Як припинити деградувати: 13 способів

26 листопада 2018
Vitaliy DeFranko

Старінню піддається не тільки наше тіло, а й мозок. На жаль, зберегти пам'ять, ясний розум та інтелект в похилому віці вдається далеко не всім. Навіть у дорослої здорової людини проявляється природне погіршення когнітивних функцій. Проте нейрофізіологи впевнені, якщо правильно харчуватися, вести активний спосіб життя і присвячувати час певним заняттям, які розвивають мозок, у старості ви будете розумнішими за всіх!

Ось 13 найбільш цікавих і корисних хобі для розвитку мозку. Виберіть одне або кілька і присвячуйте їм хоча б півгодини на день!

1. Медитація

Медитація допомагає знизити рівень стресу, тиск крові, зміцнити імунну систему і поліпшити здатність концентруватися. Всього 10 хвилин повної релаксації повернуть вам чудовий настрій і допоможуть мозку працювати краще.

2. Робота в саду

Садівництво — напрочуд корисне хобі для мозку. Ви:
  • знижуєте рівень кортизолу — гормону стресу;
  • заряджаєтеся позитивом;
  • пишаєтеся своїми досягненнями;
  • виконуєте фізичну роботу;
  • знижуєте ризик деменції на 36%;
  • проводите час на свіжому повітрі.

3. Готування

Дослідження показують, що люди, які готують їсти вдома, ведуть загалом більш здоровий спосіб життя. Крім цього, вони мають можливість вибрати максимально здорові продукти і насолодитися процесом приготування, що позитивно позначається на стані мозку.

4. Читання

Читання вчить розум фокусуватися, розширює словниковий запас, розвиває уяву, аналітичні здібності та робить мозок більш активним. Також читання — один з найкращих способів боротьби зі стресом (рівень стресу знижується на 69%).

5. Гра на музичному інструменті

Гра на музичному інструменті сприяє когнітивному розвитку, покращує координацію і дрібну моторику. Як у дітей, так і у дорослих гра на музичному інструменті підвищує рівень IQ.

6. Гра в шахи

Під час гри розвиваються обидві півкулі мозку, поліпшується пам'ять і стратегічне мислення.

7. Танці

Танці — не тільки відмінне фізичне тренування, яка знижує рівень стресу і підвищує рівень серотоніну. Танці — спосіб стати розумнішим, оскільки для запам'ятовування і відтворення різних комбінацій рухів ви активно заді.єте різні ділянки мозку.

8. Командні види спорту

Граючи в команді, ви отримуєте безліч переваг: рухливість, нові друзі і спілкування. Дослідження показують, що відсутність спілкування негативно позначається як на стані мозку, так і на загальному стані здоров'я. Тому баскетбол, футбол, волейбол та інші командні види спорту стануть відмінним способом провести час із користю.

9. Бойові мистецтва

Крім очевидної переваги — вміння постояти за себе — бойові мистецтва відмінно розвивають мозок, підвищуючи здатність концентруватися, утримувати рівновагу, а також досягати єдності розуму і тіла.

10. В'язання

Експерти стверджують, що в'язання — відмінний спосіб боротьби з тривогою, занепокоєнням, депресією і хронічним болем. Переваги роботи руками можна порівняти з ефектом медитації. В'язання активує парасимпатичну нервову систему і притуплює реакцію «бий або біжи».

11. Письмо

Ведення щоденника, журналу або блокнота, в якому записуєте свої думки, ідеї, цілі і т.д. допомагає вирішити безліч проблем і служить своєрідним механізмом зняття стресу.

12. Вивчення іноземних мов

Вивчення іноземної мови зробить вас розумнішим. Крім цього, зможете спілкуватися з іноземцями, пізнаючи їхню культуру. Все це допомагає знизити ризик появи деменції.

13. Сміх

Крім перерахованого вище, відмінними ліками для мозку і всього тіла є сміх, який називають активною медитацією.
Яке б хобі для мозку ви не вибрали, сміх завжди стане відмінним доповненням до будь-якого заняття: він допоможе зняти стрес і розслабитися.
Джерело: lifedeeper.
Обкладинка - pinterest.com.
Спільнота автора на Фейсбуці - z-code.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше