Як зберігати батареї для тривалого використання та часу

4 грудня 2022
Редакція

Батареї можна зберігати багато років перед першим використанням, не зазнаючи серйозних пошкоджень. Правильне зберігання продовжує термін служби акумуляторів і перешкоджає їх перетворенню в небезпеку, дозволяючи легко знаходити їх, коли ви хочете ними користуватися. Перш ніж ми пояснимо, як довго зберігати батареї, давайте швидко розглянемо, що таке батарея, та різні типи батарей, які існують. 

Батареї — це сукупність однієї або декількох комірок, хімічні реакції яких виробляють потік електронів у ланцюзі. Вони бувають різних розмірів, форм, типів та застосувань. Різні типи акумуляторів — лужні, сольові, водневі та літієві. Лужні та літієві батареї найчастіше використовуються у повсякденному житті, які мають форму палички та необхідні для більшості повсякденних предметів, що працюють від батарей, таких як пульт дистанційного керування та іграшки для дітей.

Дві основні категорії — це одноразові акумулятори та акумулятори. Одноразовими є в основному лужні або літієві батареї, які одноразові і приречені на утилізацію після їх вичерпання. Акумуляторні батареї, також відомі як акумулятори, складаються зі свинцево-кислотних, нікелевих та літієвих елементів і призначені для використання кілька разів шляхом підзарядки акумуляторів; вони набагато дорожчі, ніж купувати одноразові акумулятори.

Калібрування акумуляторної батареї ноутбука для оптимізації її роботи

Усередині електроніки батареї зашитий програмний код, який обчислює її ємність під час зарядки/розрядки. Час від часу потрібно проводити процедуру калібрування акумулятора, щоб гарантувати правильність відображення часу автономної роботи і відсотка ємності на екрані ноутбука. Ви повинні здійснити повний цикл зарядки і розрядки батареї до старту роботи на ноутбуці, і повторювати цей цикл кожні два або три місяці. Однак процедура калібрування не збільшує фактичну ємність батареї. Тому якщо акумулятор витратив свою ємність, вам буде потрібно замінити його. Вибирають АКБ за спеціальними ХАРАКТИРИСТИКИ, які доступні на самому пристрої, вони також іноді можуть бути на етикетці ноутбука. Якщо нічого з цього немає, ви можете використовувати zeto.ua, там буде зручний пошук по моделі ноутбука. Просто вибираєте свою модель ноутбука, а система сама підбере правильний акумулятор.

Для проведення правильної процедури зарядки і розрядки виконуйте наступні інструкції:

 1. Встановіть спочатку параметри енергозбереження, необхідні для калібрування акумуляторної батареї. У різних операційних системах це робиться по-різному, але принцип наступний: в панелі управління знайдіть налаштування управління електроживленням і економією електроенергії та змініть схему управління живленням на «портативну». Вимкніть функцію автоматичного відключення дисплея, дисків і перехід в режим очікування. Вимкніть сповіщення про розрядження акумулятора.
 2. Вимкніть зарядний пристрій (блок живлення) і використовуйте ноутбук до тих пір, поки батарея не сяде і він не вимкнеться.
 3. Підключіть блок живлення назад і зарядіть батарею до 100%. Перед першим використанням ноутбука (або відновленням використання після тривалого зберігання), акумуляторну батарею потрібно зарядити повністю і розрядити до кінця 3-4 рази, щоб оптимізувати її роботу. Процес повної зарядки акумулятора може займати до п'яти годин.
 4. Коли ваша батарея відкалібрована, для досягнення максимальної продуктивності поверніть настройки енергозбереження на своєму ноутбуці до первинних значень, що б він міг посилати коректні оповіщення, наприклад, повідомлення про розрядку батареї або про перехід в режим очікування або режим сну.

Як зберігати акумуляторні батареї

Зберігаючи батареї, переконайтеся, що ви вибрали прохолодне і сухе місце. Найкращий діапазон температур для зберігання акумуляторних батарей становить від 20 ° C до + 45 ° C. Спосіб зберігання, обслуговування та заряджання акумуляторів може мати значний вплив на тривалу життєздатність акумулятора. Обов’язково вибирайте прохолодне і сухе місце для зберігання акумулятора.

Насправді, основними критеріями, які ви можете використовувати для збільшення терміну служби акумуляторів, є тепло і вологість місця, де ви їх зберігаєте. Вони, звичайно, можуть час від часу витримувати екстремальні температури, якщо це необхідно, але, піддаючи їх нагріванню вище 30 ° C, їх природний саморозряд значно прискорюється, особливо для лужних або літієвих батарей. Вони можуть просто вибухнути, якщо піддаються дії занадто високих температур, тому ви також можете уникнути ризику. Акумуляторні батареї також будуть сильно пошкоджені у разі високої температури поблизу. Можливість витоку також збільшується вище 60 ° C, і якщо ви залишите батарею в середовищі з температурою 40 ° C протягом 5 років, вона втратить до 25 відсотків від початкової ємності заряду.

Найкраще зберігати свої батареї в приміщенні нижче 30 ° C, особливо в країнах, де клімат дуже жаркий або в періоди дуже спекотної погоди, ви також можете використовувати кондиціонер для підтримки ідеальної кімнатної температури. Низька температура уповільнює процес саморозряду акумуляторів і, отже, збільшує термін їх служби. Однак будьте обережні із занадто сильним холодом для лужних батарей, які не витримують занадто низьких температур, на відміну від літієвих батарей, які не мають негативного впливу.

