Як вибрати насос для підвищення тиску води

30 липня 2019
Редакція

Досить часто мешканці багатоповерхівок і приватних будинків стикаються з проблемою недостатнього тиску в водопроводі. З цієї причини не може відбуватися робота газових котлів, колонок, пральних і посудомийних машин. Щоб забезпечити нормальний напір, необхідно встановити насос для підвищення тиску води в квартирі. 

Сьогодні ми розглянемо різновиди, особливості вибору і самостійного встановлення обладнання, що підвищує тиск води.

Для повноцінного споживання води в житловому будинку необхідна поставка її під тиском не менше 2 бар. Цього, як правило, досить для прийняття душу, миття посуду, нормального функціонування пральної машини й інших пристроїв. Саме тиск в межах від 2 до 4,5 бар вважається нормальним.

Однак тиск навіть трохи менше 2 бар вже може бути критичним для нормальної роботи деяких пристроїв, наприклад, зворотньо осмотичних фільтрів. Зі зниженням показань манометра катастрофічно падає комфорт водокористування, а в останньому випадку і зовсім вода перестає текти з крану.

Причиною може бути як недостатній тиск на вводі, що особливо часто спостерігається в пікові періоди водорозбору, так і в старих будовах звуження внутрішнього діаметра трубопроводу через відкладення.

Класифікація моделей

Отже, при виборі враховують, чи потрібно просто посилити слабкий напір або ж підняти воду з нижніх поверхів на верхні. У першому випадку знадобиться невеликий за потужністю і розмірами пристрій, конструкції «ін-лайн», який просто монтують в трубопровід, у другому — відцентровий водяний агрегат високого тиску з гідроакумулятором.

Вони працюють в одному з двох режимів:

Ручний режим забезпечує безперервну роботу обладнання. Потрібно стежити, щоб воно не перегрівалося і не вийшло з ладу, вчасно його відключати.

Автоматичний режим. При ньому роботу регулює датчик протоки. Як тільки включається кран, і починає текти вода, вмикається насос. Цей режим кращий від першого, при ньому водяний насос для підвищення тиску захищений від роботи в сухому режимі (при відсутності води), а значить, прослужить довше. Варіант з автоматикою більш економний.

Існує також класифікація насосного обладнання за способом охолодження корпусу. Воно може здійснюватися за допомогою крильчатки двигуна або за допомогою рідини:

Охолодження за допомогою лопатей. встановлених на валу, так звана конструкція із сухим ротором. Для таких двигунів характерні високий ККД і незначний шум під час роботи. Охолодження за допомогою рідини, так званий мокрий ротор. Агрегат при такій системі охолодження працює практично безшумно. Для користувача важливе значення має і розмір насоса, адже встановлювати обладнання часто доводиться в невеликих за розмірами приміщеннях.

Зазвичай врізку в трубу здійснюють на вході в квартиру або будинок. При цьому важливо врахувати, що бувають насоси універсальні, які без зайвих роздумів можна використовувати для систем холодного і гарячого водопостачання. А є такі, які використовують тільки або для холодної води, або для гарячої.

 Що треба врахувати при виборі конкретного агрегату для будинку або квартири

Отже, вибираючи насосне обладнання, потрібно обов'язково врахувати кілька важливих пунктів: поставлене завдання; характеристики (пропускна здатність і створюваний напір); авторитет фірми виробника; розміри приміщення, в якому планується встановити обладнання; суму, яку планується витратити на його придбання.

Без знання необхідної продуктивності і напору, правильний вибір зробити дуже складно. Всі необхідні розрахунки краще довірити фахівцеві. Багато фірм, що реалізують подібне обладнання, надають таку послугу абсолютно безкоштовно. Якщо потрібно всього лише трохи збільшити тиск в системі, приблизно на 1,5 атмосфер, то компактний насос, який легко і просто можна врізати прямо в трубу, підійде ідеально. 

Деякі фахівці вважають установку дорогого і потужного насоса зайвою. На їхній погляд, більш раціональний варіант — кілька пристроїв невеликої потужності, які підключаються безпосередньо перед точками розбору і побутовими приладами, роботу яких треба оптимізувати.

Обкладинка — pinterest.com. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Спортивний одяг: 4 поради, як вибрати
Ми часто говоримо про тренди, слідкуємо за новинками, беручи до уваги одяг на повсякдень та яскраві акценти, які пропонують бренди. Сьогодні мова піде про не менш важливу частину гардероба — спортивний одяг для чоловіків.
Читати більше