Які чинники формують особистість?

22 жовтня 2014
Nastya Kukharyk
Світ навколо нас такий дивовижний та різноманітний! Різне оточення, різні думки, різні характери, різні світогляди, різні ми. Кожен із нас чимось відрізняється від інших. Хтось зовнішнім виглядом, хтось манерою висловлювання, хтось конкретною думкою, а хтось сукупністю таких думок. І саме та людина, яка відрізняється від соціуму, і називається особистістю.

Від народження людині притаманна сукупність індивідуальних якостей, на основі яких пізніше і формується особистість. Що ж це за чинники, які її формують? Безперечно, кожен із них є надзвичайно важливим, оскільки лише разом вони дають єдине ціле – особистість.

Левову частку формування особистості складає вплив соціуму. Адже, перебуваючи у ньому і будучи його частиною, людина переймає думки та певні риси характеру, притаманні оточуючим людям. Не дарма казав Арістотель: "Людина – політична тварина".

Вплив оточення на людину яскраво видно у деяких літературних творах світових авторів. До прикладу, твір Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я". Дружина Лавріна – Мелашка, здавалось би, спокійна, покірна дівчина, під впливом сім'ї Кайдашів і постійних сварок стає агресивною та злою. Проте не втрачає своєї доброти цілком.

Іншим вагомим чинником формування особистості є належна освіта та виховання. Адже лише освічена людина може досягти висот в першу чергу в саморозвитку. А людина, якій змалку прищепили правильні манери, не буде осміяна суспільством. "Ввічливість стала такою рідкістю, що деякі приймають її за флірт". Сумно, бо це норма людського спілкування. А ми, в погоні за матеріальними благами, забуваємо про всі правила і норми людського спілкування, і часто у деяких ситуаціях не знаємо, як правильно вчинити.

Але основним  чинником формування особистості, я вважаю, є її прагнення до чогось кращого. Потрібно постійно самовдосконалюватись та не зупинятись на досягнутому. Розсудлива людина не зможе жити й працювати, не поставивши перед собою певної мети, не продумавши шляхи її досягнення. На жаль, шлях до заповітної мрії завжди не легкий. І на ньому трапляється багато труднощів. Але слід пам'ятати, що Бог посилає тільки такі випробування, які нам під силу.

Людина відповідальна за те, якою вона є, до чого прагне, як реалізовує себе та свої здібності, чому навчилась та які її досягнення. Її світогляд і знання є своєрідним фундаментом, на якому згодом стоятиме сформована особистість. Тому цим аспектам слід надавати чимало уваги.

"Вище за будь-які знання належить ставити вивчення самого себе. Із усіх знань найкорисніші ті, котрі дають нам правильні відомості про нас самих і навчають нас управляти самим собою", - говорив Святий Амвросій. Це я все до того, що формування власної особистості слід почати з пізнання самого себе. Зв'ясувати, яка мета твого перебування на цьому світі, що ти можеш зробити, щоб змінити його на краще. І от тоді, коли зможеш зрозуміти свою суть, ти досягнеш істинного щастя.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

25 "поганих" звичок, які насправді дуже навіть корисні
Невеликі шкідливі звички поступово розростаються, і можуть зіпсувати ваше здоров'я і перешкодити досягненню цілей. Але не всі «погані» звички насправді такі погані. Ось про що вам точно не потрібно турбуватися!
Читати більше
Модне взуття осінь-зима 2019/2020
Майже ніщо так не додає настрою жінці, як покупка нової пари взуття. Яке ж взуття буде модне восени та взимку 2019/20? На які моделі варто звернути особливу увагу, готуючись до нового сезону? Давайте про все по порядку!
Читати більше