Як зберегти батареї, коли вони не використовуються

Багато разів ми купуємо акумуляторів більше, ніж нам потрібно, тим більше, що так дешевше. Але після відкриття упаковки батареї, якими ви не збираєтесь користуватися, слід зберігати, щоб вони не були піддані змінам температури та вологості. Щоб зберегти час автономної роботи, нижче наведено кілька порад, які допоможуть вам зберегти термін служби акумулятора ноутбука.

Одним з найкращих способів зберегти час автономної роботи є загортання їх у аркуш газети та розміщення в шухляді подалі від тепла та світла. Уникайте екстремальних температур, як високих, так і низьких, при зберіганні акумуляторів. Високі температури можуть прискорити руйнування майже всіх елементів батареї та можуть створити значну небезпеку для безпеки, включаючи пожежу або вибух.

Якщо батареї призначені для цифрових або відеокамер, не позбавляйтеся від старих, їх все одно використовують для будильників, пультів дистанційного керування, кухонних годинників і навіть для ляльки. Якщо ви більше не користуєтесь ними, не викидайте їх, вони надзвичайно забруднюють. Шукайте контейнери для акумуляторів у вашому районі проживання та утилізуйте їх належним чином. У деяких організаціях, де вони продають акумулятори, вони є. 

За можливості зберігайте невикористані батареї в оригінальній упаковці. Запасні батареї слід зберігати у пластиковому ящику для акумуляторів. Зберігайте батареї при кімнатній температурі в сухому темному місці. Крім того, ви можете зберегти час автономної роботи, вимкнувши пристрій і витягнувши батарею ноутбука, коли вона не використовуються, і його не слід використовувати тривалий час.

Як довго можна зберігати батареї?

Якість нових акумуляторів різниться залежно від виробника батарейок, часу їх виготовлення та вмісту батареї. Багато факторів впливають на термін служби акумулятора. Наприклад, автомобільні акумулятори прослужать близько чотирьох років у звичайних умовах. Багато автомобільних акумуляторів можуть тривати довгі роки після цього. 

Термін служби лужної батареї становить близько 7 років при зберіганні при 20°C до 80 відсотків від початкової ємності. Термін служби літієвої батареї до 10 років при зберіганні при 20°C до 80 відсотків від початкової ємності. А літій-іонний акумулятор можна зберігати в сухому місці при температурі, що не перевищує 30°C. Тримайте акумулятор ноутбука у відсотковому стані заряду для тривалого зберігання,

Правильне зберігання акумулятора не тільки продовжує час автономної роботи, але й допомагає знаходити їх, коли вони вам потрібні. Якщо їх не зберігати належним чином, акумулятори можуть стати дуже небезпечними та спричинити пожежу. Нестабільний характер батарей вимагає особливої ​​уваги, особливо при тривалому зберіганні. Зберігання їх у сухому прохолодному місці, бажано в окремих пластикових контейнерах, може значно зменшити втрату ємності для зберігання, щоб ви могли оновлювати їх як завжди, коли закінчується період їх сплячки.

Як зберегти високу працездатність батареї ноутбука

 • Не виймайте батарею з корпусу ноутбука. Виробники ноутбуків в курсі, що лептопи багато часу працюють від мережі — всі сучасні ноутбуки проектувалися з урахуванням цієї особливості. Слідкуйте за тим, щоб ноутбук не перегрівався, а разом з ним не перегрівалася батарея.
 • Не розряджайте батарею в нуль (0%) занадто часто — швидко втрачається ресурс. Оптимальним буде рішення, коли при розряді в 5% ви ставитиме ноутбук на зарядку.
 • Для збереження ресурсу батареї не тримайте батарею весь час зарядженої на 100 %. Оптимальним зарядом протягом тривалого терміну буде діапазон 40-60 %. Цього можна досягти використовуючи спеціальні утиліти. У ноутбука Lenovo є утиліта — Lenovo Energy Managment. У інших марок ноутбуків є схожі утиліти.
 • Не використовуйте ноутбук в екстремальних умовах. Висока вологість, надмірно низька температура (нижче 0 ºC) або надмірно висока (вище 40 ºC). Оптимальний режим батареї ноутбука 15-25 ºC.
 • Не грайте в ігри на акумуляторі. Це призводить до високої навантаженні на акумулятор і супер швидкого розряду Li-Ion батареї. До того ж кількість циклів заряд-розряд буде швидко рости — всі акумулятори мають обмежений ресурс таких циклів (500-800).
 • І ще раз. Слідкуйте за температурними режимами роботи ноутбука! Загальний нагрівання корпусу і батареї буде вести до її посиленою деградації особливо під навантаженням. Якщо ноутбук дуже сильно гріється і вимикається — розберіть і почистіть ноутбук, або зверніться в майстерню для чищення системи охолодження ноутбука і заміни термопасти.
 • Залишаючи ноутбук на тривалий термін зарядите батарею повністю (на 100 %) і вийміть з корпусу. Іноді перевіряйте наявність як мінімум 10 % залишкового заряду. Якщо заряд нижче - зарядіть батарею знову.

 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com