Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
Восьмигодинний сон — це сучасне нововведення. Уявіть, що живете в 18-му столітті. О 20.30 вечора ви одягаєте нічний ковпак, задуваєте свічки і засинаєте під запах воску, який м'яко заповнює повітря навколо ліжка. Спите кілька годин. О 2:30 ночі прокидаєтеся, одягаєте пальто і йдете до сусідів у гості. Вони теж не сплять. Спокійно читають, моляться або займаються сексом. Тому що до епохи електрики дворазовий сон за ніч був поширений всюди.
Проковтування інформаційного століття в один ковток
Якщо вам цікаво почитати більше про сучасний світ і його вплив на наш розум, візьміть на озброєння книгу Дуґласа Рашкоффа (Douglas Rushkoff) «Шок теперішнього: коли все відбувається прямо зараз» (Present Shock: When Everything Happens Now).
Не впевнений, що буду дотримуватися бімодальної моделі сну, але я виразно бачу переваги від нового розуміння часу і спроби жити відповідно до нього. Час як якість. Тривалість. Аромат. Один з моїх улюблених філософів 20-го століття Жан Ґебсер (Jean Gebser) 1949 року написав, що в основі кризи західної цивілізації лежить час. У своєму прагненні відповідати тенденціям ми залучаємося у все, що відбувається одночасно. Можливо, це неправильний підхід. Неправильне ставлення до часу. Може бути, нам потрібно зробити крок назад і бути присутнім; не наражатися на «потрясіння» в цифрову епоху, що критикує Рашкофф, але бути присутніми.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше