Як реклама впливає на наш мозок

«Слід» від реклами залишається в нашому мозку протягом трьох місяців. До такого висновку прийшла група французьких дослідників, що вивчала вплив реклами в інтернеті на користувачів.

Скільки годин на день ми проводимо в інтернеті? Загалом навряд чи менше трьох. Яку інформацію отримує мозок, поки ми дивимося в екран комп'ютера або смартфона? Очевидно, що він зайнятий не тільки змістом пошукових запитів, читанням новин, переглядом френдстрічки або гортанням фотоальбомів.

Поки свідомість фіксується на тексті, спливаючі мирехтливі картинки або банери, розташовані зверху, знизу або з боків, відображаються на сітківці ока і передаються в мозок, хочемо ми цього чи ні.

«Косметика, телефони, подарунки, автомобілі, стрілочки «натисни сюди і дізнаєшся», — усе це потрапляє в мозок і не покидає його протягом декількох місяців», — стверджує Дідьє Курбе, керівник групи дослідників, що вивчає вплив реклами на психіку. Не забувайте і про спливаючі вікна — невеликі зображення, які активізуються автоматично. Ми намагаємося не звертати на них уваги або ж активно намагаємося видалити їх з поля зору.

Щоб оцінити вплив такої реклами на психіку людини, учені протестували 400 добровольців. Їх запросили пошукати щось в інтернеті і періодично, через випадкові інтервали часу, відправляли їм рекламні банери, імітуючи те, що зазвичай і відбувається, коли ми переглядаємо інтернет-сторінки.

Потім учасників запитали: чи помітили вони, що їм намагалися «продати» якісь продукти, і якщо так, то які саме. «Ні», — одностайно (і простодушно) відповіли добровольці. Ніхто з них нічого не бачив і нічого не запам'ятав.

Сховище інформації

Ми багато чого не помічаємо і не запам'ятовуємо, але мозок зберігає всю отриману інформацію. Саме це підтвердилося, коли вчені вирішили продовжити експеримент про вплив реклами на мозок.

Ми думаємо, що захищені від впливу реклами, але мозок зберігає враження від побаченого без нашого відома.

Спочатку через сім днів, а потім через три місяці після першого етапу добровольцям надали товари, рекламовані під час експерименту. Користувачі повинні були якомога швидше їх упізнати і сказати, чи хочуть вони їх купити.

Часу на роздуми практично не було потрібно. Це означає, що ці продукти вони бачать не вперше — у їхньому мозку залишився відбиток їхньої назви або зображення (або і того, й іншого одночасно).

За три місяці охочих купити рекламований товар стало навіть більше, ніж через тиждень. З цього випливає, що випадково отримана інформація зберігається в мозку не менш декількох місяців.

Що робити з перевантаженням?

Отже, навіть якщо ми думаємо, що захищені від впливу реклами, мозок зберігає враження від побаченого без нашого відома. Що робити з таким «незговірливих» партнером? Поводитися з ним якомога дбайливіше і з великою повагою. Інформаційний потік, шумові і колірні атаки, які постійно рушаться на нас у світі, перенасичені інформацією, не проходять безслідно. Вони завантажують мозок, «забруднюють» психіку і періодично нагадують про себе.

Утім, дослідники з групи Дідьє Курбе вважають, що ми в змозі протистояти негативному впливу реклами. Насамперед не варто заперечувати цього впливу: важливо визнати, що реклама, під напором якої ми мимоволі потрапляємо в інтернеті, залишає свій слід в мозку. Визнавши це, ми можемо навчитися нею розпоряджатися.

Варто дбати, щоб мозок залишався пластичним, не дозволяти йому не діяти. У цьому дуже допомагають східні техніки, особливо медитація. Зберігаючи мозок в робочому стані і навчившись осмислювати, все, що бачимо в мережі, ми швидше зможемо уникнути небажаних маніпуляцій.

Здійснено переклад.

Зоюраження — pinterest.com 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше
Творчий інтенсив від Space One, або Як стати письменником
Наразі важко здивувати чи то набором маркетингових секретів, а чи мозаїкою щасливих лайфхаків, хоч би від кого ми їх почули. Адже велике значення має не лише популярність того чи іншого автора, але також його шлях до успіху, втілений у власних книжках, про який він завжди готовий розповісти.
Читати більше