Читати більше
Як зберігати свої біткоіни
Перед тим, як купувати біткойни , вам потрібно десь їх зберігати. Це місце називається « гаманець». Замість того, щоб фактично тримати ваш біткойн, він містить закритий ключ, який дозволяє вам отримати доступ до вашої адреси с біткойн (який також є вашим відкритим ключем). Якщо програмне забезпечення гаманця добре розроблене, воно буде виглядати так, як ніби ваші біткойни дійсно є, що робить використання біткойнів більш зручним і інтуїтивно зрозумілим.
На зображенні холодне сховище біткоiнов, популярного біткоін гаманця Xapo , сховище розташоване в горах, та це iнша тема..
Поїхали далі..
Насправді, гаманець зазвичай містить кілька закритих ключів, і у багатьох інвесторів біткойнов є кілька гаманців.
Гаманці можуть зберігатися на вашому комп'ютері і / або мобільному пристрої, на фізичному пристрої зберігання або навіть на аркуші паперу . Тут ми коротко розглянемо різні типи.
Електронні гаманці
Електронні гаманці можуть бути завантажені програмним забезпеченням або розміщені в хмарі. Перший - це просто відформатований файл, який зберігається на вашому комп'ютері або пристрої і полегшує транзакції. Хостингові (хмарні) гаманці, як правило, мають зручний інтерфейс, але ви будете довіряти третій стороні свої особисті ключі.
Програмний гаманець
Установка гаманця прямо на ваш комп'ютер забезпечує безпеку ваших ключів. Більшість з них мають відносно просту конфігурацію і безкоштовні. Недоліком є те, що вони вимагають більше обслуговування у вигляді резервних копій. Якщо ваш комп'ютер буде вкрадено або пошкоджено, а ваші особисті ключі також не будуть зберігатися в іншому місці, ви втратите свої біткоiни.
Вони також вимагають більш суворих заходів безпеки. Якщо ваш комп'ютер зламаний і злодій заволодіє вашим гаманцем або вашими особистими ключами, він також заволодіє вашим бiткойном.
Оригінальний програмний гаманець - це протокол Bitcoin Core, програма, яка запускає мережу біткойнів. Ви можете завантажити тут https://bitcoin.org/en/download (це не означає, що ви повинні стати повністю працездатним вузлом), але вам також потрібно буде завантажувати регістр всіх транзакцій з початку біткойн-часу (2009 року). Як ви можете здогадатися, це займає багато пам'яті - більш менш 150 ГБ.
Більшість використовуваних сьогодні гаманців - це «полегшенi» гаманці, або гаманці SPV (Спрощена перевірка платежів), які не завантажують всю бухгалтерську книгу, а синхронізуються з реальними об'єктами. Electrum https://electrum.org/#home - це добре відомий настільний біткойн-гаманець SPV, який також пропонує «холодне сховище» (повністю автономний варіант для додаткової безпеки). Результат може відстежувати кілька активів за допомогою складного користувальницького інтерфейсу. Деякі (наприклад, Jaxx https://jaxx.io/ ) можуть містити широкий спектр цифрових активів, а деякі (наприклад, Copay https://copay.io/ ) пропонують можливість загальних облікових записів.
Гаманець онлайн
Онлайн (або хмарні) гаманці пропонують підвищену зручність - зазвичай ви можете отримати доступ до свого біткойн з будь-якого пристрою, якщо у вас є правильні паролі. Всі вони прості в налаштуванні, поставляються з настільними і мобільними додатками, які дозволяють легко витрачати і отримувати біткойни, і більшість з них безкоштовні.
Недоліком є низька безпека. З вашими закритими ключами, що зберігаються в хмарі, ви повинні довіряти заходам безпеки хоста, і що вони не зникнуть з вашими грошима, не закриються і не позбавлять вас доступу.
Деякі провідні онлайн-гаманці прив'язані до бірж (наприклад, Coinbase https://www.coinbase.com/ і Blockchain https://www.blockchain.com/ ). Деякі пропонують додаткові функції безпеки, такі як автономне сховище ( Coinbase і Xapo https://xapo.com/ ).
Мобільні гаманці
Мобільні гаманці доступні у вигляді додатків для вашого смартфона, що особливо корисно, якщо ви хочете заплатити щось в биткойнах в магазині або якщо ви хочете купити, продати або відправити, перебуваючи в дорозі. Всі онлайн-гаманці і більшість згаданих вище настільних мають мобільні версії, в той час як інші, такі як Abra https://www.abra.com/ , Airbitz https://airbitz.co/bitcoin-wallet/ і Bread https://breadapp.com/ , були створені для мобільних пристроїв.
Апаратні гаманці
Апаратні гаманці - це невеликі пристрої, які підключаються до Інтернету для здійснення транзакцій в биткойнах. Вони надзвичайно безпечні, так як зазвичай не підключені до Інтернету і тому не можуть бути зламані. Однак вони можуть бути вкрадені або загублені разом з біткоiнами, які належать збереженим закритим ключам. Деякі великі інвестори зберігають свої апаратні гаманці в безпечних місцях, таких як банківські сховища. Трезор https://trezor.io/ , Keepkey https://www.keepkey.com/ і Ledger https://www.ledgerwallet.com/ і Case https://choosecase.com/ є яскравими прикладами.
Паперові гаманці
Мабуть, найпростіший з усіх гаманців, це шматочки паперу, на яких надрукований закритий і відкритий Ключі адреси біткойнов. Ці гаманці ідеально підходять для довготривалого зберігання біткойнов (очевидно, далеко від вогню і води) або для дарування біткойнов в якості подарунка, так як вони не підключені до мережі. Їх, однак, легше втратити.
З такими службами, як WalletGenerator https://walletgenerator.net/ , ви можете легко створити нову адресу і роздрукувати гаманець на своєму принтері. Складіть, запечатайте і все готово. Надішліть трохи біткойнів за цією адресою, а потім збережіть їх у безпеці або роздайте.
Чи безпечні біткойн-гаманці?
Це залежить від версії і формату, який ви вибрали, і від того, як ви їх використовуєте.
Найбезпечніший варіант - це апаратний гаманець, який ви тримаєте в автономному режимі в безпечному місці. Таким чином, немає ризику, що ваш акаунт може бути зламаний, ваші ключі вкрадені, а ваш біткойн зламан. Але якщо ви втратите гаманець, ваш біткойн зникне, якщо ви не створили клон і / або не зберегли надійні резервні копії ключів.
Найменш безпечним варіантом є онлайн-гаманець, оскільки ключі зберігаються у третіх осіб. Це також виявляється самим простим в налаштуванні і використанні, надаючи вам знайомий вибір: зручність проти безпеки.
Багато серйозних інвесторів у біткойни використовують гібридний підхід: вони тримають основну, довгострокову кількість біткойнів в автономному режимі, маючи при цьому "баланс витрат" на ліквідність на мобільному рахунку. Ваш вибір буде залежати від вашої стратегії до біткойнiв і вашої готовності стати "технічним".
Який би варіант ви не вибрали, будьте обережні. Зробіть резервну копію всього і повідомте тільки своїм близьким і рідним, де зберігаються ваші резервні копії.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше