Як проявляється сексуальність жінки в різному віці

3 грудня 2019
Лесічка Кіт
Люди і в 60, і в 70 років переживають збудження та оргазм, хоча відбувається це не так, як у юності.

Якщо тема сексу як такого в українському суспільстві досі табуйована, то про сексуальність людей, старших за 50 років, мови взагалі не йде. Мабуть, суспільство вважає, що їм вже час думати про вічність, а не про плотські втіхи. Насправді ж, люди і в 60, і в 70 років переживають збудження і оргазм, хоча відбувається це не так, як у юності. Бо у кожного віку свої особливості інтимного життя, — про це розказала біологиня Дар’я Озерна.

Істерична сексуальність

Питання про те, у якому віці ми готові до сексу, дуже неоднозначне. Як відмітила експертка, статеві органи дозрівають раніше, ніж прифронтальна кора головного мозку, завдяки якій ми приймаємо зважені рішення. Тобто фізіологічно ми можемо бути готовими у дуже молодому віці, у чоловіків взагалі на 19 років припадає абсолютний пік сексуальності і тестостерону, зауважила біологиня. А у жінок проявляється так звана «істерична сексуальність», ґрунтована на допитливості, їм треба адреналіну.

У жінок у цьому віці також дуже активна амигдала, яка відповідає за ПТСР і тривожність під час ПМС, страхи, але вона ж дає нам відчуття закоханості та близькості. А от у молодих чоловіків амигдала якраз не активна. Вони не відчувають небезпеки — наприклад, ризику незахищеного сексу. Такими різними ми вступаємо у статеве життя.

«Все це може піти іншим шляхом, коли в нейронні мережі вривається окситоцин, дофамін, ендорфіни, пролактин, — або після першого оргазму, або після того, як формується досвід, який хочеться повторювати, — зазначає експертка. — Ми здобуваємо підкріплення своєї сексуальної поведінки, і на цьому будується зріла сексуальність».

Бальзаківський вік

Наступний переламний момент настає після 30 років, у так званому бальзаківському віці, коли у жінки є діти, післяпологова криза вже позаду, вона доросла і знає, чого хоче. «Біля такої жінки зазвичай знаходиться чоловік такого ж віку або трошки старший за неї, у якого з 19 років поступово знижувався рівень тестостерону. І от у 35 у нього настає криза середнього віку. Він їде в Гімалаї, пише історичні романи, стає яхтсменом. Секс з дружиною в нього вже давно не регулярний, вона може здаватися йому нецікавою, і взагалі, вдома діти», — так описує цей період біологиня.

А от жінка цього віку хоче дуже багато сексу і вже має сміливість заявляти про свої бажання. І тут дуже важко синхронізуватись із чоловіком, зауважує експертка. Поступово жінка входить у свій п’ятий десяток і у 45 настає пік сексуальності. Тому часто жінки заводять багато коханців, які здатні задовольнити їх потреби. А далі настає менопауза. І ось у цей момент, коли жінка в менопаузі і чоловіку за 50, настає момент для оптимістичного прогнозу — вони нарешті можуть синхронізуватись, якщо все ще залишились разом.

Менопауза

Менопауза означає, що перестає вироблятись естроген, від якого залежить дуже багато — чи буде шкіра отримувати достатньо колагену та гіалуронової кислоти, як працюватиме нервова система, якою буде еластичність вагіни і чи достатньо виділятиметься змазки. У 50-60 років жінка раптом опиняється у ситуації, коли тіло важко контролювати і взагалі воно якесь не своє.

«Їй може бути страшно роздягнутись, особливо перед партнером, з яким вони одне одного вже дратують навіть у дрібницях. Дискомфорт у стосунках є головною причиною відсутності сексу в такому віці. Не тому, що люди одне одного не хочуть. 95 % людей старше 50 років хочуть сексу. І тому ми маємо вибрати: або грати в довгу з тими партнерами, з якими побудували стосунки у молодшому віці, або готувати себе і суспільство до того, що в 50—60 ми можемо зайти на Tinder, щоб з кимось познайомитись».

Треба розуміти, що під час менопаузи такої кількості змазки і фізіологічних проявів збудження, як раніше, вже не буде. Але, наголошує біологиня, «у будь-якому віці, що б не сталося, у нас є мозок — головний орган любові, у нас є шкіра, клітор, які завгодно ерогенні зони».

Джерело: pogliad.ua.

Зображення — pinterest.com .

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше