Як здавали Крим Росії: події шостирічної давності

26 лютого 2020
IntoNation.Kyiv

Сьогодні день фактичного початку вторгнення російських військ на територію України. Хоча, шість років тому офіційно інтервенція визнана була, а військові підрозділи РФ називалися «самообороною Криму», «ввічливими людьми» і «зеленими чоловічками».

Всі шість років не вщухають гучні заяви щодо захоплення Криму і героїчних жертв опору, хоча термін «опір» вельми спірне. Всі журналістські матеріали, фотографії та відеоролики демонстрували один факт - нашим військовим віддали наказ не рипатися.

Захистити півострів було реально, особливо, з тим урахуванням, що РФ спочатку не визнала військові сили в Криму частиною своєї армії. Лише після незаконного референдуму про статус Криму, російський уряд офіційно заявив про військову операцію проти України в Криму.

1. Путін: "Російських військ в Криму нема"

2. Путін: "За спиною самооборони Криму стояли наші військові"

«Вести», «Радіо Свобода» та 112 Україна видали власні хронології подій в Криму в 2014 році, де описуються далеко не запеклі баталії за українську територію, а банальні переговори, які, напевно, і називаються «опором».

Люди без розпізнавальних знаків зі зброєю юридично не можуть належати до якоїсь державі. Отже, вони вважаються збройним злочинним угрупованням. У цьому випадку повинен був працювати спецназ, поліція, СБУ, і, на крайній випадок, армія. І, звичайно ж, повинні були бути застосовані силові заходи. Тоді питання можна було вирішити, спираючись на законодавство. Бандитам мало бути запропоновано здатися, а в разі відмови і збройного опору - стрілянина на ураження.

Командування 204 бригади тактичної авіації, що дислокується на аеродромі "Бельбек" біля Севастополя, закликало владу України дати чітку команду, як їм діяти. В іншому випадку обіцяють керуватися статутом, аж до відкриття вогню. Звернення зачитав полковник Юрій Мамчур.

На російських блокпостах стояли не тільки солдати армії РФ, але і місцеві активісти проросійських партій в Криму. Діяли спільно. Уряд навіть не намагався щось вдіяти, хоча півострів вже був окупований російськими військами.

1. Російські блокпости біля заїзду у Крим.

2. Захоплена будівля кримського парламенту.

Наказ так і не надійшов. Просто сказали не загострювати, поки йдуть спроби мирно вирішити питання. Хоча, в процесі "мирного" рішення російські військові захоплювали Крим форпост за форпостом, будівля за будівлею. Наказу не було, а знищити те угруповання російських військ України було під силу.

Нижче наведемо статистику військового розкладу на момент захоплення півострова.

Усе. Росіяни не змогли б втрутитися офіційно, бо в іншому випадку для них були б наслідки важче, ніж якісь санкції.

Тоді назріває питання: чому Київ не віддав наказ про захист території АР Крим?

Автор - В.Юнонський

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com