Читати більше
ЯКА ДОЛЯ БУДИНКУ ПРОФСПІЛОК?
З часів трагічного лютого 2014 року пройшло вже трохи більше чотирьох років. Рівно стільки ж не працює і Будинок профспілок, який згорів за часів революції. Але останнім часом відвідувачі Майдану стали звертати увагу на активність будівельників в цьому місці. Ми вирішили відправитись в саме серце столиці і зайти всередину легендарної будівлі, що б оцінити масштаб трагедії і з'ясувати подальше майбутнє Будинку профспілок.
Вже на підході до цього місця можна побачити, що фасад вже не обтягнутий величезним банером. Уздовж даху звисають підйомні крани та інша будівельна техніка, з далека видно і будівельні тури. За ним часто лазять будівельники, весь час збирають кріплення для оновленого фасаду. Але більша частина його вже практично дороблена. Виглядає все дуже по сучасному, приємно глянути одним словом. Підійшовши трохи ближче лунає гул моторів, працює будівельна техніка, іноді можна почути характерні звуки роботи відбійного молотка. В цілому будівля повністю обнесена двометровим парканом і виступає ця споруда від стін будівлі метрів на 10-12. Потрапити туди можна лише через центральний пропускний пункт з боку Софіївської площі. Я підійшов до посту охорони і там мене відразу ж дуже «ввічливо» зустріли з триповерховим матом. Пропускати на територію охорона відмовилась, вони переклали відповідальність на керівництво. Мовляв отримуйте дозвіл, а потім приходьте. Навіть отримавши такий дозвіл чомусь всерівно в доступі на територію охорона відмовила, на пропозицію пройтися разом з ними по об'єкту знову була почута чергова промовиста зв'язка слів. Охоронці тут нехай і непривітні, але свою роботу роблять і не соромляться розповідати про свої конфлікти між ними і керівництвом Будинку профспілок.
Прогулятися по будівельному об'єкту сильно не вдалося, журналісту просто не дозволили це зробити. Але побачене наштовхнуло на багато ідей. У дворі абсолютно все заставлені мішками з сумішшю, кріпленнями, частинами будівельних тур і будівельним інструментом різного калібру, від шруповерта до важенних відбійних молотків.
З нами погодився поспілкуватися один із працівників Будинку профспілок, своє ім'я в публікації він вказувати не бажав.
- Важко було почати реконструкцію будівлі?
- Рівень шкоди завданий будівлі під час пожежі був просто колосальний, велика частина згоріла, звалилися
перекриття 4 і 5 поверхів, нижні поверхи перетворилися на звалище згорілих матеріалів. Масштаби робіт по відновленню були настільки великі, що трохи більше року будівельникам довелося звідти виносити і вивозити це сміття.
- Це ж дуже дорого. Як це вдалося сплатити?
- На початкових етапах реконструкції були серйозні труднощі з тим, що б знайти гроші для виконання необхідних робіт. Для цього довелося пожертвувати значною частиною будівель на перших поверхах будівлі - після відкриття там з'являться кафе, банківські офіси. Ні держава, ні влада міста не дала ні копійки на те, що б все тут відбудувати заново. Все довелося робити своїми силами, а приміщення звісно, що продати.
- Чи відомо коли Будинок профспілок знову відкриє для всіх свої двері?
Зараз будуть вестися серйозні роботи щодо посилення конструкції. А далі подивимося. Будівельні роботи можуть трохи змінити свої терміни. За планами будівля повинна здатися в експлуатацію вже в середині серпня цього року. Будівля буде виконувати свої функції, що були до пожежі. Чи стане простим офісом як і коли то.
З огляду на те, що мені вдалося побачити, шансів завершити роботи в серпні небагато. Особливо зважаючи на зовсім порожню частину першого поверху будівлі. Є відчуття, що внутрішнє оздоблення буде вестися і після серпня. Будинок профспілок для всіх українців став своєрідним символом революції 2014 року. В ніч з 18 на 19 лютого 2014 року будинок було практично спалено вщент. Дуже хочеться вірити, що з відновленням цієї будівлі і наша країна теж переродиться.
А що з «Карателем»?
У той час, коли мер міста Віталій Кличко заявляв про те, що в цій будівлі планують побудувати музей присвячений трагічним подіям на Майдані, тут працювало скандальне кафе «Каратель». Скандальне тому, що для просування свого бренду обрали неоднозначну назву і тематику, арт-оформлення військового спрямування. Багато хто визнав це як просту ширму для заробітку грошей на продажу алкоголю. Заклад швидко обзавелося як і відвідувачами, так і противниками його існування.
Головними противниками існування цього закладу були родичі загиблих на Майдані і в АТО, в їхньому уявленні сама ідея цього закладу тут просто огидна, адже коли то тут гинули люди, а тепер хтось буде розпивати алкоголь і веселиться. Несанкціонованим відкриття «Каратель» визнав і сам мер міста Києва. В результаті київська влада прийняла рішення про знесення і закриття одіозною кафешки. А що було далі ви вже знаєте.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше