Читати більше
Як правильно зберігати чай
Чай є корисним, ароматним напоєм, що гарно бадьорить. Цей напій ми вживаємо практично кожен день, ним можна насолоджуватися в будь-який час року. Якщо виникне бажання спробувати різні сорти божественного напою, вам знадобиться чайна лавка. Щоб заварювати смачний чай, потрібно правильно зберігати його. Адже продукт може стати непридатним для використання з різних причин. Словом, варто дотримуватися корисних рекомендацій, враховуючи нюанси зберігання чаю.
Що впливає на збереження чаю?
Необхідно враховувати такі основні фактори, що впливають на чай:
- вологість повітря;
- вплив сонячного світла;
- температура;
- сильні запахи в місці зберігання;
- контакт з киснем.
Чайне листя легко вбирає вологу, тому підвищена вологість призводить до розвитку мікроорганізмів і цвілі. Відповідно, такий чай вже непридатний до вживання.
Під впливом сонячного світла пігменти листя чаю руйнуються. В результаті листочки швидко жовтіють, аромат напою приглушується, колір змінюється. Так, чай зелений стає блідо-жовтим замість ніжно зеленого.
Температура дуже впливає на збереження чаю. Чим вона вища, тим швидше цей продукт приходить в непридатність. Винні в цьому цвіль, бактерії, дріжджі. Низька температура продовжує термін зберігання чаю.
Будь-який сорт чаю відмінно вбирає як воду, так і різні запахи. Тому не потрібно ставити даний продукт біля спецій, м'яса, риби й т.д. Так його можна легко зіпсувати. Напевно ви не захочете пити шу пуер або інший чай з «чужорідним» ароматом.
Ароматний і тонізуючий напій славиться антиоксидантним впливом на організм людини. Чай містить поліфеноли, які допомагають зберігати молодість. Однак при тривалому контакті чайного листя з киснем дані речовини руйнуються в процесі окислення. В результаті навіть ексклюзивний чай втрачає корисні властивості.
Основні критерії грамотного зберігання чаю
Якщо ви відвідали чайний магазин і придбали улюблений напій, слід звернути увагу на деякі аспекти його зберігання.
- Правильна ємність. Головне, щоб вона була герметичною. Можна використовувати ємність з кришкою із кухонної сталі, вакуумний або металізований пакет з затискачем. Якщо хочете зберігати в скляній банці, треба помістити її в темне місце, щоб уберегти від сонячного світла.
- Місце зберігання. Потрібно уникати столика з парфумерією, плити. А також джерела різких ароматів. Місце має бути темним, сухим і прохолодним, щоб уберегти елітний чай і інші сорти від псування.
Обов'язково треба враховувати термін зберігання даного продукту. Якщо ви вирішили купити китайський чай, він буде радувати вас при правильному зберіганні протягом року. По закінченню терміну придатності губляться аромат і смакові якості напою. Ті, хто віддає перевагу чорному і червоному чаю, порадіють гарній новині. Термін придатності триває до 24 місяців.
Особливості зберігання різних сортів
Чайних гурманів цікавить інформація, як зберігати певний сорт чаю. Наприклад, улун краще зберігати у вакуумній упаковці, помістивши її в холодильник. Також вони добре переносять кімнатну температуру.
Якщо ви віддаєте перевагу чаю пуер, забезпечте йому вологість в межах норми. Він добре переносить кімнатну температуру. Якщо вологість в приміщенні опускається (нижче 30%), можна використовувати зволожувач повітря. Так шен пуер легко і просто зберегти протягом десяти років. Такі умови підходять і червоному чаю.
Кімнатна температура порадує і ніжний білий чай. Холодильник для його зберігання не знадобиться. Ці поради підійдуть і тим, хто вважає за краще китайський чай.
Таким чином, грамотно зберегти чай так само як і заварювати його - ціле мистецтво. Потрібно ознайомитися з усіма тонкощами й при організації чайної церемонії. В результаті ви завжди зможете порадувати себе, своїх близьких і гостей прекрасним напоєм з невимовним ароматом, відтінком і смаком.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше