Як розпізнати маніпулятора та не піддатися впливу

22 листопада 2019
Олена Українка

Маніпулятори переслідують власні цілі. Їм байдуже на оточення і чужі почуття. Їх турбує лише власне життя.

Тому дуже важливо не піддаватися їхнім хитрощів і не стати жертвою. Як же викреслити таких людей зі свого життя?

Ось 5 порад, як змусити маніпулятора залишити вас у спокої:

1. Будьте впевненими в собі.

Маніпулятори полюють на людей із низькою самооцінкою. Вони живляться нею, як наркотиком. Та й простіше маніпулювати тими, хто в собі сумнівається.

Тому вам потрібно працювати над упевненістю в собі. Якщо ви її випромінюєте і можете відстоювати свої інтереси, це відлякає маніпулятора. Він зрозуміє, що вам навряд чи можна віддавати накази.

Іноді маніпулятор буде більш наполегливим. Тому вам доведеться і в майбутньому захищати себе. Але одного разу він здасться і усвідомить, що ви сильніші за його.

2. Будьте стійкі.

Маніпулятори дуже хитрі. Вони будуть намагатися отримати від вас інформацію, а потім завдяки їй постараються змусити вас зробити так, як їм хочеться.

Вони можуть завоювати вашу довіру і сподіваються, що завдяки цьому ви підете їм на поступки. Але не варто вестися. Ви повинні бути стійкі до того, що вони говорять, і не піддаватися їхнім бажанням або брехні.

3. Навчіться говорити «ні».

Ви можете сказати «ні» в будь-якій ситуації. І вони нічого не можуть із цим вдіяти.

Навіщо сперечатися або робити те, що вам не подобається? Ви завжди можете відмовитися. «Ні»  дуже сильне слово.

4. Довіряйте лише собі.

Маніпулятори змушують жертв сумніватися у своїх почуттях і відчуттях. Вони спробують розіграти сцену і сказати, що ваше життя геть руйнується або що ви емоційно не стабільні. Адже їм простіше буде управляти слабкою людиною, котра в собі сумнівається. Так вони спробують зламати вас і підпорядкувати своїй волі.

Але не дозволяйте їм вирішувати, що ви відчуваєте. Сталася якась неприємність? Вийдіть з кімнати і залишіться наодинці з собою. Це потрібно, щоб ви самі зрозуміли, що відчуваєте.

Маніпулятори не мають влади над вами або вашими діями і почуттями.

5. Скажіть про свої очікування.

Якщо все інше зазнало невдачі, вони все ще наполягають, скажіть: «Я хочу, щоб ви говорили зі мною спокійно. Я хочу, щоб ви перестали ображати мене».

Фрази «Я хочу, щоб" або "Мені потрібно, щоб ви...» допоможуть їм зрозуміти, що вони не контролюють ситуацію. Ви самі ставите їм вимоги. І, якщо вони не відповідають їм, вирішуйте самі, чи варто спілкуватися із цими людьми.

Здійснено переклад.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Творчий інтенсив від Space One, або Як стати письменником
Наразі важко здивувати чи то набором маркетингових секретів, а чи мозаїкою щасливих лайфхаків, хоч би від кого ми їх почули. Адже велике значення має не лише популярність того чи іншого автора, але також його шлях до успіху, втілений у власних книжках, про який він завжди готовий розповісти.
Читати більше