападу.
- Його некролог 1957 року озвучував The New York Times: "За величезними підприємствами Діора завжди стояв пухкий, рожевоносий майстер, який два рази на рік усамітнювався для створення новітніх конструкцій. І більшу частину цього усамітнення Діор проводив у своїй ванній кімнаті із зеленого мармуру, облицьованого сріблястим металом. Там він набирався натхнення, задумувався над новою лінією одягу і малював свої ідеї на папері".
Безсумнівно, Крістіан Діор був генієм у сфері моди, як ніхто інший розумів жіночі примхи. Чи можна сперечатись з тим вкладом, який Діор зробив у історію моди? Звичайно, що ні. Це була велика людина, знання якої ще довго будуть надбанням для багатьох поколінням.
Обкладинка: img1.hochu.ua
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше