Як припинити деградувати: 13 способів

26 листопада 2018
Vitaliy DeFranko

Старінню піддається не тільки наше тіло, а й мозок. На жаль, зберегти пам'ять, ясний розум та інтелект в похилому віці вдається далеко не всім. Навіть у дорослої здорової людини проявляється природне погіршення когнітивних функцій. Проте нейрофізіологи впевнені, якщо правильно харчуватися, вести активний спосіб життя і присвячувати час певним заняттям, які розвивають мозок, у старості ви будете розумнішими за всіх!

Ось 13 найбільш цікавих і корисних хобі для розвитку мозку. Виберіть одне або кілька і присвячуйте їм хоча б півгодини на день!

1. Медитація

Медитація допомагає знизити рівень стресу, тиск крові, зміцнити імунну систему і поліпшити здатність концентруватися. Всього 10 хвилин повної релаксації повернуть вам чудовий настрій і допоможуть мозку працювати краще.

2. Робота в саду

Садівництво — напрочуд корисне хобі для мозку. Ви:
  • знижуєте рівень кортизолу — гормону стресу;
  • заряджаєтеся позитивом;
  • пишаєтеся своїми досягненнями;
  • виконуєте фізичну роботу;
  • знижуєте ризик деменції на 36%;
  • проводите час на свіжому повітрі.

3. Готування

Дослідження показують, що люди, які готують їсти вдома, ведуть загалом більш здоровий спосіб життя. Крім цього, вони мають можливість вибрати максимально здорові продукти і насолодитися процесом приготування, що позитивно позначається на стані мозку.

4. Читання

Читання вчить розум фокусуватися, розширює словниковий запас, розвиває уяву, аналітичні здібності та робить мозок більш активним. Також читання — один з найкращих способів боротьби зі стресом (рівень стресу знижується на 69%).

5. Гра на музичному інструменті

Гра на музичному інструменті сприяє когнітивному розвитку, покращує координацію і дрібну моторику. Як у дітей, так і у дорослих гра на музичному інструменті підвищує рівень IQ.

6. Гра в шахи

Під час гри розвиваються обидві півкулі мозку, поліпшується пам'ять і стратегічне мислення.

7. Танці

Танці — не тільки відмінне фізичне тренування, яка знижує рівень стресу і підвищує рівень серотоніну. Танці — спосіб стати розумнішим, оскільки для запам'ятовування і відтворення різних комбінацій рухів ви активно заді.єте різні ділянки мозку.

8. Командні види спорту

Граючи в команді, ви отримуєте безліч переваг: рухливість, нові друзі і спілкування. Дослідження показують, що відсутність спілкування негативно позначається як на стані мозку, так і на загальному стані здоров'я. Тому баскетбол, футбол, волейбол та інші командні види спорту стануть відмінним способом провести час із користю.

9. Бойові мистецтва

Крім очевидної переваги — вміння постояти за себе — бойові мистецтва відмінно розвивають мозок, підвищуючи здатність концентруватися, утримувати рівновагу, а також досягати єдності розуму і тіла.

10. В'язання

Експерти стверджують, що в'язання — відмінний спосіб боротьби з тривогою, занепокоєнням, депресією і хронічним болем. Переваги роботи руками можна порівняти з ефектом медитації. В'язання активує парасимпатичну нервову систему і притуплює реакцію «бий або біжи».

11. Письмо

Ведення щоденника, журналу або блокнота, в якому записуєте свої думки, ідеї, цілі і т.д. допомагає вирішити безліч проблем і служить своєрідним механізмом зняття стресу.

12. Вивчення іноземних мов

Вивчення іноземної мови зробить вас розумнішим. Крім цього, зможете спілкуватися з іноземцями, пізнаючи їхню культуру. Все це допомагає знизити ризик появи деменції.

13. Сміх

Крім перерахованого вище, відмінними ліками для мозку і всього тіла є сміх, який називають активною медитацією.
Яке б хобі для мозку ви не вибрали, сміх завжди стане відмінним доповненням до будь-якого заняття: він допоможе зняти стрес і розслабитися.
Джерело: lifedeeper.
Обкладинка - pinterest.com.
Спільнота автора на Фейсбуці - z-code.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше